Šiame puslapyje galite užduoti Jums rūpimą klausimą. 

Dėmesio!!! Į daugelį klausimų visiškai tiksliai teisininkai ir advokatai  gali atsakyti, tik matydami atitinkamus dokumentus.  Pateikta informacija yra bendro rekomendacinio pobūdžio. 

Atsiprašome, tačiau laikinai į čia pateiktus klausimus nebus atsakinėjama. Dėl nemokamos konsultacijos rekomenduojame skambinti nurodytais telefonais.

 

 1. Gintautas

  Jei skolininkas skolingas už alimentus ir sveikatos draudimą,ar galima išieškoti skolą ,jeigu skolininkas paveldėja kokį nors turtą?PVZ.pusę namo ar žemės.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Gintautai.

   Taip, antstolis gali areštuoti skolininko paveldėtą turtą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 2. Vida

  Laba diena,

  Laba diena,

  Noriu pasiteirauti ar yra galimybė bendraturčiams t.y. broliams ir seserims po motinos mirties atsidalinti namų valdą? dabar namų valda ir visi pastatai yra dalijami į 5 dalis.Tačiau mes norime atsisakyti teisės į gyvenamąjį namą, ūkinį pastatą, pirtį, lauko virtuvę.Tačiau norime prie savo namų valdos ( namų valdos ribojasi)pasilikti apie 10 arų mums priklausančios dalies.

   
  • Emerita
   Emerita

   laba diena, gerb. Vida.

   Taip, kievienas bendraturtis turi teisę reikalauti atidalyti jo dalį iš bendrosios dalinės nuosavybės. Jeigu nesutariate dėl atidalijimo būdo, tuomet kreipiatės į teismą su ieškiniu.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 3. nijole

  2009m.kreipėmės į antstolį dėl skolos išieškojimo pagal teismo nuosprendį- 60000 lt.Priteista suma pagal Liet.Respublikos BK 281 str.6 d. Šiai dienai gavome 1000lt. Jau 2-ji metai kai pinigu nebegauname. Anstolis aiškina, kad nieko padaryti negali, nes kaltininkas išėjo iš įkalinimo įstaigos ir niekur nedirba ir neaišku kur jis yra. Ką daryti tokiu atveju, kur kreiptis? Turime dar vieną vykdomąjį raštą iš to paties kaltininko priteista toje pačioje byloje 76000lt. kitam nukentėjusiąjam, bet ar verta kreiptis į anstolius dėl išieškojimo, jei nesimato jokių darbo rezultatų? O anstoliui sumokama nemaža suma.O gal yra kas tokias skolas superka?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Nijole.

   Taip, jeig skolininkas neturi jokio turto, niekur nedirba – tuomet išieškoti iš jo skolą, praktiškai neįmanoma. Tačiau ta skola jam niekur nedingsta, o tik didėja (nes didėja išieškojimo išlaidos). Galbūt skolininkas paveldės kokį turtą ar laimės loterijoje, tuomet atgauti teismo priteistą skolą pasidaro realiau.
   Taip, yra kas superka skolas. Internete nemažai tokių skelbimų.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 4. Tatjana

  Laba diena norejau paklaust a gali teismas pakeist priskirta man bauda i administracini aresta be mano sutikimo aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Tatjana.

   Čia jūs apie kokį ATPK str. pažeidimą kalbate? Galbūt Jūsų ne taip suformulavote klausimą?
   Seniau piniginę baudą buvo galima pakeisti administraciniu areštu, tačiau ši galimybė jau panaikinta.
   Jeigu nėra turto, į kurį gali būti nukreiptas baudos išieškojimas, rajono (miesto) apylinkės teismo (apylinkės teismo teisėjo) nutarimu arba kito organo (pareigūno), priėmusio nutarimą skirti baudą, nutarimu ir pažeidėjo sutikimu bauda gali būti pakeista nemokamais ne ilgesnės kaip 400 valandų trukmės viešaisiais darbais, skaičiuojant vieną nemokamų viešųjų darbų valandą už dvidešimt litų baudos.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 5. Dovilė

  Labas vakaras. Bendravau su vaikinu, buvome tiesiog geri draugai,pasitikėjau juo. Jam buvo sunku,neturėjo darbo,buvo pasiėmes greitąjį kreditą ir kaip tik tuo metu sudužo jo telefonas. Iš geros širdies padovanojau jam telefona, kuris buvo visiškai naujas,bet neveikė ekrenas. Susitarėm,kad telefonas jam bus dovanų, o už remontą pats susimokės, tačiau aišku jis pinigų neturėjo ir už remontą sumokėjau aš 200lt.Žadėjo tik susiradęs dabą gražinti tuos 200lt, tačiau tie pažadai tęsėsi metus laiko ir dabar galiausiai pasikeitė telefono numeri,pradėjo nuo manęs slapstytis ir dar jo motina man pradėjo skambinėti,kad atstočiau nuo jos sūnelio.Kaip tokiu atveju elgtis?Kaip atgauti tuos 200lt?

   
 6. Monika

  Sveiki, mane neramina toks klausimas. Taigi yra nuosavas namas jo teiseta seimininke buvo mano vyro mociute.jai mirus namas buvo padalintas jos vyrui didesnioji dalis ir sunui ir dukterei mazesnioji.mirus dukrai jos dalies paveldejima susitvarke mano vyras.jai mirtu senelis ar teisetai jam dar kas priklausytu is senelio puses ar visa senelio turima dali paveldetu jo sunus.visgi mano vyras yra jo anukas jo mirusios dukros sunus.
  Lauksiu jusu atsakymo!

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Monika.

   Priklauso ar Jūsų vyro senelis sudarys testamentą ar ne.Jei taip – tuomet neaišku kam bus paliktas turtas. Jei testamento nebus, tuomet palikėjo vaikaičiai ir provaikaičiai paveldi pagal įstatymą kartu su paveldinčiais atitinkamai pirmos( palikėjo vaikai, įvaikiai ir palikėjo vaikai gimė po jo misrties) arba antros eilės įpėdiniais (palikėjo tėvai, įtėviai, vaikaičiai), jeigu palikimo atsiradimo metu nebėra gyvo to iš jų tėvų, kuris būtų buvęs įpėdinis. Jie lygiomis dalimis paveldi tą dalį, kuri būtų priklausiusi mirusiam jų tėvui ar motinai paveldint pagal įstatymą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 7. andrius

  sveiki,turiu skola uz sildyma,tik pradejau dirbt,gaunu 1000LT,anstolis uzdejo aresta bankinei saskaitai 2400,del prasymo susitart sumoket skola dalimis,atsake,kad tai yra priverstinis issieskojimas ir nieko negali padet.Ar turi teise anstolis nuimti visa atlyginima,nepaliekant man ir vaikam lesu pragyvenimui.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Andriau.

   Antstolis pamatė, kad yra pinigų sąskaitoje ir areštavo sąskaitą. Iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos. LR CPK 736 str. reglamentuoja išskaitų iš skolininko darbo užmokesčio ir kitų jo pajamų dydį.

   1) išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą, – iki penkiasdešimties procentų, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas;

   2) visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, – dvidešimt procentų;
   3) pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 8. Igoris

  Laba diena, turiu tokia problema iklimpau skolose,as ne speju moketi imokas. Nuriu patarimo ka dariti tokiu atveju? Skola apie10000 lt.ivairems kreditoriams. Esu dirbantis, Aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Igori.

   Rekomenduojame kreiptis į kreiditorius, paaiškinti situaciją ir susitarti dėl kitokio įmokų mokėjimo grafiko.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 9. Darius

  labas vakaras, situacija tokia neturedamas dvieju metu stazo virsijau greiti ir buvo atimtos teises trims menesiams, norint atgauti teises po pusies termino kokiu man dokumentu ar kursu reiketu?

   
  • Emerita
   Emerita

   laba diena, gerb. Dariau.

   Visa išsami informacija apie tai kokių dokumentų reikia ir kokius kursus pabaigti pateikta mūsų svetainėje.

   Pagarbiai
   “Emerita” koamnda

    
 10. Natalja

  Mano buves vyras dirba Juvelyru pagal verslo liudiima turto jokio ant saves neturi.Piktibiskai nemuoka priteistu man pinigu.Kaip man is jo isreikalauti priteista skola?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Natalija.

   Jeigu Jūsų vyras nevykdo teismo sprendimo Jūs turite kreiptis į antstolį, dėl privertinio skolos išieškojimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 11. Laura

  labas vakaras noreciau suzinoti ar galiu savo buto daly parduoti kam nors jei yra skola uz sildyma?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Laura.

   Taip, galite jei paslaugų tiekėjas nesikreipė dėl skolos išieškojimo ir turtas nėra areštuotas.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
  • Rasa

   Sveiki, po tėvo mirties lygiomis dalimis dvi seserys paveldėjome sodybą. Tačiau tik viena rūpinosi sodybos išsaugojimu, t.y remontavo. Noriu paklausti kaip draugiškai atsidalinti, kad nebūtų nuskriausta investavusi savo finansus pusė ir ką reiktų daryti nesutarus draugiškai, nes ir toliau prie sodybos išlaikymo ji nenori prisidėti. Jei galit atsakyti į paštą. Dėkui.

    
   • Emerita
    Emerita

    Labas vakaras, gerb. Rasa.

    Tai jeigu sutariate draugiškai dėl atsidalijimo, tuomet einate pas notarą. O patirtus nuostolius sumoka neinvestavusi pusė.
    Kai yra neustarimas dėl atidalijimo būdo, kreipiatės į teismą su ieškiniu dėl Jūsų dalies atidalijimo iš bendrosios dalinės nuosavybės. Remiantis LR CK 4.76 str. kiekvienas iš bendraturčių proporcingai savo daliai privalo apmokėti išlaidas jam išlaikyti ir išsaugoti, mokesčiams, rinkliavoms ir kitoms įmokoms. Jeigu vienas iš bendraturčių nevykdo savo pareigos tvarkyti ir išlaikyti bendrą daiktą (turtą), tai kiti bendraturčiai turi teisę į nuostolių, kuriuos jie turėjo, atlyginimą. Tagi Jūs turite teisę į būtinų nuostolių atlyginimą, kurie buvo patirti siekiant daikto būklei palaikyti. Jeigu Jūs tarkime įsidėjote auksines duris kažkurioje sodybos vietoje, nes Jums norėjosi tuomet Jūs neturite teisės į patirtų nuostolių atlyginimą. O jeigu Jūs remonetavote kiaurą stogą, tuomet tokios išlaidos yra priskiriamos prie būtinų išlaidų.

    Pagarbiai
    “Emerita” komanda

     
 12. Andrius

  Laba diena,

  Noreciau paklausti kaip skaiciuojama moraline zala? Mano atveju sukciai pasinaudojo mano asmens duomenimis (suklastota tapatybes kortele) ir prisieme lizingu bei paskolu uz 10000lt. As del ju turejau uzsiblokuoti kad mano vardu nebutu galima paimti nei lizingo nei kredito. Tyrejas mano kad turiu pagrinda moralinei zalai. Kokios zalos atlyginimo as galeciau tiketis?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb Andriau.

   Esant skurdžiai teismų praktikai šiuo aspektu, sunkoka bent kiek aiškiau apibrėžti piniginę neturtinės žalos išraišką. Įstatymas nenumato neturtinės žalos dydžio minimumo ar maksimumo.
   Įvertinti neturtinės žalos dydį kiekvienu konkrečiu atveju turi teismas, atsižvelgdamas į žalos dydį, pasekmes, žalą padariusio asmens kaltę, jo turtinę padėtį, padarytos turtinės žalos dydį, kitas aplinkybes.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 13. Milda

  Laba diena,
  Mūsų šeimoje susiklostė nepavydėtina situacija.
  Tėčiui, kuris mirė prieš 13 metų, priklausė namas ir žemės sklypai, mirdamas testamento surašyti nespėjo. Mama mirė prieš 3 metus. Nuosavybės teisių į nekilnojamą turtą reikalai iš vietos nepajudėjo. Esame 6 vaikai. Sakykite:
  1. Ar yra galimybių vienam iš vaikų (su kitų pritarimu) atkurti nuosavybės teisę?
  2. Nuo ko šioje situacijoje reikėtų pradėti?
  Dėkojame už atsakymus ir komentarą.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Milda.

   LR CK 5.57 straipsnyje įtvirtinta galimybė įpėdiniui kreiptis į teismą dėl termino palikimui priimti pratęsimo ir įrodinėti, kad šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, pripažintinų pagrindu terminą pratęsti, t. y. kad tam tikros priežastys lėmė, jog įpėdinis dėl nuo jo nepriklausančių priežasčių tinkamai negalėjo įgyvendinti įstatyme įtvirtintų savo teisių.
   Klausimą, ar konkrečios termino palikimui priimti praleidimo priežastys pripažintinos svarbiomis ir ar jos yra pagrindas terminui pratęsti, teismai turi spręsti atsižvelgdami į terminų, nustatytų palikimui priimti, paskirtį, teisinius padarinius, konkrečias bylos aplinkybes, byloje dalyvaujančių šalių elgesį, asmens, prašančio pratęsti terminą (arba kurio vardu prašoma priimti palikimą), teisinį statusą, pareiškėjo elgesį bei kitas reikšmingas aplinkybes. Vertinant pareiškėjo elgesį, būtina atsižvelgti į tai, ar jis buvo pakankamai atidus, sąžiningas, ar, priešingai, savo teises įgyvendino nerūpestingai, aplaidžiai. Šia prasme kiekvienam konkrečiam atvejui taikytini ne vidutiniai, o individualūs sąžiningo, atidaus bei rūpestingo elgesio standartai.
   Reziumuojant įpėdinis turi kreiptis į teismą su ieškiniu dėl praleisto termino palikimui priimti pratęsimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 14. Ruslanas

  Sveiki ,praejo 3 metai nuo man skirto baudos laiko ir as dabar galiu atsiimti teises (buvau pagautas isgeres) kokia tvarka dabar jas reik atsiimti ir kaip? Klaipeda..

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Ruslanai,

   Prašome, nuoroda čia.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 15. Žydrūnė

  Pėsčiasis eidamas ne per perėją atsitrenkė į automobilį ir nulaužė veidrodėlį, jokie atomobilio apibraižymai nėra fiksuoti nei policijos, nei autoserviso dokumentuose. Užfiksuotas eismo įvykis policijoje, pėsčiasis sumokėjo baudą. Po metų gaunamas laiškas iš draudimo bendrovės su pretenzija sumokėti patirtą žalą, kuri pasirodė gerokai per didelė. Susipažinus su dokumentais, paaiškėja, kad ne tik keistas veidrodėlis, bet ir atlikti dažymo darbai. Ar galima prašyti peržiūrėti atliktų darbų kainas ir teisėtumą išreikalauti žalą, galbūt atlikti darbai visai nesusiję su patirta žala, arba ne visi darbai atlikti, tik susitarta su autoservisu dėl atitinkamų darbų surašymo į žalos dokumentus ir t.t.? Kur kreiptis ir ką daryti?
  Ačiū už atsakymą.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Žydrūne.

   Rekomenduojame kreiptis į draudimo kompaniją, kuri Jums pateikė pretenziją ir viską išsiaiškinkite. Išsiaiškinę visą situaciją ir jei nesutinkate su draudiko pretenzija, parašykite motyvuotą atsakymą į draudiko pretenziją. Paskui galima kreiptis į Lietuvos banką, kad šis ją išnagrinėtų ir pateiktų rekomendaciją, kaip siūlo spręsti konfliktą. Na, o paskui galbūt ir į teismą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 16. Jurgita

  Laba diena. Broliui, skyrybu metu, priteise 400 Lt sūnaus išlaikymo alimentų. Tuomet jis gyveno ir dirbo Ispanijoje, gaudavo 1000 euru atlyginimo, mokėjo alimentus kas mėnesį. Susirgus nepagydoma liga, nebegali dirbti, yra 1 grupes invalidas, gauna 400 euru invalidumo pensija, jam reikia nuolatinio gydymo ir priežiūros. Dabar gyvena Lietuvoje. ar galima sumažinti alimentų dydi?
  Ačiū už atsakymą.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Jurgita

   Teismas gali pagal vaiko, jo tėvo (motinos) arba valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos ar prokuroro ieškinį sumažinti arba padidinti priteisto išlaikymo dydį, jeigu po teismo sprendimo, kuriuo buvo priteistas išlaikymas, priėmimo iš esmės pasikeitė šalių turtinė padėtis.
   Reziumuojant. Jūsų brolis turi kreiptis su ieškiniu į teismą dėl išlaikymo dydžio pakeitimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
   • Jurgita

    O į kurio miesto teismą reikia mums kreiptis? skyrybų teismas vyko Jurbarko miesto teisme, o brolio gyvenamoji vieta yra Raseinių mieste.

     
    • Emerita
     Emerita

     Jurgita, fiziniam asmeniui ieškinys pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą, iškyrus tam tikras išimtis, kurios Jūsų atveju netinka.

     Pagarbiai
     “Emerita” koamanda

      
 17. Giedrius

  Laba diena. Ieškinys dėl išlaikymo sumažinimo paduotas Birželio men, kada sumažinimas isigalios , nuo ieškinio padavimo dienos ar nuo teismo sprendimo dienos.Žinau atvejų kai buvo priteista nuo ieškinio padavimo dienos , tai pat ir nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos.Nuo ko priklauso toks skirtumas? Ačiū!

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Giedriau.

   Pirmosios instancijos teismų sprendimai įsiteisėja pasibaigus apskundimo apeliacine tvarka terminui, jeigu sprendimas nėra apskųstas.
   Į kitą klausimą sunku atsakyti, nes Jūs painiojate terminus. Jūs juk kreipėtės į teismą, dėl išlaikymo dydžio sumažinimo, o ne priteisimo. Rašote “žinau atvejų kai buvo priteista nuo ieškinio padavimo dienos < ...>“. Tuo atveju gal buvo kreiptasi į teismą dėl išlaikymo priteismo, nes išlaikymas priteisiamas nuo teisės į išlaikymą atsiradimo dienos– ieškinio padavimo teismui dienos. Tačiau visvien teismo sprendimas įsiteisėja pasibiagus apskundimo apeliacine tvarka terminui.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 18. inga

  laba diena.ira penki namo bendrasavininkai tris is ju nepilnameciai vaikai kurie siuo metu givena tame name.ar turi tesia kita bendrasavininke kuri ira vaiku mociute atvaziuoti ir uzkalti puse namo.ji nori palikti tik viena kambari vaikam

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena. gerb. Inga.

   Bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektas, šiuo atveju – namas, valdomas, juo naudojamasi ir disponuojama bendraturčių sutarimu. . Taigi močiutė neturi teisės.
   Ar bendrasavininkių dalių dydis toje bendrojoje dalinėje nuosavybėje yra nustatytos ir atidalintos? Jūs nepaminėjote, tačiau darome teisinę prielaidą, kad nėra. Geriausia Jums būtų, kad ateityje išvengti visokių nesklandumų ir pykčių, nesutarimu reikia kreiptis į teismą su ieškiniu dėl bendrosios dalinės nuosavybės valdymo, naudojimosi ir dosponavimo tvarkos nustatytomo bei atidalijimo iš bendrosios dalinės nuosavybės.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
   • Rimantas

    P.s.del ivikio papildymas, isiaiskinau kad 10d. atgal, tas automobilis turejo iviki su kitu automobiliu, kur kliude sona ir veidrodeli,,du lengvieji automobiliai,soninis praslidimas,automobilis kur tariamai mane uzkliude,, aname ivikyje taip pat kaltas, nuk3nteje deklaravo dureliu ir veidrodelio pazeidimus, ir po 10 d.pavojingai prasilenke su manimi,,ankstesiame ivikyje jie nebuvo deklarave pazeidimu savo veidrodelio, tik nukenteje nuo ju buvo deklarave veidrodelio apdaila,,gal supratote teisingai, aciu is anksto,, tikiuos greito atsakymo

     
    • Emerita
     Emerita

     Laba diena, gerb. Rimantai,

     Na Jūs situaciją aprašėte labai neaiškiai, daug gramatinių klaidų, tad negalime Jums pateikti profesionalaus atsakymo.

     Pagarbiai
     “Emerita” komanda

      
  • Rimantas

   Sveiki, techninis ivikis prasilenkiant, priespriesine masina lenkianti masinas isvaziavo I mano juosta ir truputi galejo brukstelti veidrodeliu,, as kaip vaziuodamas nekliudomoje juostoje nuvaziavau dar apie 100m.ten kur ir vaziavau I kirpikla, bet mane pasivijo moteriske ir pasake kad sudauziau veidrodi jos auto, nuvaziavau issiaiskinti ir paziureti kas ten atsitiko,,na pamaciau is tikruju suduzusi veidrodeli ir net apdailines plasmases nebuvo,, mano automobiliui nepastebejau jokiu zymiu, uzpildeme ivikio deklaracija bet nesutiko kad kaltos, ir motivuodamos kad as pabegau reikalavo dar 500litu, nesutikus iskvieteme policija , moteriske prisipazino kalta, ir ieskant tos veidrodelio apdailos prisimine kad turi ja masinoje, jas pripazino kaltomis, o mane perdave I teisma del pasisalinimo,,nors deklaracija su ju parasu ir policijos ivikio plane musu masinos yra,,,kaip jums toks pabegimas,,

    
 19. Rita

  laba diena, kaip reikia irodyti giminystes rysius tarkim dukterecioms mirus tetai, norint susitvarkyti palikima?kokie butu zingsniai.
  Aciu uz atsakyma.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Rita.

   Rekomenduojame kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą. Jis Jums ir pasakys kokių dokumentų reikia siekant įrodyti giminystės ryšius su palikėju bei visą kitą tikslią informaciją konkrečioje paveldėjimo byloje.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
   • Laima

    Laba diena,noriu paklausti,veiksniam tevui teismo nutartimi skirta rupyba.Sunus su marcia suruose dokumentus ir rupintoja tapo marti.Seimoje esame dar dvi dukros,bet kas vyksta nezinojome.Kyla klausimas ar teismas privalejo mus informuoti ir ar nereikejo musu sutikimo.Gal kas pasirase uz mus.Dekoju uz atsakyma

     
    • Emerita
     Emerita

     Laba diena, gerb. Laima.

     Atvejis, kada rūpyba yra skiriama visiškai veiksniam asmeniui, yra numatytas LR CK 3.279 str. 1d veiksnaus fizinio asmens, kuris dėl savo sveikatos būklės negali savarankiškai įgyvendinti savo teisių ar atlikti pareigų, prašymu jam gali būti nustatyta rūpyba. Taip pat LR CPK 509str. 1d. Veiksniam asmeniui, kuris dėl sveikatos būklės negali savarankiškai įgyvendinti savo teisių ar vykdyti pareigų, teismas pagal jo prašymą arba globos ir rūpybos institucijos ar prokuroro pareiškimą gali nustatyti rūpybą ir paskirti rūpintoją.

     LR CPK 509str. 6d. nurodoma, kad apie bylos nagrinėjimą pranešama globos ir rūpybos institucijai, asmeniui, kuriam prašoma nustatyti rūpybą ir paskirti rūpintoją, taip pat asmeniui, kurį rekomenduojama skirti rūpintoju, bei kitiems suinteresuotiems bylos baigtimi asmenims (pavyzdžiui, kitiems šeimos nariams, kurie taip pat galėtų būti suinteresuoti tapti veiksnaus asmens rūpintojais).

     Byla nagrinėjama būtinai dalyvaujant globos ir rūpybos institucijos atstovui, kuris teikia išvadą teisme, bei asmeniui, kurį rekomenduojama skirti rūpintoju.

     Pagarbiai
     “Emerita” komanda

      
 20. andrius

  laba diena, norejau paklausti man buvo atimtos teises vairuoti 2 metams uz neblaivu vairavima praejo jau puse bausmes laiko ar yra sansu atsiimti vairuotojo pazymejima per puse laiko jai per ta laika buvau dar karta baustas.aciu uz atsakyma.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Andriau,

   Na teismai nėra labai geranoriški dėl teisės atėmimo termino sutrumpinimo, jei asmuo, kuriam atimta teisė vairuoti transporto priemonę, teisės atėmimo laikotarpiu padarė teisės pažeidimą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 21. Regina

  Dėkoju už atsakymą (spalio 24d.)ir turiu dar vieną klausimą.Nuo ko turėčiau pradėti, norėdama paduoti kaltininką į teismą dėl neturtinės žalos atlyginimo už visas skriaudas(sveikatos sutrikdymo,dvasinio sukrėtimo ir kt.nepatogumų netekus automobilio)? Ačiū.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Regina.

   Turite kreiptis su ieškiniu dėl neturtinės žalos atlyginimo. Ieškinio reikalavimus reikia pagrįsti leistinais rašytiniais įrodymais.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 22. Renata

  laba diena.labai reikia jusu patarymo,ka daryti man anstolis uzblokavao saskaita o as esu nedirbanti ir turiu dukryte su kuria gyvenu.mano pajamos yra tik stipedija 600lt.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Renata,

   Kreipkitės į antstolį ir paaiškinkite visą situaciją. Antstolis mato įplaukas ir areštuoja sąskaitas.
   Išieškojimo iš skolininko fizinio asmens turto eilė: pirmąja eile išieškoma iš hipotekos ir įkeisto turto, jeigu išieškoma hipotekos kreditoriaus ar įkaito turėtojo naudai. Antrąja eile išieškoma iš skolininkui priklausančių pinigų, turtinių teisių, vertybinių popierių, darbo užmokesčio, stipendijos ar kitų pajamų arba kilnojamojo turto.
   Pagal įstatymą stipendijos yra prilyginamos darbo užmokesčiui.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 23. Aldona

  Laba diena.Susigundziau paimti paskola is privaciu asmenu,pervedziau uz notaro paslaugas 600ltl.ir dingo.Suprantu kad pati kvailai pasielgiau ir turbut nebeatgausiu savo pinigu o gal verta kur nors kreiptis.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Aldona.

   Na pradžioje pagrasinkite, kad kreipsitės į policiją. Jei nepadės, nuvykite į artimiausią policijos komisariatą/ poskyrį ir pateikite pareiškimą apie įvykusi sukčiavimo atvejį. Pareiškimas rašomas laisva forma. Smulkiai aprašykite visą situaciją, taip pat pridėkite visus Jūsų turimus duomenis apie Jus apgavusį asmenį bei įrodymus (asmeninės žinutės, sms ir pan.)

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 24. Rima

  Sveiki, nusipirkau kompiuterį, nepraėjus ne metams pradėjo gest, atsiėmiau kompą iš garantinio nesuremontuotą ir inspekcijos patarta pradėjau oficialų susirašinėjimo karą. Dabar man pradėjo skambinėt iš garantinio ir tai reikalaut tai prašyt kad atneščiau jiems kompiuterį… va dabar jau sutaisys
  Ką man daryti,nesuprantu, ką tai reiškia?

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Rima.

   Nelabai supratome Jūsų klausimo. Tai jeigu Jums priklauso garantinis remontas, juolab, kad Jums skambina ir siūlo atnešti, tai Jūs neškite kompiuterį į garantinį remontą ir tegu taiso. Nebent Jūs jau norite atgauti pinigus už kopiuterį.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 25. Aušra

  Sveiki,
  Įsigijus butą po pusmečio paaiškėjo, kad namo bendrija įsisikolinusi įvairiems subjektams apie 100,000 Lt. To nežinojo buvęs savininkas, nes nežinojo ir kiti namo gyventojai. Buvo paskelbtas bendrijos bankrotas, paskirtas administratorius. Dabar, po keleto metų, teismo priteista, kad namo gyventojai turi padengti įsiskolinimą. Mano atveju tai būtų 3000 Lt. Nesinori mokėti už svetimas skolas. Ar yra variantų atgauti pinigus iš buvusio savininko? Yra visi dokumentai, kurie rodo, jog įsiskolinimas atsiradęs jo nuosavybės laikotarpiu. Kreiptis į teismą? Ačiū.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas rytas, gerb. Aušra.

   Geriausias sprendimas – tai būtų pardavėją paprašyti susimokėti už skolas. Jūs pirkote butą, o ne skolas. Reikia skaityti pirkimo – pardavimo sutartį. Pirkimo – pardavimo sutartyje nėra punkto, kad nėra jokių įsiskolinimų?

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 26. Eglė

  Sveiki. prieš 1,5 metų teismas priėmė sprendimą,jog dalį skolos už vaikų išlaikymą priteisiama turtu.Tačiau jokių dokumentų netvarkiau.Nuo ko reiktų pradėti,jei dar nevėlu.

   
 27. Regina

  Laba diena,prieš savaitę į mano vairuojamą automobilį trenėsi kitas automobilis vairuojamas l.girto vairuotojo.Kaltininkas pabėgo iš įvykio vietos, po to buvo sulaikytas,bet atsisakė “pūsti”.Avarijos kaltininko automobilis nebuvo draustas, todėl kreipiausi į mano autom. draudikus. Jie nustatė, kad nuostoliai padaryti mano automobiliui viršija 75proc.automobilio rinkos vertės ir nori man išmokėti pinigus.Tačiau Jų apskaičiuota suma manęs netenkina, nes už tuos pinigus neįmanoma suremontuoti automobilio, taip koks buvo prieš avariją.
  Auto įvykio metu lūžių,nubrozdinimų nepatyriau, tačiau gavau stiprų kūno sutrenkimą, bei didelį emocinį šoką, kurio pasekmes dar tebejaučiu.
  Mano klausimai yra:
  1.Ką turėčiau daryti toliau, nenorėdama sutikti su draudikų apskaičiuota išmokos suma?
  2.Gal man reikėtų kreiptis į advokatą dėl materialinės ir moralinės žalos išieškojimo iš kaltininko. Ačiū.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Regina.

   Jums žalą turėtų atlyginti ne Jūsų atsakingas draudikas, bet įvykio kaltininko draudimo bendrovė kurioje yra apdrausta kaltininko transporto priemonė TPVCA draudimu. Kaip minėjote kaltininkas privalomojo draudimo neturėjo tai Jums (nukentėjusiai) žalą privalo atlyginti Draudikų biuras. Jūs savo aprašytoje situacijoje paminėjote savo draudimo bendrovę.
   Jeigu Jūs nesutinkate su draudiko paskaičiuotu žalos dydžiu, tuomet kreipkitės į nepriklausomus ekspertus – turto vertintojus (už jų paslaugas turėsite apmokėti pati). Gavusi nerpklausomų eksperų išvadas, pareiškite savo pretenziją draudikui, kad nesutinkate dėl patirtos žalos dydžio, išdėstykite savo poziciją, argumentus kuriais remiatės. Jeigu po nepriklausomų žalų ekspertų vertinimo nepavyks susitarti su draudimo bendrove, galite kreiptis į Draudimo priežiūros komisiją.
   Atsakingas draudikas nukentėjusiam asmeniui moka tik įrodymais pagrįstos per eismo įvykį padarytos žalos dydžio išmoką, neviršijančią Įstatyme nustatytų draudimo sumų. Šiuo metu draudimo suma dėl vieno eismo įvykio Lietuvos Respublikos teritorijoje, nepaisant to, kiek yra nukentėjusių trečiųjų asmenų, sudaro 5 000 000 eurų dėl žalos asmeniui (tarp jų 5 000 eurų dėl neturtinės žalos) ir 1 000 000 eurų dėl žalos turtui.
   Taigi, jeigu išmokėjus draudimo išmoką Jums bus atlyginta ne visa padaryta žala dėl to, kad žala viršija minėtas draudimo sumas, Jūs turite teisę kreiptis į kaltininką, kad jis atlygintų likusią žalos dalį.

   Pagarbiai
   “Emerita”komanda

    
 28. Kestutis

  Laba diena , butas yra padalintas pusiau , po 1,2 dali , mamos ir nepilnametes dukros ,kuriai dar tik sueis kita menesi 18m , tačiau ji [dukra turi negalia ] invaliduma .Dukra gyvena su teveliu , mes su buvusia žmona esame išsiskyre . gyvenu atskirai su dukra . Mama gyvena tame 3 kambariu bute , mokesciu mokame pusiau Prduodant buta ar priklauso dukrai didesne dalis kaip su nnnnegalia

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Kęstuti.

   Kaip minėjote butas bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso po 1/2 dalį, lygiomis dalimis tai ir pardavus butą turėtų bendraturčiai po lygiai pasidalinti. Tai jeigu Jūs gyvenate su dukra, Jūs galite kreiptis į teismą su ieškiniu dėl išlaikymo priteisimo nes nors ir vaikas jau pilnametis, išlaikymą teismas priteisia kai vaikas yra nedarbigas dėl invalidumo, kuris jam nepilnamečiui nustatyas.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 29. tadas

  Laba diena,
  noreciau pasiteiraut,ar turiu sansu neprarast vairuotojo pazyejima,jei ipuciau 0,51 , o kai tik paleido,iskart lekiau i ligonine,ten parode 0,22 ir 0,17(isvada- vairuoti gali)

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Tadai.

   Na taip, turite šansų. Nebent būtų atlikta ekspertizė ir įrodyta, kad ligoninės duomenys klaidingi.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 30. Aa

  Laba diena, situacija toke. Sedejom masinoi 5 zmones, 2 is ju islipo ir paruke marihuanos, kazkas juos pamate paskambiuno policijei ir pranese. Atvaziavus policijei jie rado nuoruka ir 0.3 – 0.5g marihuanos maisely. Nuveze mus y nuovada apklause prisipazinom dviese kurie rukem. Dare narkologini.. Liepe parasyt pasiaiskinima ir paleido… Kokia gresia bausme tam kuris prisipazino kad tai jo marihuana. bet kazkokios informacijos noreciau…

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Aa,

   LR ATPK 44str. 44 straipsnis. Neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo

   Neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais be tikslo parduoti ar kitaip platinti – užtraukia baudą iki vieno tūkstančio litų su psichotropinių ar narkotinių medžiagų konfiskavimu arba administracinį areštą iki trisdešimties parų su narkotinių ar psichotropinių medžiagų konfiskavimu.
   Narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo arba asmenų, sulaikytų už administracinių teisės pažeidimų (išskyrus teisės pažeidimus, numatytus šio kodekso 126 straipsnio ketvirtojoje ir šeštojoje dalyse ir 129 straipsnyje) padarymą ir įtariamų apsvaigus nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, apsvaigimo patikrinimo vengimas – užtraukia baudą iki penkių šimtų litų.
   Nepilnamečių nuo keturiolikos iki šešiolikos metų neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais be tikslo parduoti ar kitaip platinti, taip pat narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo – užtraukia baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) iki penkių šimtų litų su narkotinių ar psichotropinių medžiagų konfiskavimu.

   Pastaba. 126 str. 4d ir 6 d. bei 129 str – tai administraciniai teisės pažeidimai padaryti vairuojant transporto priemonę apsvaigus nuo narkotinių ar psichotripinių medžiagų.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 31. Ida

  Sveiki.Po tevu mirties liko nuosavas namas su zemes sklypu,du atskiri zemes ukio paskirties sklypai(25 ir 15aru).Priemiau palikima pagal istatyma(1/3 dali),bet esu ne Lietuvos piliete,todel negaliu gauti sklypo.Noriu grizti gyventi i teviske,imsiu LT pasa.Pagal testamenta namas lieka broliui(LT pilietis)Su testamento ir kt.dokumentu turiniu notare nesupazindino,tik vis siule atsisakyti palikimo.Norejau perrasyti kitam broliui,sako-negalima.Savo nuosavybes neturiu.noriu,kad mano vaikui liktu tas sklypas.Ka daryti?Atsisakyti kt.pilietybes ir imti LT pasa?Iki 2009 buvau Lt piliete.Tevai mire 2012m.Dekui uz atsakyma.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ida.

   LR CK 5.75 str. pažymima, kad jeigu žemę paveldi įpėdinis, kuris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus negali turėti nuosavybės teisės į žemę, jis įgyja teisę tik į pinigų sumą, gautą pardavus paveldėtą žemę. Žemė pagal įpėdinio pateiktą paveldėjimo teisės liudijimą parduodama Vyriausybės nustatyta tvarka įpėdinio nurodytam pirkėjui arba aukcione. Gauta suma išmokama įpėdiniui, atskaičius pardavimo arba aukciono organizavimo išlaidas.
   Notaras Jūsų prašymu turi išduoti paveldėjimo teisės liudijimą, kuriame nurodyta, kad Jūs, paveldėjusi žemės sklypą ar jo dalį, turite teisę į pinigų sumą, gautą pardavus paveldėtą žemės sklypą ar jo dalį.

   Su šiuo liudijimu, kreipkitės į apskrities viršininką su prašymu leisti parduoti paveldėtą žemės sklypą Jūsų nurodytam pirkėjui.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 32. Mindaugas

  Labas vakaras, norėčiau sužinoti ar pažeidus KET 14, 133, 9 punktus kai vairuotojas turi vairuotojo pažymėjimą visuomet taikoma atsakomybė pagal atpk 127str 3dalį? Automobilis atsitrenkė į medžius, nesužalojo jokių kitų asmenų, nesugadino kitų kelkraštyje stovėjusiu transporto priemonių apgadintas tik vairuotas automobilis registruotas kito asmens vardu, bei apgadinti medžiai. Nes pagal 127str 3d, kuri apima abi 127str 1 ir 2 dalis yra rašoma, kad sutrikdoma kitų asmenų sveikata, sugadinamas turtas priklausantis kitiems asmenims. Kiek radau informacijos vairuotojas padaręs eismo įvykį ne jo vardu registruotu automobiliu yra laikomas to automobilio valdytoju, panašiose bylose, pakelės medžiai nėra laikomi kitų asmenų turtu. Tai nelabai suprantu kodėl pagal mano aprašytą situaciją taikoma atsakomybė pagal atpk 127str 3d?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Mindaugai,

   Žinoma, policijos pareigūnas gali ir apsirikti surašydamas administracinio teisės pažeidimo protokolą ir Jūsų padarytus veiksmus kvalifikuoti pagal LR ATPK 127str.3d netinkamai.
   Tačiau pagal Jūsų aprašytą situaciją (važiavote neblaivus, apgadinote medį) manytina, kad nebuvo suklysta. Šiuo atveju protokolas surašytas dėl pažeidimų, numatytų LR Kelių eismo taisyklių 9 ir 14 ir 133 punktus, kuriuos Jūs pažeidėte draudžia vairuoti transporto priemones asmenims apsvaigusiems nuo alkoholio, pagal 133 punktą viršijote leistiną greitį, o pagal 9 punktą vairuotojas privalo laikytis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių , kitų asmenų ar jų turto saugumui ir aplinkai, taip pat siekdami išvengti nuostolingų padarinių arba juos sumažinti privalo imtis visų būtinų priemonių. Taigi, atsižvelgiant į administracinio teisės protokole nurodytas aplinkybes, akivaizdu, jog atsakomybė už minėtų kelių eismo taisyklių pažeidimus yra numatyta ATPK 127 str. 3 d.

   Beje medžio sužalojimas taip pat yra kitiems asmenims priklausančio turto apgadinimas. Priklauso kompetentingai institucijai tai galėtų būti miškų kontrolės tarnybai.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 33. algis

  Laba diena.man buvo atimta teise vairuot transporto priemone 5 metam,apskundziau nutarima,bet paliko ta pati laikotarpi.ar butu galima dar kazkur kreiptis kad butu man sutrumpintas laikas.
  Aciu.

   
 34. Viktorija

  Kokia Jusu nuomone galetu buti skirta didziausia bauda ir kuriam laikui gali ilgiausiai atimti vairuotojo pazymejima atsizvelgus i pries tai minetus argumentus ( asmuo turi 5m staza, pirma karta prasizenge esant vid. girtumui, yra vienintelis seimos islaikytojas ir turi motina sergancia)
  aciu uz suteikta informacija.

   
  • Emerita
   Emerita

   Geb. Viktorija,

   Pagal LR ATPK 126str. 4 d. Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo (girtumo) laipsnis, neblaivumo patikrinimo vengimas, taip pat alkoholio vartojimas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo – užtraukia baudą nuo 2 tūkst. iki 3 tūkst. litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų arba administracinį areštą nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų.
   Skirdamas nuobaudą, teismas individualiai žiuri į situaciją. Priklauso nuo daugelio dalykų: individualaus atvejo, argumentų pateikimo, paties teismo vertinimo, požiūrio.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 35. Viktorija

  Labas vakaras, norėjau pasiteirauti dėk vairuotojo pažymėjimo atėmimo esant vid. girtumui. Mano vaikinui, kuris turi penkių metų vairavimo stažą, gresia vairuotojo pažymėjimo atėmimas. Suprantame, kad išvengti to nebegalime, tačiau ar yra galimybė sumažinti teisių atėmimo terminą, jei vaikinas yra vienintelis šeimos išlaikytojas (gyvena tik su mama), teisės reikalingos darbe, ir mama, su kurią jis gyvena serga onkologine liga ir reikalingas profilaktinis patikrinimas pas gydytojus kas puse metu. Vizitams pas gydytojus reikalingas automobilis.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Viktorija.

   Taip, yra galimybė.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 36. viktoras

  Laba diena nuorejau paklaust eigu mano skola 700lt i teismas atidave mano skola iseskot antstoliam kokia suma gali uzdet antstolis sau uz tai kad iseskoja is manes skola aciu su pagarba viktoras

   
  • Emerita
   Emerita

   Viktorai, negalime Jums atsakyti tačiau kuo daugiau veiksmų atlieka antstolis, ir kuo ilgesnis išieškojimo procesas – tuo didesnes išlaidas reikia padengti skolininkui. Apsilankykite http://www.manocreditinfo.lt, ten galėsite sužinoti savo kredito istoriją.

   Pagarbiai
   “Emerita”komanda

    
 37. roma

  Sveiki dar karta.Ar gali nukentejes asmuo isvykti dirbti i uzsieni,jei tebevyksta ikiteisminis tyrimas.Bet jau eina i pabaiga.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Roma.

   Taip, nukentėjusio asmens laisvė nėra suvaržyta, tačiau jei jis bus kviečiamas į teismą – privalės atvykti.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 38. viktoras

  Labas rytas as skolingas likau teismui 700lt bauda jau praejo 3 metai kaip neatidaveu skola a teismas gali pakeist mano bauda i viesosius darbus be mano sutikimo sio momentu esu uzsenei i nuoriu grizt i lietuva negali but taip kad as grisiu ir mane sustabdis pasineciai oro uoste ir atiduos policijai mane atlikt viesosius darbus aciu su pagarba viktoras

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Viktorai.

   Kadangi Jūsų nesumokėjote baudos per nustatytą terminą, tad teismo nutarimas skirti Jums administracinęs baudą, pagal LR ATPK yra nusiųstas vykdyti antstoliui. Reikalingas Jūsų sutikimas, kad bauda būtų pakeista į nemokamus viešuosius darbus. Mes jau Jums rašėme anksčiau rašėme, kad suėmimas yra labai griežta kardomoji priemonė. Šiaip žmonės dėl skolų nėra suiminėjami.Jūsų aprašytos situacijos atveju nėra teisinių pagrindų taikyti sulaikymą.
   Tačiau, būkite nusiteikęs, kad Jūsų bauda su antsolio vykdymo išlaidomis bus susidariusi nemenka.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 39. viktoras

  Labas vakaras nuorejau paklaust a teismas gali pakeist bauda i administracini aresta eigu as nesumokejau bauda ar teismas nekeicia bauda i administacini aresta ir mano skola atiduoda iseskot antstoliam aciu su pagarba viktoras

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Viktorai.

   Seniau buvo galima piniginę baudą pakeisti administraciniu areštu, tačiau dabar jau ši galimybė yra panaikinta. Šiuo metu, bauda gali būti pakeista nemokamais ne ilgesnės kaip 400 valandų trukmės viešaisiais darbais. Viena tokio darbo valanda įvertinama 20 Lt baudos suma.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 40. roma

  Sveiki,noriu paklausti,ar ieskinys gali buti paduotas per teisma,ar ta reikia padaryti iki teismo. ikiteisminis dar nesibaiges.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Roma.

   LR BPK 112 str. 1d. Civilinis ieškinys pareiškiamas paduodant ieškinį ikiteisminio tyrimo pareigūnui, prokurorui ar teismui bet kuriuo proceso metu, tačiau ne vėliau kaip iki įrodymų tyrimo teisme pradžios. Nukentėjusysis, nepareiškęs civilinio ieškinio baudžiamojoje byloje, turi teisę pareikšti ieškinį civilinio proceso tvarka.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 41. robis

  ir jei zinote kiek tai galetu kainuoti

   
 42. robis

  pirkau is zmogaus lengvojo automobilio priekaba,suraseme pirkimo pardavimo sutartis ir as vaziuodamas namo pameciau valstybinius nr.tech. pasas priekabos tai yra,ir ka dabar daryti,kreiptis i regitra nezinau….

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Robi.

   Privalu vykti į VĮ „Regitrą“ kur bendra tvarka bus išduotas naujas valstybinių numerio ženklų komplektas bei naujas registracijos liudijimas. Dėl valstybinio numerio ženklų išdavimo kainų galite pasiskambinti telefonu +370 700 55 151, +370 5 210 5164 arba pasižiūrėti čia

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 43. Dainius

  Laba diena. Turiu paskolą, prasidėjus krizei netekau darbo ir prieš 5 metus buvau paduotas anstoliams. Su anstolių išlaidomis mano skola nesiekė 30 000Lt. Kiekvieną mėnesį nuo mano pensijos (turiu nedarbingumą, už kurį kas mėnesį gaunu apie 500Lt) anstolis nurašo apie 250Lt. Neperseniausiai pasitikrinau savo areštuotos sąskaitos likutį ir buvau šokiruotas, mano skola išaugo iki 85000Lt. Kaip tai yra įmanoma?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena. gerb. Dainiau.

   Na mums būtų sunku atsakyti tiek turint infomracijos kiek Jūsų pateikėte.
   Rekomenduojame būtinai vykti į antstolio kontorą ir susipažinti su visa vykdomosios bylos – viską išsiaiškinti. Antstolis privalo pagrįsti visas suskaičiuotas vykdymo išlaidas, nes kartais nepagrįstai paskaičiuoja vykdymo išlaidas, atlikdami neproporcingai daug nebūtinų veiksmų.
   Galite susipažinti su antstolių vykdymo veiksmų tarifais kurie yra reglamentuoti sprendimų vykdymo instrukcijoje.
   Būkite budrus, nes nemažai antstolių linkę piknaudžiauti skolininkų teisiniu neišprusimu. Jūs galite skųsti antstolio veiksmus.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 44. Ricardas

  Gera diena norejau pasiteiraut ? Buvo seima pirkom buta emem paskola, seimos neliko teismas buta padalino y dvi dalis .Ismoketa paskola ir kaip ykalbeti sutuoktine buvusia parduoti buta bendrai,(2) kad ji pirktu mano puse nes tenai negyvenujau keli metai, o mokescius moketi reik savo vardu! Nes ji nenori nei pirkti nei parduoti ta buta (kiek suprantu gal uzsispyrimas arba kai sako manes isnaudojimas ) .

   
  • Ricardas

   Na jei nesunku noreciau visu pirma cia ar y el pasta parasytu tada jau stengsiuosi as atvykti ar paskambinsiu jums !!! Pirmi zingsniai ir eiga visa tolyn kas galima daryti ?

    
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ricardai.

   Jūs nepaminėjote kokia dalis bendrosios dalinės nuosavybės teisės Jums priklauso, todėl darome teisinę prielaidą, kad šalims bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso po 1/2 dalį buto, lygiomis dalimis.
   Taigi bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektas( šiuo atveju Jūsų butas) valdomas, juo naudojamasi ir disponuojama bendraturčių sutarimu. Kai yra nesutarimas, valdymo, naudojimosi ir disponavimo tvarka nustatoma teismo tvarka pagal bet kurio iš bendraturčių ieškinį. Taigi pirmas žingsnis pateikti ieškinį teismui.
   Kai bus nustatyta valdymo, naudojimosi ir disponavimo tvarka Jūs galėsite parduoti savo bendrosios nuosavybės dalį. Vadovaujantis CK 4.79 str. norėdamas parduoti savo dalį, privalote per notarą pranešti kitiems bendraturčiams t. y savo buvusiai žmonai apie ketinimą parduoti savo dalį ne bendraturčiui ir kartu nurodyti kainą bei kitas sąlygas, kuriomis ją parduodate. Jei Jūsų buvusi žmona atsisakys pasinaudoti savo pirmenybės teise pirkti arba šios teisės į nekilnojamąjį daiktą neįgyvendins per vieną mėnesį, tai Jūs turite teisę parduoti savo dalį bet kuriam asmeniui.
   Žinoma sunku parduoti dalį buto.
   Tuomet vadovaujantis CK4.80 str. Kiekvienas bendraturtis turi teisę reikalauti atidalyti jo dalį iš bendrosios dalinės nuosavybės. Jeigu nesusitariama dėl atidalijimo būdo, tai pagal bet kurio bendraturčio ieškinį daiktas padalijamas natūra kiek galima be neproporcingos žalos jo paskirčiai; kitais atvejais vienas ar keli iš atidalijamų bendraturčių gauna kompensaciją pinigais.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
   • Ricardas

    Dekiui didelis jums uz atsakyma !!! Jus gerai supratote jog butas 1/2 jos ir tiek mano ribu po teismo dalijimbuto nebuvo ir nera.Aisku ji gyvena didesneja dalyje ir okupavusi daugiau negu priklauso tad, jei pardavineti savaja daly ydomu kaip puse buto dalinti ir zmoniskai? Kai jos kambarys didesnis su balkonu, o kitas maziukas kambarys. O del pardavimo tai zinau kad nelabai kas nores pirkti puse ir gyventi ant bendros virtuves kaip sakydavo .

     
    • Emerita
     Emerita

     Laba diena, gerb. Ricardai.

     Atidalijimas tai iš vieno daikto būtų sukurti du atskiri daiktai, bendrosios dalinės nuosavybės pasibaigimas. Jūsų atveju svarbu atsižvelgti į tai, ar minėtą butą įmanoma rekonstruoti į du izoliuotus savarankiškus butus, kurie būtų tinkami gyventi.
     Kai daikto atskyrimas natūra negalimas be neproporcingos žalos jo paskirčiai, dėl kurių jis netektų savo paskirties (pavyzdžiui, jame nebūtų galima gyventi), tuomet vienam iš atidalijamų bendraturčių turėtų būti sumokama kompensacija pinigais.

     Pagarbiai
     “Emerita” komanda

      
     • Ricardas

      Taip suprantama kad dvieju kambariu butas negali buti dvieju savininku !! Nebent puse parduociau kaimynams (pas juo vieno kambario butas ,bet cia vel ar leis arichitektai ir t.t. ).Nes jos nuomuone zinau – neturiu uz ka pirkti, o parduoti nebenori ! Todel ir tempesi vis si mano istorija?

     • Emerita
      Emerita

      Na, Ricardai, mes Jums atsakėme kokių priemonių reikia, kad ši Jūsų istorija nesitęstų. Kadangi atidalinti daikto natūra nepavyks, tad teismas nuspręs, kam būtų sumokėta kompensacija, o kam atitektų daiktas. Kaip žinia, teismo sprendimus būtina vykdyti.

      Pagarbiai
      “Emerita” komanda

 45. zydrius

  Laba diena.Noreciau paklausti ar mokykla atsako uz tai, kad mokykloje kazkas pastume vaika ir jis krisdamas susilauze ranka,kuria reikejo operuoti?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Žydriau.

   Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 57 str. 2 d. nustatyta, kad mokymo, auklėjimo įstaigų vadovai, auklėtojai ar jiems prilygstantys asmenys, šių įstaigų administracija atsako už jų prižiūrimų vaikų auklėjimą. Tuo metu, kai vaikas nustatyta tvarka yra mokymo įstaigoje (tai būtų atvykęs į pamokas ar į organizuotą užklasinę veiklą vaikas, kuris yra mokyklos mokinių sąraše), už jo priežiūrą atsako ši įstaiga.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 46. Ingrida

  Laba diena,
  Sūnus (27 metų) niekur nedirba, šiuo metu išvažiavęs į Norvegiją, ieškosi darbo, gyvena pas draugą, savo turto jokio dar neužgyvenęs. Nesusituokęs jis turi 2 metų sūnų, kuriam kas mėnesį skiria po 300 Lt. Draugė nori paduoti alimentams mokėti, kad viskas būtu oficialiai.
  Kiek teisiškai gali priteisti bedarbiui mokėti alimentų?
  Ačiū

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ingrida.

   Dažniausiai taikoma teismų praktika, kad vaiko būtiniems poreikiams patenkinti reikalinga minimali mėnesinė alga t.y 1000Lt. Taigi kievienas iš tėvų turėtų skirti po 500Lt.
   Tačiau jei tėvo turtinė padėtis labai prasta, teigiama, kad vaiko išlaikymo dydis neturėtų būtų mažesnis nei šiuo metu esanti bazinė socialinė išmoka t.y 138Lt.
   Teismas spręsdamas dėl vaiko išlaikymo dydžio, atsižvelgia į visas šalutines aplinkybes pvz. Jūs minėjote, kad vaiko tėvas išvykęs į Norvegiją, o kaip žinoma ten atlyginimai yra gerokai didesni nei Lietuvoje.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 47. Jolanta

  kas atsako uz KET nusizengima jei automobilis registruotas mano vardu,o padare kitas asmuo.Konfiskuotas automobis,kam moketi uz auto isvezima.Aciu.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Jolanta,

   Jūs nepaminėjote koks nusižengimas padarytas, tačiau automobilis konfiskuojamas už šiurkčius KET nusižengimus. Žinoma atsakys tas asmuo, kuris padarė šį nusižengimą.
   Išlaidas, susijusias su priverstiniu transporto priemonės nuvežimu į transporto priemonės stovėjimo aikštelę ir jos saugojimu transporto priemonės stovėjimo aikštelėje, ūkio subjektui transporto priemonės savininkas ir valdytojas atlygina solidariai. Išlaidos turi būti atlygintos iki transporto priemonės paėmimo iš transporto priemonės stovėjimo aikštelės.
   O Jūs nebandėte ginti savo nuosavybės teisės dėl automobilio konfiskavimo? Ar teismas spręsdamas klausimą dėl automoblio konfiskavimo įvertino Jūsų poziciją? Ar Jūsų buvote įtraukta į bylą trečiuoju suinteresuotu asmeniu? Juk Jums turėjo būti sudaryta galimybė įrodinėti, kad Jūsų nesate atsakinga už Jūsų nuosavybės panaudojimą pažeidimo padarymo metu.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 48. sarunas

  laba diena,su motociklu partrenkiau dviratininka jo kalte nustatyta,draudimas atsisake man padengti nuostuolius ir pasake kad nuostolius man turi padengt dviratininkas.tai normalu?ar visdelto nuostuolius turi padengt draudimas o poto issiieskot is dviratininko?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Šarūnai.
   Jeigu Jūs būtumėte eismo įvykio kaltininkas, tuomet atsakingas draudikas būtų sumokėjęs draudimo išmoką nukentėjusiajam trečiajam asmeniui. Kadangi eismo įvykio kaltininkas buvo dviratininkas, tuomet dėl patirtos žalos atlyginimo Jūsų turite kreiptis į kaltininką.
   Jūsų galite kreiptis į teismą su ieškiniu dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 49. darius

  laba diena. norejau paklausti, kokius man reikia pereiti kursus, jei buvo atimtos teises uz pasisalinima is ivykio vietos. zinau, kad regitroj teorija ir praktika reikia, o dar kokiu reikia? girdejau isklasuyti alkoholio zala, ar cia tik tiem kam uz girtuma atimama teise vairuoti? aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Dariau.

   Į Jūsų užduota klausimą Jums jau buvo atsakyta ir asmeniškai (nusiunčiant atsakymą Jūsų nurodytu el. pašto adresu), ir šioje rubrikoje.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 50. Raimonda

  norėjau paklausti ar jums patinka jūsų darbas?

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Raimonda.

   Taip mums patinka. Gal todėl ir sekasi gerai, nes patinka tai ką dirbame. Ačiū už rūpestį.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 51. Zaneta

  Laba diena,

  Buciau labai dekinga jei galetumet atsakyti I musu klausima. Vyras turi 15 metu dukra, bet su dukros motina nebuvo sudituoke. Vyras kas menesi siuncia dukros mociutei po 250 lt nes tokios sumos pareikalabo dukros motina pries 8 metus. Papildomai siuncia nenumatytom islaidoms ir pan kai prireikia. BET buvusi partnere nenuoda ramybes ir vis gasdina teismais… mes vasara pasiulem moketi kiek paprasys, bet su viena salyga kad dukra isleis pas mus I svecius kaip buvo zadeta daug metu. Bet ji nesutiko… Mes gyvenam ne Lietuvoj..ji vel reikalauja padidinti mokejima, bet mes nematom prasmes nes ji nezada irgi nieko.. Be to mergaite auga ir gyvena su seneliais nes dukros motina taip pat gyvena kitoje Europos salyje. Ar gali motina legaliai ka nors prisiteisti pati negyvenanti salyje? Ir kokios galimos teismo pasekmes? Dekoju is anksto.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Zaneta.

   Na vaiko tėvas turėtų kreiptis į teismą su ieškiniu dėl vaiko išlaikymo dydžio nustatymo ir dėl bendravimo su nepilnamečiu vaiku ir dalyvavimo jį auklėjant tvarkos nustatymo. Tėvai turi lygias teises ir lygias pareigas savo vaikams, nesvarbu, ar vaikas gimė susituokusiems, ar nesusituokusiems tėvams, jiems santuoką nutraukus, teismui pripažinus ją negaliojančia ar tėvams gyvenant skyrium. Tėvas ar motina, pas kurį gyvena vaikas, neturi teisės kliudyti antrajam iš tėvų bendrauti su vaiku ir dalyvauti jį auklėjant. Kai tėvai nesusitaria dėl skyrium gyvenančio tėvo ar motinos dalyvavimo auklėjant vaiką ir bendravimo su juo, bendravimo su vaiku ir dalyvavimo jį auklėjant tvarką nustato teismas.
   Pasekmės tai tokios, kad bus nustatyta tvarka dėl bendravimo su vaiku ir išspręstas išlaikymo dydis vaikui.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 52. Ana

  Sveiki,
  Aš buvau pakviesta liudyti vienoje byloje, nuvažiavusi į policiją paliudijau.
  Dabar man atėjo kvietimas į teismą, kuriame turiu dalyvauti. Bėda tame, kad aš gyvenu dabar užsienyje, čia dirbu. Ar tai gali būti pateisinimas neatvykti į teismą? Kokius dokumentus reikėtų nusiųsti?
  Jei visgi man būtina atvykti į teismą, ar man bus kompensuotos išlaidos? Nenoriu eikvoti savo laiko ir pinigų, kelionėms neturiu.

  Ačiū nuoširdžiai už atsakymus,
  Ana

   
  • Kristina

   Laba diena,
   Mano 11 metų sūnus kieme su kitu draugu keliais negražiais žodžiais išvadino vieną iš kieme esančių 10 metų vaiką (vaiko draugas pradėjo, o manasis pridejo keletą žodžių). Toliau sekė tai, kad tas 10 m. berniukas puolė mušti vaiko draugą, prakirto jam nosį, pats susilaužė rankos pirštą. Dabar to 10-mečio mama grasina teismais. Suaugusių liudytoju nebuvo, buvo tik keletas to 10-mečio draugų. Nors mano vaikas su draugu aiškina, kad pradėjo 10-metis žodžių karą išvadinęs juos “vyr.g.mažumomis”, kad jie vaikšto dviese kaip pyd… . Tai noriu paklausti, kas mums gresia, kaip spręsti situaciją, nes esu visiškai pasimetusi.

    
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, Ana.

   Neparašėte koks procesas tad negalime tiksliau atsakyti.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 53. Egle

  Labas vakaras. Labai noriu suzinoti, ar galiu i teisma paduoti savo vyra, ar bent jau jo meiluze. Esame susituoke, bet jis pabego pas kita, paliko mane su mazu vaiku. Nesenai i teisma kreipiausi del vaiko islaikymo. O ar galeciau prisiteisti pinigu uz moraline zala, kad yra man neistikimas, juk esame susituoke. Kaip irodymus turiu nuotrauku jo ir meiluzes kartu, taip pat zinutes. Ar imanoma taip padaryti, jei taip kur tureciau kreiptis? Labai aciu uz atsakyma.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Egle.

   Tai Jūs norite nutraukti santuoką? Preziumuojama, kad santuoka iširo dėl kito sutuoktinio kaltės, jeigu jis yra nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą arba yra neištikimas, arba žiauriai elgiasi su kitu sutuoktiniu ar šeimos nariais, arba paliko šeimą ir daugiau kaip vienerius metus visiškai ja nesirūpina.
   Jūsų sutuoktinis, kuriam pareikštas ieškinys dėl santuokos nutraukimo, gali prieštarauti dėl savo kaltės ir nurodyti faktų, patvirtinančių, kad santuoka iširo dėl Jūsų kaltės. Taigi rinkite visus įmanomus jo neištikimybės įrodymus. Tai galėtų būti sms, pokalbiai socialiniame tinkle, nuotraukos…
   Kitas sutuoktinis turi teisę reikalauti iš kalto dėl santuokos nutraukimo sutuoktinio atlyginti turtinę žalą, susijusią su santuokos nutraukimu, taip pat ir neturtinę žalą, padarytą dėl santuokos nutraukimo. Ši nuostata netaikoma, jeigu santuoka nutraukta dėl abiejų sutuoktinių kaltės.
   Jeigu gyvenamoji patalpa yra vieno sutuoktinio nuosavybė, teismas savo sprendimu gali nustatyti uzufruktą ir palikti joje gyventi kitą sutuoktinį, jeigu su juo po santuokos nutraukimo lieka gyventi nepilnamečiai vaikai.
   Teismas, priimdamas sprendimą dėl santuokos nutraukimo, priteisia išlaikymą to reikalingam buvusiam sutuoktiniui, jeigu išlaikymo klausimai nenustatyti sutuoktinių sudarytoje sutartyje dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Sutuoktinis neturi teisės į išlaikymą, jeigu jo turimas turtas ar gaunamos pajamos yra pakankami visiškai save išlaikyti.
   Preziumuojama, kad sutuoktiniui reikalingas išlaikymas, jeigu jis augina bendrą savo ir buvusio sutuoktinio nepilnametį vaiką, yra nedarbingas dėl savo amžiaus ar sveikatos būklės.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 54. Vale

  Kaip grazinti labai dideles skolas antstoliams, gaunant labai maza alga, ir kad neprarasti 1/2 dalies turto? Dekoju uz viska.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Vale.

   Jūs nepaminėjote, ar tas turtas tai Jūsų gyvenamasis būstas? Išieškoti iš skolininkui priklausančio būsto, kuriame jis gyvena, galima tuo atveju, jeigu išieškoma suma viršija septynis tūkstančius litų.
   LR CPK 664 str. aiškiai apibrėžia kokia eilės tvarka yra vykdomas išieškojimas iš skolininko fizinio asmens. LR CPK 664 straipsnis. Išieškojimo iš skolininko fizinio asmens turto eilė

   1. Pirmąja eile išieškoma iš hipotekos ir įkeisto turto, jeigu išieškoma hipotekos kreditoriaus ar įkaito turėtojo naudai.

   2. Antrąja eile išieškoma iš skolininkui priklausančių pinigų, turtinių teisių, vertybinių popierių, darbo užmokesčio, stipendijos ar kitų pajamų arba kilnojamojo turto.

   3. Trečiąja eile išieškoma iš skolininkui priklausančio nekilnojamojo turto, išskyrus nurodytą šio straipsnio 4 ir 5 dalyse.

   4. Ketvirtąja eile išieškoma iš skolininkui priklausančios žemės ūkio paskirties žemės, jeigu skolininko pagrindinis verslas yra žemės ūkis.

   5. Penktąja eile išieškoma iš skolininkui priklausančio gyvenamojo būsto, kuriame jis gyvena.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 55. Monika

  Laba diena,

  As noriu sudaryti santuoka su vyriskiu kuris, yra paduotas anstoliams, del elementu nemokejimo. Jeigu as budama santuokoje su juo isigyciau buta, ar anstoliai galetu pretenduoti i ji?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Monika.

   Taip. Gali.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 56. Vilija

  Laba diena, esu susituokusi,vyras įkalinimo įstaigoj,ten ir sudarėme santuoka, šiuo metu laukiuosi nuo kito. Vyksta skyrybos. Iki vaikui gimstant išsiskirti nespėsim. Su vyru nesame turėję ilgalaikių pasimatymų kurie yra skiriami, tad neįmanoma jog jis būtų vaiko tėvas, gal užtektu pažymos iš įkalinimo įstaigos kažkokios vaikui duodant tikrojo tėvo pavardę, ar būtinai yra reikalingas teismas? Biologinis tėvas vaiką pripažįsta. Kiek laiko truktu teismai, kol butų galima padaryti vaikui gimimo liudijimą?

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas rytas, gerb. Vilija.

   LR CK 3.140 str. 2d. numato, kad kai vaikas gimsta praėjus ne daugiau kaip 300 dienų po santuokos nutraukimo, vaiko tėvas pripažįstamas buvęs vaiko motinos sutuoktinis.
   Taigi, reziumuojant, kai gims vaikas ir po Jūsų skyrybų nebus praėję 300 dienų, o taip ir bus, kad supratome iš situacijos trumpo aprašymo, vaiko gimimo liudijime vaiko tėvu bus įrašytas buvęs Jūsų sutuoktinis.
   To pačio CK 314str. 5d. numato, kad jeigu vaikas gimė išsituokusiai motinai po santuokos pabaigos nepraėjus 300 dienų, vaiko motina, jos buvęs sutuoktinis ir vyras, pripažįstantis save gimusio vaiko tėvu, turi teisę paduoti teismui bendrą pareiškimą, prašydami vaiko tėvu įrašyti vyrą, pripažįstantį save vaiko tėvu. Teismo nutartimi patvirtinus tokį bendrą pareiškimą, kaip vaiko tėvas įrašomas ne buvęs motinos sutuoktinis, o vyras, pripažįstantis save vaiko tėvu.
   Dėl viso proceso trukmės nesiimtume prognozuoti. Priklauso kaip sklandžiai vyks Jūsų skyrybų procesas, nuo Jūsų miesto teismų darbo krūvio.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 57. vytas

  sveiki,
  norėjau paklaust kokius man dokumentius reiketiu sutvarkyti,kad atgaut teises per puse nustatyto termino?

   
 58. marius

  sveiki noreciau pasinaudoti jusu paslaugomis. 2011-04-04 praradau teises 3metam uz 130str 1d. ir jau yra praeje 2metai 6menesiai. kokiu dokumentu jum reikia, kad suruostumet gera prasyma. ir ar butina isklausyti nusizengeliu kursus? aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Mariau.

   Asmuo, norintis, anksčiau laiko atgauti teisę vairuoti transporto priemonę privalo pateikti teismui motyvuotą prašymą, pagrindžiantį kad administracinės atsakomybės tikslai pasiekti ir jam galima anksčiau laiko gražinti teisę vairuoti. Kiti dokumentai, kurie nėra privalomi, tačiau pažymėtų Jūsų norą, būtinumą greičiau atsiimti teisę yra nurodyti mūsu svetainėje.
   Jeigu Jūs turite omeny papildomus vairuotojų mokymo kursus, bei praktinį ir teorinį egzaminus (kadangi Jūs prarado teisę vairuoti metams ir daugiau), tai šiuos “nusižengėlių kursus” būtina baigti.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 59. Almutė

  Laba diena,
  ar privalo Sodra atlyginti gydymo ir reabilitacijos išlaidas dėl traumos darbe (darbdavys neapmoka) ir jei privalo kaip pateikti prašymą. Dėkoju už atsakymą

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Almute.

   Jei Jūs buvote apdrausta valstybiniu socialiniu draudimu, tuomet SODRA apmoka darbuotojo patirtą žalą. Plačiau galite pasiskaityti šiame įstatyme Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymas. Šis įstatymas nustato nelaimingų atsitikimų darbe, pakeliui į darbą ar iš darbo bei profesinių ligų socialinio draudimo santykius, asmenų, kurie draudžiami šios rūšies socialiniu draudimu, kategorijas bei šių asmenų teises į šio draudimo išmokas, išmokų skyrimo, apskaičiavimo bei mokėjimo sąlygas, apibrėžia draudiminius bei nedraudiminius įvykius.
   Daugiau informacijos rasite čia.

   Kai SODRA išmokės išmokas už nelaimingą atsitikimą darbe, ji tas išmokas regreso tvarka reikalaus iš Jūsų darbdavio.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 60. Vida

  Laba diena,norėčiau sužinoti,jeigu asmuo padaręs smurtinį nusikaltimą neturi turto atlyginti priteistos sumos, ar yra koks valstybinis fondas ar pn., kad būtų galima atgauti priteistą neturtinę žalą.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Vida.

   Taip yra. Yra smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo įstatymas. Šis įstatymas gina nuo smurtinių nusikaltimų nukentėjusių asmenų teises ir teisėtus interesus, nustato atvejus, kada valstybė kompensuoja smurtinais nusikaltimais padarytą turtinę ir neturtinę žalą, kompensavimo tvarką, dydžius.
   Taip pat daugiau galite pasiskaityti čia .

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 61. Indre

  Laba diena. Norėčiau sužinoti, jei gauni bauda už kontrabanda, ar galima tą baudą atidirbti viešuosius darbus?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Indre.

   Taip, įmanoma.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
   • Indre

    O man teismo metu reikia pasakyti, kad noriu ar reikia rašyti prašymą kai sužinosiu sprendimą?

     
    • Emerita
     Emerita

     Labas vakaras, Indre.

     Jei tai administracinė nuobauda, tuomet LR ATPK 313 str.4d. Organas (pareigūnas), skirdamas baudą, atsižvelgdamas į administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens sunkią materialinę padėtį, kitas reikšmingas aplinkybes, šio asmens prašymu gali tuo pačiu nutarimu visą baudą ar jos dalį pakeisti nemokamais viešaisiais darbais.
     Prašyti teismo pakeisti viešaisiais darbais galima, tačiau teismas nebūtinai tokį prašymą tenkins. Prašymas turi būti tinkamai motyvuotas, pagrįstas.
     Tačiau ATPK 314 str. pažymi, kad Jeigu pažeidėjas nesumoka baudos per nustatytą terminą (baudą asmuo turi sumokėti ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo nutarimo skirti baudą įteikimo jam dienos, o apskundus tokį nutarimą – ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo pranešimo apie skundo nepatenkinimą dienos), nutarimą skirti baudą priėmęs organas (pareigūnas), o jeigu nutarimą priima teismai ar administracinės komisijos prie savivaldybių tarybų, – protokolą surašęs organas (pareigūnas) šį nutarimą siunčia antstoliui vykdyti.
     Jeigu nėra turto, į kurį gali būti nukreiptas baudos išieškojimas, rajono (miesto) apylinkės teismo (apylinkės teismo teisėjo) nutarimu arba kito organo (pareigūno), priėmusio nutarimą skirti baudą, nutarimu ir pažeidėjo sutikimu bauda gali būti pakeista nemokamais ne ilgesnės kaip 400 valandų trukmės viešaisiais darbais, skaičiuojant vieną nemokamų viešųjų darbų valandą už dvidešimt litų baudos. Nemokami viešieji darbai skiriami tik darbingiems asmenims.

     Pagarbiai
     “Emerita” komanda

      
 62. Rimas

  Labas vakaras norejau paklausti ar priklausys sildymo kompensacija jeigu butas registruotos mirusios mamos vardu(jau 2 metai),ir ar butina tevui registruotis buta savo vardu,kada ir sunus turi paveldejes puse buto.Siuo metu bute registruotas tik vienas tevas.Dekoju

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Rimai.

   Na tokie klausimai nelabai apima mūsų darbo sritis. Siūlome kreiptis į savo miesto socialinės paramos skyrių ir ten suteiks Jums informaciją apie šildymo kompensacijas.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 63. Greta

  Laba diena, norejau paklausti ar notaras privalo gaves asmens prasyma priimti palikimą, patikrinti archyvuose ar yra paliktas testamentas?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Greta.

   Notaras, gavęs testamentinio įpėdinio pareiškimą dėl palikimo, privalo patikrinti ar testamentas yra sudarytas.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 64. judita

  norejau paklausti gavau sms i telefona nuo buvusio vyro isvadinta keiksmazodziais ir negraziais zodziais. esu issaugojus sms ir visa susirasinejimo eiga. jauciuosi izeista ir noreciau apginti savo garbe. ar yra imanoma teisiniu atveju irodyti ir laimeti? nuo ko reiketu pradeti? man tai labai svarbu nes nenusipelniau tokiu uzgauliojimu. Lauksiu jusu atsakymo

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Judita.

   LR BK 155 str. 2d tas, kas neviešai įžeidė žmogų, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu.
   Už šiame straipsnyje numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas.

   Teisme jau priklausys kaip kuri pusė įrodinės savo tiesą. Žinoma sms žinutė yra įrodymas apie įžeidimą. Ar pavyks laimėti ar ne, mes nesiimtume spręsti, bet kas nebando, tam nesiseka.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 65. inga

  laba diena, ar mokamas zyminis mokestis paduodant prasyma teismui dėl teisės vairuoti transporto priemonę atėmimo termino sutrumpinimo

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Inga,

   ne, nemokamas žyminis mokestis.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 66. viktoras

  Labas vakaras likau skolingas teismui 700 lt bauda praejo 3 metai kaip nesumokejau bauda jau 3 metai givenu uzsinei dabar nuoriu grizt i lietuva nuorejai suzinot ar pasineciai mane ne arestos uoro uoste uz nesumoketa bauda

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Viktorai,

   ne, niekas Jūsų neareštuos. Šiaip dėl skolų žmonės nėra suiminėjami.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 67. Vida

  Sūnus buvo perdurtas peiliu, jam buvo priteista 15000 neturtinės žalos atlyginimas.Bylos nuosprendis įsigalėjo 2009 vasario 3d., tačiau iki šiol nieko negavo,bandysime kreiptis į anstolį. Norėtume sužinoti, ar įmanoma ką nors padaryti, jeigu anstoliams nepavyktų išieškoti nusikaltimu padarytos žalos atlyginimo

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Vida.

   Jei kaltininkas neturi turto ir niekur nedirba, tai jis ir negali tos žalos atlyginti. Bet prievolė padengti 15 000Lt neturitnę žalą dėl to niekur nedingsta. Reikia tikėtis, kad kaltininkas susiras nuolatinį ir gerai apmokamą darbą, arba laimės loterijoje, arba paveldės kokį turtą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 68. Virginijus

  Laba diena,

  Norėjau paklausti ar privalau eiti į papildomus vairuotojų mokymo kursus norint atgauti vairuotojo pažymėjimą, jei jis būvo atimtos 1 mėn. terminui už greičio viršijimą virš 50km/val. Jei privalau tai pagal kokį įstatymą ir straipsnį.

  Pagarbiai,
  Virginijus

   
 69. vida

  Laba diena,noreciau pasiklausti del palikimo.Mirus tevams neliko testamento.Palikuonis esam,as ir sesuo.Ilga laika is sesers buvo apribotos motynystes teises,todel jos du nepilnamecius vaikus globojo velione mociute.Ivaikinusi nebuvo.Kaip dabar turetu vykti dalybos,ar tarp dvieju dukru,ar dar palikimas priklausis ir globotiniams.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Vida.

   Jeigu nėra testamento, tuomet palikimas bus priimtas pagal įstatymą. Paveldint pagal įstatymą, įpėdiniai lygiomis dalimis, Jūsų atveju, būtų Jūs ir Jūsų sesuo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 70. inga

  laba diena,labai malonu kad radau jusu puslapi,kur issamiai atsakote i iskilusias prablemas,ir padedate zmones ,nelaimes atveju.Ir man iskilo tokia problema,po darbo {dirbame su dukra } vazevome namo su taksi[darbdaviai sudare sutarti su taksi firma ,kad isveziotu darbuotojus namo},ivyko avarija ,kaltas ne musu taksistas ,o kitas eismo dalyvis,mus isveza i ligonine,padaro tyrimus ,nera kaulu luziu,isleidzia ambulatoriskai gydytis ,turim nedarbingumo pazymejimus,labai sunkus isgyvenimai,dukrai ir man po trauminis stresas ,geriam vaistus,noreciau pasiteirauti del moralines zalos dydzio,nesu su tuo susidurusi,nes kad vaistus man apmokes draudimas ,manes netenkina,as isedau su dukra sveikos ,o dabar neaisku kuo baigsis…aciu jums ,tikiuosi atsakymo.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Inga,

   Jeigu išmokėjus draudimo išmoką Jums ( nukentėjusiam asmeniui) atlyginama ne visa padaryta žala dėl to, kad žala viršija draudimo sumas, Jūs turite teisę kreiptis į kaltininką, kad jis atlygintų likusią žalos dalį. Asmens sveikatos sužalojimas sukuria kaltam asmeniui pareigą atlyginti žalą. Šią teisę asmuo įgyvendina pareikšdamas ieškinį dėl žalos atlyginimo. Fiziniam asmeniui gali būti atlyginama tiek turtinė, tiek neturtinė žala. Raziumuojant Jūs turite pareikšti ieškinį kaltininkui dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

   Jūs savo klausime paminėjote jog vykote namo iš darbo? Taigi Jums būtų aktualu šis įstatymas: nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymas. Šis Įstatymas nustato nelaimingų atsitikimų darbe, pakeliui į darbą ar iš darbo bei profesinių ligų socialinio draudimo santykius, asmenų, kurie draudžiami šios rūšies socialiniu draudimu, kategorijas bei šių asmenų teises į šio draudimo išmokas, išmokų skyrimo, apskaičiavimo bei mokėjimo sąlygas, apibrėžia draudiminius bei nedraudiminius įvykius.

   Jeigu buvote apdrausta tuomet nelaimingų atsitikimų darbe socialinis draudimas šio Įstatymo nustatytais atvejais kompensuoja dėl draudiminių įvykių (nelaimingų atsitikimų darbe, pakeliui į darbą ar iš darbo ar profesinių ligų) negautas pajamas šios rūšies draudimu apdraustiems asmenims.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 71. Alfreda

  Sveiki.
  Ar yra galimybe atgauti vairuotojo teises praejus ketvirčiui nuobaudos laiko.
  Pagarbiai.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Alfreda.

   Taip, Jūs galite rašyti prašymą grąžinti Jums teisę vairuoti, nepraėjus pusei paskirtojo laiko. Tačiau, tikimybė, kad prašymas bus patenkintas, iš praktikos galima pasakyti, beveik lygi nuliui.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 72. benas

  laba diena
  buvo sudaryta paskolos sutartis. pasibaigus terminui paskolos davejas neduoda savo saskaitos kad butu pervesti pinigai, liepia i kito asmens saskaita pervedineti paskola, mes nesutinkame nes ant sutarties yra jis paskolos davejas, o ne tas zmogus kuriam liepia pervesti.bijome kad neliktume apgauti ir nepaprasytu antra karta sumoketi. paskolos suma virs 6000lt, mums nesutinkant santazuoja,gazdina teismais ir kad jam teismas priteis i to kito zmogaus saskaita pervesti pinigus.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Benai,

   Iš jūsų aprašytos trumpos situacijos, tikrai Jums ne be priežasties kyla abejonės to paskolos davėjos sąžiningumu. Ką reiškia “gazdina teismais”? Juk Jūs neatsisakote atiduoti paskolos. Sunku Jums ką atsakyti, nežinant visos situacijos, nes iš čia ką parašėte tai tikrai keisti paskolos davėjo veiksmai, manytina, kad turi ketinimą Jus apgauti.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 73. kristina

  Laba diena , norejau gauti kokios nors informacijos del susidariusios mums nepalankios situacijos . Su draugu nusprendem pirkti sodo sklypa isimoketinai is jo mamos sutuoktinio sutare kaina 20.000litu nepasirasem jokio dokumento pasitikedami kaip seimos nariais imokejome 10.000 litu dalimis duodami pinigus jiems i rankas taip pat be jokiu rasteliu ,imokeje puse sumos mes pradejome kalbinti kad tvarkytume popierius del sodo sklypo bent jau padaryti pradzia pas notara ,bet jie nesileidzia i kalbas ir net nebendrauja ,mes nezinom kaip ir ka galim padaryti kad pajudetu reikalai ,aisku suprantam kad patys kalti jog nesudarem jokiu susitarimo sutarteliu ,bet gal dar yra kokia galimybe juos priversti tvarkyti sodo sklypo popierius ar net susigrazinti tuos imoketus 10.000 litu.ACIU

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Kristina.

   Žinoma, gulinčio niekas nemuša, tad nepulsime Jūsų mokyti, kad neapdairiai pasielgėte.

   Pirma, Jūs klausiate ar yra galimybė juos priversti tvarkyti sodo sklypo popierius? Na čia jau Jums geriau žinoti, bandykite dar kartą susėsti ir konstruktyviai pasikelbėti, susitarti.
   Antra, kaip Jums susigrąžinti sumokėtus pinigus, neturint įrodymų, apie jų davimą. Jums reiktų kreiptis į teismą. Nesant galimybių pateikti rašytinio paskolos sutarties sudarymo įrodymo, galima remtis kitais duomenimis, pvz. liudytojų parodymais. Kiek supratome tik tokius įrodymus ir turite. Gal dar butų sms? Atsakyti į klausimą, kokios būtų Jūsų galimybės susigrąžinti skolą, tiksliai nėra įmanoma dėl duomenų nepakankamumo, nes nagrinėjamu atveju bylos baigtį nulemtų papildomos aplinkybės, įrodymai bei argumentai. Kadangi situacija yra gan sudėtinga, patartina kreipiantis į teismą pasitelkti profesionalią teisininkų pagalbą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 74. Laura

  Labas vakaras, norėjau paklausti,man atėmė vairuotojo pazymėjyma pagal 130 str.1d. ir gavau 3000lt bsudos ir 3metam teisių atėmimą, ar galiu prašyti atsiimti teises ankščiau nei praėjus pusei termino? esu, vienisa mama auginanti vaika.

   
 75. jolita

  kaip skaičiuojamas senaties terminas turtinės ir neturtinės žalos priteisimui,avarija įvyko 2008m,apkaltino2009m,civilinis ieškinys pateiktas2010m,teismo nuosprendis 2011m,civilinė byla dėl ieškinio tesiasi iki dabar-ar nėrasenaties termino.
  AČIŪ jeigalima ats.į el.p.

   
 76. Ilona

  Labas vakaras. Norėčiau Jūsų paklausti apie viešą įžeidimą. Dirbu parduotuvėje pardavėja. Darbo metu, viešai, esant daug pirkėjų aplinkui (be manęs dirbo dar dvi pardavėjos), buvau įžeidinėjama įvairiais rusiškais žodžiais (etikos sumetimais čia neminėsiu) ir rusiškais keiksmažodžiais. Išsikviečiau apsaugos darbuotoja ir jam girdint dar buvau įžeidinėjama, bet pirkėja pasiskubino išeiti. Buvo baisu, nes sunku buvo susikaupti ir pabaigti darbo dieną. Kiti pirkėjai jautėsi nejaukiai, jie tai nekalti.
  Norėčiau paklausti ar tikslinga rašyti pareiškimą į policiją? Ar jai grėstu kokia nors reali finansinė atsakomybė ar tik būtų tiesiog mano nervų tampymas? Tos moters asmeniškai nepažįstu, kartais ateina apsipirkti. Viską nufilmavo parduotuvėje esančios vaizdo kameros.
  Ačiū už atsakymą.

   
 77. Kristina

  Laba diena, situacija yra tokia, kad buvęs vyras piktavališkai nemoka alimentų ir pasiėmęs vaiką savaitgaliais ar per atostogas nuteikinėja prieš mane. Kur man kreiptis iš pradžių? Ar galiu tiesiai į teismą kreiptis? Ką ten reikia parašyti? Kokius popierius užpildyti? Labai lauksiu jūsų atsakymo. Ačiū.

   
 78. Sonata

  Laba diena,

  Situacija tokia- namas yra tėvo tėvų. Jie yra mire daugiau nei pries 25 m. Tiek metu yra pragyvene tevai, taciau pries puse metu mama turejo pabegti is namu. Tėvas tame name ir negyvena nes susirado kitą, tačiau yra bėda ta kad ji laukiasi. Dar Tevas yra pasiemes 9000 lt paskola ir mama priverte pasirasyti dokumentus jog sutinka ir yra ikeiciamas namas paskolos negrazinimo atveju, tos paskolos kiek zinau jis nemoka. As dukra (mes esame 3 vaikai santuokoje) noriu kad ta nama tevas perrasytu man. Ar tai imanoma? ar gimusiam vaikui taip pat priklausys namo dalis? ar apskritai jis gali be mamos žinios turtą perrašyti vaikui, kurio dabar laukiasi nauja draugė?
  Ačiū už atsakymą.

   
 79. Sandra

  Labas vakaras,
  Situacija tokia – močiutė nusprendė padovanoti man namą(jis jau buvo žadamas man tada kai senelis buvo gyvas,kai buvau dar maža mergytė… sakydavo tu pirma ir mylimiausia anūkė… viskas čia bus tavo…)
  Po senelio mirties močiutė man parašė įgaliojimą tvarkyti jos paveldėjimą. Maždaug prieš porą savaičių aš viską sutvarkiau ir močiutė tapo viso turto paveldėtoja ir savininkė, bet, deja, prieš savaitę ji mirė…
  Močiutė ir senelis turėjo du vaikus tai mano mama ir jos brolis, kuris taip pat yra miręs. Vienintelė gyva senelių palikuonė yra mano mama, kuri sutinka man perleisti močiutės namą, nes būtent ji taip norėjo ir nuo mano vaikystės jis buvo man pažadėtas… Bet… yra toks klausimas…
  Mamos a.a. brolis turėjo sugyventinę ir po jo mirties praėjus maždaug dviems metams, dėl pašalpų, ji savo dviem vaikams prisiteisė dėdės pavardę(prieš tai nė vienas vaikas neturėjo jo pavardės, o jų yra gal penki??…)…Ar tiems dviem vaikams taip pat priklauso dalis turto? Ir dar vienas klausimas… Ar mama tvarkydama paveldėjimą gali man iškart perleisti visą turtą, kad nereiktų jai priimti paveldėjimą, o paskui jį dovanoti, gal be to galima kažkaip apsieiti?
  Ačiū už atsakymą.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Sandra,

   Pirma mama turi priimti palikimą, paskui ji Jums galės padovanoti.
   Nelabai supratome situacijos apie dėdės vaikus tad darome teisinę prielaidą, kad tie nesantuokiniai vaikai yra Jūsų dėdės ir tėvystė nustatyta pagal įstatymus.
   Paveldint pagal įstatymą (kaip supratome, testamentas nebuvo sudarytas), pirmos eilės įpėdiniai lygiomis dalimis yra palikėjo vaikai. Tai būtų Jūsų mama ir jos brolis. Antros eilės įpėdiniai yra palikėjo vaikaičiai. LR CK 5.12str. reglamentuoja, kad palikėjo vaikaičiai ir provaikaičiai paveldi pagal įstatymą kartu su paveldinčiais atitinkamai pirmos arba antros eilės įpėdiniais, jeigu palikimo atsiradimo metu nebėra gyvo to iš jų tėvų, kuris būtų buvęs įpėdinis. Jie lygiomis dalimis paveldi tą dalį, kuri būtų priklausiusi mirusiam jų tėvui ar motinai paveldint pagal įstatymą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 80. Natalija

  Laba diena,
  mama testamentu man paliko butą Vilniuje, palikimą priemiau, šiuo metu esu teiseta buto savininkė. Bet jame yra deklaruotas dar vienas asmuo – mamos sunus, kuris dar iki mamos mirties padovanojo jai (yra notaro patvirtintas dovanojimo dokumentas) jam kadaise priklausančią buto dalį. Po mamos mirties brolis bute negyvena jau daugiau nei puse metų. Ar galiu jį “išdeklaruoti” iš man priklausančio buto be jo dalyvavimo bei sutikimo?
  Pagarbiai, Natalija

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Natalija,

   Pagal LR Gyvenamosios vietos deklaravimo statymo 8 str. 2d deklaravimo duomenys taisomi, keičiami ir naikinami, jeigu gyvenamosios patalpos savininkas (bendraturčiai) deklaravimo įstaigai pateikia prašymą ištaisyti, pakeisti ar panaikinti jam priklausančioje gyvenamojoje patalpoje savo gyvenamąją vietą deklaravusio asmens pateiktus neteisingus deklaravimo duomenis.

   Reziumuojant, turėdama nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus, galėsite išregistruoti nepageidaujamą asmenį iš savo namo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 81. Ona

  1995 m. apylinkės viršaitis patvirtino testamentą, kurį už beraštį testatorių, jam dalyvaujant, pasirašė du liudininkai. Prašyčiau paaiškinti ar šis testamentas yra sudarytas pagal tuomet galiojusius įstatyminius aktus.
  Jeigu ne, kas turi taisyti šią klaidą ir kokiu būdu?

  Dėkoju už atsakymą

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ona,

   Na, dabar nebegaliojantis Civilinio kodekso 582 str. regalmentuoja jog notariškai patvirtintiems testamentams prilyginami:

   1) fizinių asmenų, besigydančių ligoninėse, kitose stacionarinėse gydymo-profilaktikos įstaigose, sanatorijose arba gyvenančių senelių ir invalidų namuose, testamentai, patvirtinti tų ligoninių, gydymo įstaigų, sanatorijų vyriausiųjų gydytojų, jų pavaduotojų medicinos reikalams arba budinčių gydytojų, taip pat šių senelių ir invalidų namų direktorių ir vyriausiųjų gydytojų;

   2) fizinių asmenų, esančių plaukiojimo metu jūrų laivuose arba vidaus plaukiojimo laivuose, plaukiojančiuose su Lietuvos respublikos vėliava, testamentai, patvirtinti tų laivų kapitonų;

   3) fizinių asmenų, esančių žvalgomosiose, arktinėse ir kitose į jas panašiose ekspedicijose, testamentai, patvirtinti tų ekspedicijų viršininkų;

   4) karių ir kitų asmenų, besigydančių karo ligoninėse, sanatorijose ir kitose karinėse gydymo įstaigose, testamentai, patvirtinti tų ligoninių, sanatorijų ir kitų karinių gydymo įstaigų viršininkų, jų pavaduotojų medicinos reikalams, vyresniųjų ir budinčiųjų gydytojų;

   5) karių testamentai, o karinių dalinių, junginių, įstaigų ir karo mokyklų dislokavimo punktuose, kur nėra notarų biurų ir kitų organų, atliekančių notarinius veiksmus, taip pat darbininkų ir tarnautojų, jų šeimų narių ir karių šeimų narių testamentai, patvirtinti tų dalinių, junginių, įstaigų ir mokyklų vadų (viršininkų);

   6) asmenų, esančių laisvės atėmimo vietose, testamentai, patvirtinti laisvės atėmimo vietų viršininkų.

   Kaip matome, nėra kalbama apie testatoriaus gyvenamosios vietos seniūnų patvirtintus testamentus. Kategoriškai teigti, kad testamentas negaliojantis – negalime, reiktų plačiau susipažinti su esama situacija.

   CK 583 straipsnis. Kito asmens pasirašymas testamente

   Jeigu testatorius dėl fizinių trūkumų, ligos ar kitokių priežasčių negali pats pasirašyti testamento, tai, jo prašymu, testamentą gali už jį pasirašyti notaro ar kito pareigūno, turinčio teisę patvirtinti testamentą (582 straipsnis), ir ne mažiau kaip dviejų liudytojų akivaizdoje kitas veiksnus pilietis, nesąs testamentinis įpėdinis, kartu nurodant priežastį, dėl kurios testatorius negalėjo pats pasirašyti testamento. Liudytojai taip pat turi pasirašyti testamente.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 82. Viktorija

  Laba diena,
  Situacija tokia:mano mama gauna tik socialine pasalpa (350lt) is ju moka kiekviena men po 100 lt uz namo renovacija, kazkiek padedu ir as, bet suma, kura reikia sumoket nemaza 5000 lt . Pries kelias dienas gavo laiska, akd susimoket likusia suma per 5 dienas kitaip paduos anstoliams ir tuo paciu dasides teismo ir kitos islaidos.Rangovaidarba jau baige. Mama nezino ka daryti, nes ji juk neatsisako moket tik neimanoma tokios sumos susimoket per 5 dienas gaunant tik 350 lt. Buvo nuejus i skyriu kur mokami mokesciai zu buto paslaugas ir renovacija, tai jai pasake : niekuom padet negalim???????? Mama mano nuo rugpjucio iseina i pensija ir kaupimo fonde kazkiek yra pinigeliu, bet ji juos nuimt gali tik isejus i pensija, as dali skolos padengt galesiu tik liepos men. Klausimas: ka mamai daryti ir kur kreiptis, kad nepaduotu anstoliams, nes skola ji sumokes tikrai iki rudens.
  Aciu ir lauksiu Jusu atsakymo

  Pagarbiai Viktorija

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Viktorija,

   O iš ko mama gavo tą raginantį laišką, kad susimokėti likusią skolą? O daugiabutis, kuriame mama gyvena yra įsteigęs bendriją? Koks miestas?

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 83. saulius

  sveiki dar karta.
  o ar imanoma teisiniu keliu sumazinti alimentu dydi, kad galeciau pats vaikams skirti daugiau irjais pasirupinti?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Sauliau,

   Taip, jeigu nepavyksta situacijos išspręsti kitaip, Jus galite kreiptis į teismą.

   Pagarbiai
   “Emerita” koamanda

    
 84. tomas

  labadiena , cia draugelis gryzo is anglijos , anglijoj paeme paskola 500 svaru , telefona su kontraktu , ir per ebay liktais kazka tai pardave, ir neisiunte prekiu , grizo i lietuva liktais visam , kas jam gresia cia lietuvoje , jai jis negryz i uk, jis nenori grazint skolu, kolkas dar jo niekas neieskojo … aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Tomai,

   Priklauso nuo Jūsų draugo kreditorių valios. Jei jie (kreditoriai) niekur nesikreips, tuomet didelių neigiamų pasekmių neturėtų būti. Tačiau kreditoriai gali kreiptis į teismą dėl skolų priteisimo. Šiuo metu yra įsigaliojęs ir skolų išieškojimo procedūras iš skolininko gyvenančio užsienyje pagreitina Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas Nr. 805/2004 dėl Europos vykdomojo rašto. Šio Reglamento reikalavimus atitinkantys civilinių ir komercinių bylų sprendimai bei notarų patvirtinti vykdomieji įrašai gali būti tiesiogiai pateikiami vykdyti visose ES šalyse, išskyrus Daniją. Tiesioginis pateikimas reiškia tai, kad sprendimai kitoje šalyje vykdomi be tos šalies teismo patvirtinimo. Taigi kreditorius kreipsis į sprendimą priėmusį Jungtinės Karalystės teismą ir prašys išduoti standartizuotą Europos vykdomojo rašto pažymėjimą. Preziumuojant, kreditorius atlikęs tam tikrus veiksmus, gali pradėti skolų išieškojimą iš skolininko (Jūsų draugo) gyvenančio užsienyje.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 85. Jolanta

  Laba diena,
  mano brolis turi skolu uz nemokejima alimentu, suma didele. Tetis noretu padovanoti arba testamentu palikti jam nama,(kuriame ir dabar brolis gyvena), tetis gyvena kitur turi savo buta. Jei tai padarys ar anstoliai arestuos paveldeta turta ir atims is brolio? O dovanota turta anstoliai irgi turi teise ji konfiskuoti? Kaip reiketu pasielgti ir kaip sutvarkyti dokumentus, kad anstoliai nekonfiskuotu is brolio nama.
  O gal cia galioja CPK 668 str. kad anstoliai negali arestuoti skolininko turto, jei jis butinas jo pragyvenimui.
  Is anksto deju.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Jolanta,

   Taip, antstoliai areštuos Jūsų broliui priklausantį turtą.
   Išieškoti iš skolininkui priklausančio būsto, kuriame jis gyvena, galima tik tuo atveju, jeigu išieškoma suma viršija septynis tūkstančius litų.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 86. Deivydas

  sveiki,pasakykite nuo kada isigalioja paveldimumas?nuo mirimo datos ar nuo tada kai isigalioja paveldejimo liudijimas?
  Konkreciu atveju, norint parduoti paveldeta buta,kokiu atveju skaiciuotusi pajamu mokestis? Nuo bendros pardavimo sumos?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Deivydai,

   Paveldėjimo teisės liudijimas yra oficialus palikimo priėmimo faktą ir teisę į palikimą patvirtinantis dokumentas. Įpėdinis nuosavybės teisę įgyja į palikimą nuo išduoto paveldėjimo teisės liudijimo dienos.
   Paveldėtą turtą pardavus už didesnę negu paveldėjimo liudijime nustatytą kainą ir nepraėjus GPM istatyme numatytam terminui ( 3 metams nuo nuosavybės įregistravimo, arba jei parduodame bute pastaruosius 2 metus iki pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn buvo Jūsų gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka), reikės sumokėti 15 procentų Gyventojų pajamų mokesčio kuris bus skaičiuojamas nuo kainos skirtumo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
   • Deivydas

    Sveika „Emerita“ komanda dar karteli,dekoju uz atsakyma,bet VMI http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10140963 raso taip, net nezinau ka galvot, tai vadinasi, kad trys metai po paveldejimo skaiciuojami nuo palikejo mirties datos ? Teisingai supratau?

     
    • Emerita
     Emerita

     Laba diena, gerb. Deivydai,

     Nuo tos datos kai Jūs tapote savininku, turi praeiti 3 metai.

     Pagarbiai
     “Emerita” komanda

      
 87. Laima

  Laba diena, gerb.,,Emerita”. Buvau našlė, susituokiau antrą kartą, pakeičiau pavardę. Dabar parduodu sodą, tačiau dokumentai sutvarkyti senąja pavarde. Ar reikia iš naujo tvarkyti dokumentus Registrų centre? Kokių reikia dokumentų, esant tokiai situacijai, sudarant pardavimo- pirkimo sutartį?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Laima,

   Dėl pasikeitusios pavardės – pateikite santuokos liudijimą.
   Reikalingi dokumentai parduodant NT:
   1. Asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.
   2. Parduodamo turto nuosavybę patvirtinantį dokumentą.
   3. turto įsigyjimą patvirtinantis dokumentas ( tai gali būti pirkimo-pardavimo sutartis, paveldėjimo dokumentai, dovanojimo sutartis, teismo sprendimas, manų sutartis).
   4. Planas.
   5. Kaip suprantame esate santuokoje, bet turtą įsigijote prieš santuoką – Jums reikės santuokos liudijimo. Kartais notarai reikalauja sutuoktinio pareiškimo dėl sutikimo parduoti NT, priklausantį asmeninės nuosavybės teisėmis.
   6. Reikalingų dokumentų sąrašas dėl įvairių aplinkybių neretai skiriasi, jums jį prieš sudarant sandorį nurodys notaras.

   Tagi prieš pardavinėdama pasitarikite su teisininku arba notaru, kuris formins Jūsų sandorį.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 88. saulius

  sveiki.is anksto dekoju uz suteikta informacija.
  esu issiskyres jau metai laiko.turiu tris vaikus, kiekvienam yra priteista po 300 lt.kaip reikia man elgtis kai matau jog pinigai skirti vaikams mano,nera naudojami ju poreikiams tenkinti, bent jau aprangos, laisvalaikio, bureliu.ka man daryt kai matau jog motina nesugeba net 300lt skirt vaikams per menesi nors ant aprangos(kiekvienam nors po simta lt), apie vaiku kulturini gyvenima ir rupinimasi bureliais net nebekalbu, nes be alimentu viska stengiuos jiiems papildomai suteikti.ar butu imanoma kad motina mokeciau 500lt o kitus 400lt skirciau vaiku aprangai.ka daryt nes graudu ziuret kaip vaikai apleisti.o tuo labiau is motinos girdet kad greiciau pravesk pinigu nes man kuro isipilt reik, o ne kad sakytu vaikams vasariniu rubeliu jau reik ar pan.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Sauliau,

   Išlaikymas negali būti naudojamas tėvo (motinos), kitų asmenų asmeniniams poreikiams tenkinti. Visos piniginės sumos ir turtas, gaunami kaip išlaikymas, pirmiausia privalo būti naudojami būtiniausiems vaiko poreikiams tenkinti.

   CK 3.203 straipsnis. Išlaikymo naudojimas
   1. Vaikui skirtas išlaikymas privalo būti naudojamas tik jo interesams.

   2. Vaikui skirtas išlaikymas, kurį jo tėvai, globėjai (rūpintojai) panaudoja ne vaiko interesams, yra išieškomas iš asmens, panaudojusio išlaikymą ne vaiko interesams, turto pagal vaiko atstovų, valstybinės vaikų teisių apsaugos institucijos ar prokuroro ieškinį.

   Jums siūlytume pradžiai bandyti konstruktyviai pasikalbėti su buvusia žmona. Galite paprašyti kasmetines ataskaitos kaip motina panaudojo pinigines lėšas, skirtas vaikams.
   Nepavykus susitarti kreipkitės į Vaiko teisių apsaugos tarnybą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 89. Asta

  Laba diena,
  Apie 15metu vaiko tėvas nemokėjo išlaikymo. visą tą laiką gyveno Airijoj.Nebuvo parvaževęs dėl to kad būtų sulaikytas. Prieš pora dienų netikėtai paskambino,kad nori pradėt mokėt išlaikymą,nes nori gryžt į Lietuvą. Nejaugi jam pervedus simboliškai kelis litus nusibrauks visa skola ir jau galės laisvai parvažiuot be jokių gręsiančių sankcijų už tiek metų slapstimąsi ir vengimą vygdyti teismo sprendimą? Vaikui jau 24 metai, vaiką užauginau visiškai be jokios vaiko tėvo paramos.Anstoliai niekada nieko neišjieškojo.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Asta,

   Tai gerai, tegu vyras moka tą skolą. Skola jam nenusibrauks, niekur ji nedings.

   O Jūsų vyrui yra iškelta baudžiamoji byla dėl vengimo išlaikyti vaiką? Vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 164 str. tas, kas vengė pareigos pagal teismo sprendimą išlaikyti vaiką, mokėti lėšas vaikui išlaikyti ar teikti kitą būtiną materialią paramą vaikui, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
   Ar antstolis buvo paskelbęs jo paiešką? Pagal CPK 620 str. 1 d., bylose dėl išlaikymo išieškojimo, kai skolininko buvimo vieta nežinoma, antstolis privalo skelbti skolininko paiešką per policiją.
   Taigi Jūsų vyras galėtų būti sulaikytas jei jam buvo iškelta baudžiamoji byla ir buvo pareikšta jo paieška? Dėl skolų žmonės nėra suiminėjami. Taigi jeigu Jus domina ar Jūsų vyras bus sulaikytas atvykęs į Lietuvą arba Jūsų vyras turės teisę išvykti iš Lietuvos į kitą šalį nesulaikytas, siūlytume kreiptis į policiją. Antstoliai vykdo tik turto ir pajamų areštą, o ne asmens.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 90. ineta

  papildyta. radau straipsni kaip vairuoti automobiliu stovejimo aiksteleje. Istrauka iskomisaro E.Tucio (prekyboscentruautomobiliu stovejimo aiksteles-uzdaros teritoijos,kuriuose vairuotojai susiduria su kitokia situacija negu gatvese.keliu zenglu prieisvaziavimo cia nepristatysi,tai keliu zymejimas pagrindiniais irsalutinis cia daromas ant asfalto. Butina,kad zymejimas butu aiskus ir atitiktu nustatytus reikalavimus,nebutu nusitrynes. Tai ar teisingai mus nubaude ?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ineta,

   Negalime vienareikšmiškai atsakyti į Jūsų klausimą, nežinodami tiksliai visos situacijos. Šiaip eismo dalyviai privalo vykdyti Kelių eismo taisyklių prieduose numatytų kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų. Taigi ar toje aikštelėje buvo KET prieduose numatyti kelio ženklai ar kelio ženklinimas? Jei taip tuomet pagal KET 119 punktą važiuodamas atbulas, vairuotojas privalo duoti kelią kitiems eismo dalyviams. O jeigu nebuvo jokių kelio ženklų ar kelio ženklinimo (patvirtino KET prieduose) tuomet reikėtų vadovautis KET 120. kai transporto priemonių važiavimo trajektorijos kertasi, o važiavimo tvarka šiose taisyklėse (KET) neaptarta, kelią privalo duoti vairuotojas, kuriam transporto priemonė artėja iš dešinės.

   Pagarbiai
   „Emerita“ komanda

    
 91. ineta

  laba diena. senuku prekybos centro teritorijoje ivyko auto ivykis. is stovejimo vietos isvaziavo masina ir trenkesi i musu auto. policija apkaltino mus kad reikejo laikytis desines kliuties teisykles, ir kad aiksteleje negalioja kelio zenklinimas. kad pekybos centrai subraizo rodykles (ant vaziuojamosios dalie) tik klientu patogumui.Norejau paklausti ar is stovejimo vietos isvaziuojanti automobili turejome praleisti?

   
 92. stase

  Laba diena mano situacija tokia: 2000m.is mano vyro buvo priteisti alimentai vaiko islaikymui, issituoke nebuvome, bet kartu nebegyvenome.Vyras mokejo 25% savo atlyginimo.Po 6m.susitaikeme, vyras pakeite darboviete,as alimentu nebeprasiau, nes gyvenome kartu.Dabar oficialiai skiriames. todel noreciau paklausti ar tebegalioja senasis teismo sprendimas del vaiko islaikymo, ar vel reikia kreiptis i teisma? Kaip del alimentu indeksavimo?Aciu uz atsakyma.

   
  • Emerita
   Emerita

   laba diena, gerb. Stase,

   Nepilnamečių vaikų tėvai, nutraukdami santuoką sudaro sutartį, kurioje numato tarpusavio pareigas materialiai išlaikant savo nepilnamečius vaikus, taip pat tokio išlaikymo tvarką, dydį ir formas. Šią sutartį tvirtina teismas.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 93. Samanta

  Laba diena,

  norėčiau paklausti. Pvz: jei dešimtmetis vaikas nužudė žmogų. Kas yra atsakingas? Gal kur yra reglamentuota? Ir kokia atsakomybė yra taikoma?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Samanta,

   Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse rasite Jus dominančius atsakymus. Dešimtmetis būtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 94. Lina

  Laba diena, ar teisiškai galima įforminti viso namo dovanojimo sutartį su sąlyga, kad mano tėtis galėtų ten gyventi iki mirties? Ačiū.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Lina,

   Taip, galima.
   Uzufruktas – asmens gyvenimo trukmei ar apibrėžtam terminui (kuris negali būti ilgesnis už asmens gyvenimo trukmę) nustatyta teisė (uzufruktoriaus teisė) naudoti svetimą daiktą ir gauti iš jo vaisius, produkciją ir pajamas (LR CK 4.141 str.). Uzufrukto objektu gali būti kiekvienas nesunaudojamas ir kilnojamasis, ir nekilnojamasis daiktas, kuris yra nuosavybės teisės objektas.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 95. Herta

  Laba diena, prašau pagalbos. Mano mama prieš 14 metų padovanojo man 1 kamb. butą (dovanojimo sutartis su išlaikymu iki gyvos galvos).Šis butas buvo pirktas pardavus 2 kamb. butą. Aš likau gyventi su mama, o seseriai išmokėjom grynais jos dalį. Dabar aš gyvenu su vyru (atskirai nuo mamos, bet registruota), tačiau visus 14 metų visiškai pilnai išlaikau mamos butą, taip pat kadangi jai jau 83 metai, ji sunkiai vaikšto, tai lankau ją kas trečia diena, perku maistą, vaistus, tvarkau, skalbiu (maistą perku iš jos pensijos). Su sese mes nesugyvenam. Visą laiką jaučiau jos pavydą dėl to dovanoto buto, o paskutiniu metu prasidėjo intrigos. Ji nuteikinėja mamą prieš mane, rezga kažkokius planus, visiems savo pažįstamiems pasakoja, kad tai ji slaugo senutę mamą, rašo man sms ir skambinėja,gasdindama pareiškimu į teismą, į policiją, sakydama kad aš neprižiūriu mamos, kad laikau ją po tris dienas ant vandens su duona ir t.t., kas visiškai neatitinka tikrovės. Manau, kad ji nori bet kokia kaina atgauti teisę į butą, o kadangi mama retsykiais veda save neadekvačiai, nevisada pamena, pvz. kad aš buvau atėjusi ir t.t., tai prašau patarti, ar aš turėčiau baimintis, kad sesuo gali įstatymiškai įgyvendinti savo klastingą planą, ar aš galiu (turiu) imtis kokių tai prevencinių veiksmų užkirsti tam kelią. Dėkinga už atsakymą.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Herta,

   Na jeigu mama Jums padovanojo butą, juolab prieš 14 metų, tai jis jau ir yra Jūsų. O dovanojimo sutartyje yra punktas, kad mama dovanoja butą su išlaikymu iki gyvos galvos?
   LR CK 6.472 straipsnis. Dovanojimo panaikinimas
   1. Dovanotojas turi teisę kreiptis į teismą dėl dovanojimo panaikinimo, kai apdovanotasis pasikėsina į dovanotojo ar jo artimųjų giminaičių gyvybę ar tyčia juos sunkiai sužaloja, taip pat kai, atsižvelgiant į dovanos pobūdį, dovanojimo sutarties šalių asmenines savybes ir jų tarpusavio santykius, apdovanotasis atlieka prieš dovanotoją tokius veiksmus, kurie yra neabejotinai griežtai smerktini geros moralės požiūriu. Kai apdovanotasis tyčia nužudo dovanotoją, teisę pareikšti ieškinį dėl dovanojimo panaikinimo turi dovanotojo įpėdiniai.
   2. Dovanotojas taip pat turi teisę kreiptis į teismą dėl dovanojimo panaikinimo, jeigu apdovanotasis su jam dovanotu turtu, turinčiu dovanotojui didelės neturtinės reikšmės, elgiasi taip, kad kyla reali to turto žuvimo grėsmė.
   3. Kai dovanojimas panaikinamas, apdovanotasis privalo grąžinti dovanotą turtą, jeigu jis dovanojimo panaikinimo metu yra išlikęs, dovanotojui pagal šios knygos normas, reglamentuojančias restituciją.
   4. Šiame straipsnyje numatytais pagrindais reikalauti panaikinti dovanojimą dovanotojas ar jo įpėdiniai gali per vienerių metų ieškinio senaties terminą, skaičiuojamą nuo tos dienos, kurią jie sužinojo arba turėjo sužinoti apie tokio pagrindo atsiradimą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 96. asta

  Laba diena.noreciau paklausti.mano situacija labai kebli.mano sutuoktinis pries 2,5metu isvyko i vokietija.turejo lietuvoje meiluze kuri pagymde jo vaika,ir ta vaika jis pripazyno.vokietijoje kartu jie pragyveno 1,5 metu.kartu isnuomojo buta kaip pora.bet situacija pasikeite ir jie ruosesi gyventi skyrium,bet jinai dar nerado buto.mano sutuoktynis pakvete mane su vaikais pas save
  atostogom.vienas musu vaikas dar
  nepilnametis,antram 18 metu. Ar turime teise gyventi mano sutuoktinio numuojame bute, jaigu ta moteris neissikraustis is to buto iki musu atvykimo, ir nesutinka kad mes ten gyventume kol ji neiseis.esame neissiskyre ir norime
  issaugoti musu santuoka.

   
 97. Zita

  Laba.Esam bendraturciai.Turim notaro paveldejimo dokumentus.Iregistravome registru centre.Per kiek laiko turi bendrasavininkas atlaisvinti man priklausancias patalpas.Aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Zita,

   Civilinis kodeksas konkrečiai šitos situacijos nereguliuoja. Jeigu piktybiškai neatlaisivina patalpų, tuomet reikia raštu pareikšti pretenziją su reikalavimu išsikeldinti, o neįvykdžius tokio reikalavimo, galima kreiptis ir į teismą dėl iškeldinimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 98. gediminas

  Laba diena. Reikalingas Jūsų patarimas paveldėjimo klausimu. Su žmona rekonstruojame žmonos tėvų namą. Norime įsirengti atskirą butą ir tuo pačiu sutvarkyti uošvių gyvenamą dalį. Žmona su seserimi ir uošviais yra susitarusi dėl paveldėjimo kuriai kas liks, bet žmonos sesuo jau dabar planuoja viską pakeisti ir perimti tai kas pagal susitarimą jai nepriklausytų. Kaip su paveldėjimais jei testamento nėra, o statybos darbai vyksta už mano ir žmonos pinigus ( sąskaitos išrašomos mano arba žmonos vardu)?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, ger. Gediminai,

   Geriausia būtų, kad būtų surašytas oficialus testamentas. Jei testamento nebus, tuomet paveldėsite pagal įstatymą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 99. Elina

  Laba diena,
  patarkite prasau, ar antstolis gali “pretenduoti” i bendroje jungtineje nuosavybeje su vyru turima sodo namuka (jame ir gyvename su mazameciais vaikais, namuka isigije su paskola kuria ismokinesime iki 2030m.) Skola nedidele, apie 1200Lt, (bauda uz KET pazeidima, vyras nesumokejes laiku nes ilga laika neturejes darbo… siuo metu isvykes uzdarbiauti i uzsieni). Vyras santaupu neturi, yra tik automobilis jo vardu. -Aciu.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Elina,

   LR CPK 663 str. 3 dalyje parašyta, kad išieškoti iš skolininkui priklausančio būsto, kuriame jis gyvena, galima tik tuo atveju, jeigu išieškoma suma viršija tris tūkstančius litų.
   Norėtume atkreipti dėmesį, kad bylai atsidūrus pas antstolius, reikia padengti ne tik turimą įsiskolinimą , bet su skolos išieškojimu susijusias išlaidas. Kuo ilgiau asmuo negrąžina skolos, tuo didesnės yra išieškojimo išlaidos.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 100. Jadvyga

  Kur turėčiau kreiptis, norėdama gauti nemokamą advokato pagalbą asmeniui nukentėjusiam nuo apipėšimų. Atsiskaitymas už paslaugas būtų iš kaltinamųjų.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Jadvyga,

   Jūs galite kreiptis į kokį norite advokatą ir laimėjus bylą, Jums bus priteistos patirtos bylinėjimosi išlaidos.
   Arba galite kreiptis dėl pirminės teisinės pagalbos į savivaldybę pagal savo deklaruojamą gyvenamąją vietą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 101. Aiste

  Laba diena,Gerb.Emerita,O situacija tokia,2012 Sausi buvo padarytas auto ivykis Vokietijoje,su masina kuri buvo atvezta I vokietija parduoti ir buvo parduota lietuvos pilieciui gyvenanciam 10 metu vokietijoje..be pirkimo pardavimo sutarties.bendru susitarimu.Pilietis kuris pirko masina neuzilgo padare auto ivyki budamas neblaivus..dokumentai dar nebuvo perdaryti ant jo..neblaiviam pilieciui atimamos teises uzdedama bauda administracine..o pilieciui kuris pardave masina ateina laiskas is jo draudimo kad jis isiskolina draudimui 11 000 EURU uz tai ,kad jo draudimas padengia nukentejusio auto ivykije juos…tada tas masinos pardavejas kreipesi pas advokata ,kad tasai jam padetu isigelbeti,kad jam nereiktu mokieti tam draudimui kadangi ne jis padare auto ivyki,ir ne jis buvo neblaivus tik tiek ,kad dokumentai jo vardu.Taigi jis kaltina ta neblaivu vairuotoja..ir nori is jo isieskot tos 11 000 euru.siulo pilieciui gyvenanciam Vokietije rasyti laiska notariskai per advokata ,kad tasai prisiimtu visus 11 000 euru,Vokietijoje gyvenantis pilietis prisims blogiausiu atveju zinoma tik yra klausymas gal yra budu kaip padaryti taip ,kad draudimas sumokietu ir paliktu juos abu ramybei,kad nereiktu nei vienam,nei kitam mokieti?Kadangi jie draugai tarpusavy papuole I didele beda..ir nori grazei isigelbeti abu.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Aiste,

   Šią sumą (11 000) eurų įmonė išsireikalauja iš automobilio savininko, nurodyto viešajame registre. Manytina, jog Vokietijos nacionalinis draudikų biuras, nustatęs žalą ir atlyginęs eismo įvykio metu patirtus nuostolius, Lietuvos draudikų biurui pateikė reikalavimą atlyginti šią sumą. Pastarasis, įvykdęs reikalavimą, įgijo teisę reikalauti išmokėtos sumos iš atsakovo – transporto priemonės savininko. Draudikų biuras tik identifikuoja galimą savininką, kuris šiuo metu yra Jūsų draugas lietuvis ir nurodytas VĮ „Regitros“ duomenyse . Taigi lietuvis turi teisę visomis leistinomis priemonėmis įrodinėti, kad pardavė automobilį (perleido nuosavybės teisę) draugui gyvenančiam Vokietijoje. Dabar Jums reikia įrodinėti, jog automobilis buvo parduotas. Jeigu yra įrodymų, pagrindžiančių, jog eismo įvykio metu teisėtas valdytojas buvo avariją padaręs asmuo, automobilio savininkui atsakomybė nekyla, todėl neskubėkite mokėti.

   Draudikų biuras turi teisę pareikšti reikalavimus per 3 metus skaičiuojant nuo pirmosios prievolės įvykdymo momento – nuo tada, kai nukentėjusiesiems buvo atlyginta visa žala.
   Na, o Jūsų draugui esančiam Vokietijoje, darytume teisinę prielaidą, jog nepavyks išvengti atsakomybės. Nebent būtų įrodyta, kad ne jis vairavo, arba vairavo blaivus. Na čia jau Vokietijos valstybėje vykstantys procesai.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 102. regimantas

  laba diena man yra atimtos teises uz girtuma 2.5 metu yra jau praeje du metai ar as jau galiu vaziuoti persilaikyti teises ir kokius dokumentus reikia tureti norint perlaikyti

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena. Gerb. Regimantai,

   Kadangi Jūs teisę vairuoti transporto priemonę praradote daugiau nei metams, tuomet Jums būtina perlaikyti praktinį ir teorinį egzaminus. Kada laikyti egzaminus teiraukitės VĮ „Regtra“. Užsiregistruoti į egzaminą galima internetu arba paskambinus į „Regitros“ Informacijos centrą tel. 8 700 55 151. Čia http://www.regitra.lt/lt/teise_vairuoti/vairavimo_egzaminai sąrašą dokumentų kuriuos reikia pateikti atvykus laikyti teorijos ir praktikos egzaminus.

   Galbūt Jūs norite kreiptis į teismą dėl teisės vairuoti transporto priemonę termino sutrumpinimo? Tuomet čia http://emerita.lt/vairuotojo-pazymejimo-grazinimas/reikalingi-dokumentai pateikiama informacija apie tai ko reikia norint kreiptis į teismą dėl termino sutrumpinimo.

   Reikėtų kreiptis į teismą su teisiškai motyvuotu, pagrįstu prašymu. Asmuo, norintis, anksčiau laiko atgauti teisę vairuoti transporto priemonę privalo pateikti teismui motyvuotą prašymą, pagrindžiantį kad administracinės atsakomybės tikslai pasiekti ir jam galima anksčiau laiko gražinti teisę vairuoti.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 103. Miglė

  Labas vakaras. smurtas seimoje. tevai manes neauklejo vaikysteje iki 18 metu,dabar yra man 24 metai. pastaruosius 3 metus yra smurtas seimoje. daug sveikatos atima tevai man ar galiu kreiptis i advokata i teisma kad priteistu man tevu islaikyma,kad galeciau eiti gyventi savarankiskai? tevai sake kad teismas gali padaryti man neveiksnuma,nes sergu psichikos liga nuo vaikystes,turiu invaliduma irgi nuo vaikystes. Tete fizini ir psichologini smurta,mama tik psichologini. Tevai ir toliau taip kasdien elgiasi,nenori keistis. Tevu deka patiriu daug streso todel atsirado daugiau letiniu ligu,isnaudoja kaip gali tiek darbais ir nemoka ir dar pinigu praso uz tai kad gyvenu. ar jie elgiasi teisingai? abu tevai dirbantys. Noriu skubaus atsakymo

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Migle,

   LR civilinis kodeksas numato tėvų pareigą išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Kadangi Jūs jau pilnametė tai jie neprivalo Jūsų išlaikyti.
   Invalidumo grupė Jums nustatyta? Jeigu ne, tuomet kreipkitės į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritorinį skyrių. Visą Jus dominančią informaciją rasite šiame tinklapyje http://www.ndnt.lt/index.php?1265243820. Jums bus nustatytas darbingumo lygis. Tuomet galėsite kreiptis dėl netekto darbingumo (invalidumo) pensijos paskyrimo. Čia http://www.sodra.lt/index.php?cid=337 rasite sąlygas, kurias atitikus bus paskirta netekto darbingumo (invalidumo) pensija.
   Na jeigu Jūs esate neveiksni, tuomet artimas Jums asmuo ( na kuris nori Jus globoti) kreipiasi į teismą su pareiškimu dėl Jūsų pripažinimo neveiksnia ir globos nustatymo. Teismas, pripažinęs Jus neveiksnia ar ribotai veiksnia, privalo nedelsdamas paskirti Jūsų globėją ar rūpintoją.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 104. Angelė

  laba diena,labai atsiprasau ,bet dar karta noriu Jusu paklausti.Noriu studijuoti teise,bet vienas is mano seimos nariu pries 20 metu buvo teistas.Ar tai nepriestarauja isttatymams,ar is vis galiu stoti,nes ,kiek,girdejau,senais laikais ,jei budavo teistu seimoje,is vis nebuvo leidziama stoti i teise.Aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Gerb. Angele,

   Galite ramiai rinktis šią specialybę. Artimųjų teistumas neturi jokios reikšmės.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 105. Irena

  Laba diena, rasau jums tokiu klausimu noreciau trumpai suzinoti pas mano pazistama rado kontrabandiniu cigareciu ir namines degtines ir jis turi ligtinuma sakykit kas jam gali gresti?ir ar gali konfiskuoti jo turta?busiu dekinga uz atsakyma

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Irena,

   Už akcizais apmokestinamų prekių laikymą yra numatyta administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.
   LR ATPK 1632 straipsnis. Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką

   Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, prekyba tokiomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra iki dviejų minimalių gyvenimo lygių (MGL), –užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su šių prekių konfiskavimu.
   Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti veiksmai, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra nuo dviejų iki dešimties minimalių gyvenimo lygių (MGL), – užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki penkių tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu.
   Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti veiksmai, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra nuo dešimties iki penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių (MGL), – užtraukia baudą nuo penkių tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo.
   Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti veiksmai, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė viršija penkiasdešimt minimalių gyvenimo lygių (MGL), – užtraukia baudą nuo dešimties tūkstančių iki dvidešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo.
   Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytus pažeidimus, –užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki dešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu.
   Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio antrojoje, trečiojoje, ketvirtojoje, penktojoje, šeštojoje ar septintojoje dalyje numatytus pažeidimus, –užtraukia baudą nuo dvidešimties tūkstančių iki penkiasdešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu.
   Šio straipsnio antrojoje, trečiojoje ar ketvirtojoje dalyje numatyti veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio antrojoje, trečiojoje, ketvirtojoje, penktojoje, šeštojoje ar septintojoje dalyje numatytus pažeidimus, –užtraukia baudą nuo dvidešimties tūkstančių iki penkiasdešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo.

   LR BK 199(2) straipsnis. Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis

   1. Tas, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.
   2. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 106. Arnas

  kokiu dokumentu reikia norint kreiptis i teisma laikyti teises anksciau laiko, bet praejus pusei laiko. aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, Gerb. Arnai,

   Jokių dokumentų nereikia norint kreiptis į teismą anksčiau laikyti teises. Todėl, kad teisme tokie dalykai neatliekami.
   Jeigu Jus domina tai čia http://emerita.lt/vairuotojo-pazymejimo-grazinimas/reikalingi-dokumentai/, viskas aiškiai parašyta kada, kokių dokumentų reikia norint kreiptis į teismą dėl teisės vairuoti transporto priemonę atėmimo termino sutrumpinimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 107. Arnas

  laba diena Gerb Emeritos komanda. turiu klausyma. jeigu zmogui buvo atimta teise vairuoti ilgiau nei metus ir buvo bauda gaves, ir laiko terminas praejo visas, o bauda yra perduota atstolem ir neismoketi. ar yra galimybe perlaikyti teises nesumokejus baudos. ar tiesa kad bauda pasilieka antstoliam? aciu .

   
  • Emerita
   Emerita

   Gerb. Arnai,

   Jeigu jau teisės atėmimo terminas praėjęs ir Jūs norite atsiimti savo vairuotojo pažymėjimą, tuomet čia http://emerita.lt/vairuotojo-pazymejimo-grazinimas/atimama-teise-vairuoti-bauda/ yra aprašyta tokia yra vairuotojo pažymėjimo grąžinimo tvarka, kokių dokumentų reikia, prašymo forma dėl vairuotojo pažymėjimo grąžinimo.
   Baudos išieškojimu rūpinsis antstoliai.
   Įstatyme nėra reglamentuota, kad nesumokėjus baudos nebūtų galima grąžinti vairuotojo pažymėjimo.

    
 108. Angelė

  Laba diena,
  Noriu studijuoti teisę. Vienas iš mano šeimos narių prieš 20 metų buvo teistas. Ar tai gali padaryti įtaką mano specialybės pasirinkimui? Ačiū.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Angele,

   Tik Jūs pati galite nuspręsti ką Jūs norite studijuoti. Jūsų šeimos nario teistumas neturėtų įtakoti Jūsų specialybės pasirinkimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 109. Toma

  Laba diena,
  Esu issiskyrusi. Vaikui priteisti alimentai i menesi po 400lt bet jis ju nemoka 5men. Ka daryti?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Toma,

   Kreipkitės į antstolį dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo, jei nenorite, kad vaikas prarastų išlaikymą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 110. Laura

  Laba diena. Neseniai sužinojau, kad aš ir sesuo paveldėjom 3/8 žemės sklypo (ant kurio pastatytas nuosavas namas) iš mano mamos, kuri mirė prieš 5 metus. Užregistravom savo dalį registrų centre. Ar privalome mokėti žemės mokestį už 5 metus ar nuo tada, kai deklaravom savo dalį registrų centre?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Laura.

   Pati naujausia ir aktualiausia informacija nekilnojamo turto mokesčio klausimais Jums būtų suteikta paskambinus į valstybinę mokesčių inspekciją tel. 1882.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 111. Gerda

  Gerda balandžio 21, 2013

  Laba diena.
  2010 m. teismas vaiko tėvui priteisė mokėti išlaikymą nuo ieškinio padavimo dienos ir Įsiskolinimą kuris susikaupė nuo vaiko gimimo Iki ieškinio padavimo datos. Puse metų už tėvą išlaikymą mokėjo VIF, poto jis pats.Iki šiol išlaikymą moka.
  Vygdomieji rąštai,abu, dėl išlaikymo ir įsiskolinimo pateikti anstoliui jau senei.
  Tačiau mano klausimas būtų kaip išsireikalauti tą priteistą įsiskolinimą ? Kur kreiptis? Gal būt galėčiau kreiptis į teismą dėl teismo sprendimo nevygdimo ir kad teismas nustatytų terminą iki kada turėtų būti sumokėtas 2010 metais priteistas įsiskolinimas? Ačiū

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Gerda,

   Nesupratome Jūsų klausimo dalies “< ...>Puse metų už tėvą išlaikymą mokėjo VIF, poto jis pats.Iki šiol išlaikymą moka. < ...>“. Kas dabar moka už vaiką? Tėvas ar Vaikų išlaikymo fondas?
   Na jeigu teismas priteisė išlaikymą vaikui, vykdomieji raštai yra pas antstolius, tai antstolis imasi visų galimų priemonių skolai išieškoti. Jeigu Jūsų vaiko tėvas neturi jokių pajamų, turto tai tada neįmanoma išieškoti priteisto įsiskolinimo.
   Tai jeigu tėvas visiškai nesirūpina vaiku, Jūs galite vadovautis BK 164 straipsniu, kuris skelbia, kad tas, kas vengė pareigos pagal teismo sprendimą išlaikyti vaiką, mokėti lėšas vaikui išlaikyti ar teikti kitą būtiną materialią paramą vaikui, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
   Šiuo atveju Jums reiktų rašyti pareiškimą policijai.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 112. Lolita

  Sveiki,pries du men.mire mano mociute.Testamentu savo turetas zemes uzrase vienai anukei o savo trims dukroms nieko nepaliko.Ar mano mama(mirusios mociutes dukra)turi kokia nors teise i palikimo dali, kadangi ji jau dvylika metu serga Alzhaimeriu ir teismo sprendimu yra pripazinta neveiksni,guli Saukenu psichiatrijos ligonineje.Aciu Jums.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena. gerb. Lolita.

   Jūsų močiutė testamentu galėjo palikti visą savo turtą arba jo dalį kam norėjo. Tačiau LR CK 5.20str. 1d. parašyta jog palikėjo vaikai < ...> kuriems palikėjo (Jūsų močiutės) mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldinti pagal įstatymą( privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 113. indre

  Mano tete su drauge gyvena nuosavame name ir planuoja susituokti. Del namo kol kas vyksta teismas, sekmes atveju tete pagal testamenta bus jo savininkas. Sis klausimas issispres tik po santuokos. Busima tetes zmona sutinka, kad tai jai nepriklausantis turtas. Klausimas butu toks: ka ir kaip reiktu forminti, kad ir istatymiskai ji neturetu jokiu teisiu i ji po tetes mirties atveju? Yra dar ir jos dukra is pirmos santuokos. Ar padetu tokiu atveju vedybu sutartis? Aciu is anksto.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Indre,

   Tegu Jūsų tėvas sudaro testamentą kuriuo paliks kam norės savo turtą.
   LR CK 5.19 str. 1 d.Kiekvienas fizinis asmuo gali testamentu palikti visą savo turtą arba jo dalį (neišskiriant ir įprastinio namų apstatymo bei apyvokos reikmenų) vienam ar keliems asmenims, kurie yra arba nėra įpėdiniai pagal įstatymą, taip pat valstybei, savivaldybėms, juridiniams asmenims.
   LR.CK 5.20 straipsnis. Teisė į privalomąją palikimo dalį
   1. Palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą (privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau.
   2. Nustatant privalomosios dalies dydį, atsižvelgiama į paveldimo turto vertę, įskaitant įprastinio namų apstatymo ir apyvokos reikmenų vertę.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
   • indre

    Aciu uz toki greita atsakyma.
    Dar norejau paklausti, o kaip su seimos turto statusu? Ar siuo atveju tai nebutu seimos turtas, nes juk namas – gyvenamoji seimos patalpa, nors ir paveldeta vieno is sutuoktiniu?

     
 114. Gytis

  Sveiki,
  vairuotojo pazymejima uz vairavima neblaiviam stovi (1.8) ateme 2m ir 1 men.bauda-2500 Lt sumoketa, praejo 7 men – ar turiu teoriniu galimybiu susigrazinti pazymejima anksciau kaip puse termino ?

  Is anksto dekoju su pagarba Gytis

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Gyti.

   LR ATPK 329 straipsnis numato galimybę, kad kaip praeis pusė paskirto teisės atėmimo termino, galėsite kreiptis į teismą su savo parašytu ar teisininko parengtu motyvuotu prašymu dėl specialiosios teisės atėmimo termino sutrumpinimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda
   P.S žinoma galima kreiptis anksčiau, bet, kad teismas patenkintų prašymą – mažai tikėtina.

    
 115. Gerda

  Laba diena.
  2010 m. teismas vaiko tėvui priteisė mokėti išlaikymą nuo ieškinio padavimo dienos ir Įsiskolinimą kuris susikaupė nuo vaiko gimimo Iki ieškinio padavimo datos. Puse metų už tėvą išlaikymą mokėjo VIF, poto jis pats.Iki šiol išlaikymą moka.
  Vygdomieji rąštai,abu, dėl išlaikymo ir įsiskolinimo pateikti anstoliui jau senei.
  Tačiau mano klausimas būtų kaip išsireikalauti tą priteistą įsiskolinimą ? Kur kreiptis? Gal būt galėčiau kreiptis į teismą dėl teismo sprendimo nevygdimo ir kad teismas nustatytų terminą iki kada turėtų būti sumokėtas 2010 metais priteistas įsiskolinimas? Ačiū

   
 116. Inga

  sveiki,2005 m mire mociute ,testamento nebuvo ,palikima prieme jos vyras (mano senelis ) ir jos sunus (mano dede) ,mano tetis palikimo neprieme nes buvo megstantis isgerti ir nenuvyko pas notara .pries metus senelis parase testamenta kuriuo palieka dali buto savo anukei (man) ir dali buto savo sunui (mano teciui),kadangi mano tetis pries pora savaiciu mire ,jokio savo turto neturejo ir palikimo neprieme ,nes senelis gyvas .po tecio laidotuviu suzinojau is senelio bute gyvenancios nuomininkes ,kad senelis yra perdares testamenta ir viska padovanojo jai ,bet ar cia tiesa nezinau,juolab kad senelis siuo metu nelabai supranta ka sako ir ka daro .kokie sansai man kaip antros eiles paveldetojai jei visgi senelis kaip pasake nuomininke viska padovanojo jai ?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Inga,
   Na jeigu Jūsų senelis sudarė testamentą, tuomet informacija apie testamento sudarymą ir jo turinį yra konfidenciali. Jūs galite sužinoti tik jeigu senelis pats Jums pasakys, bet kaip supratome Jūsų senelis jau garbingo amžiaus ir nelabai susigaudo situacijoje.
   Galite turėti omeny, kad jeigu senelis sudarė testamentą dėl valios stokos (realiai nesuprasdamas savo veiksmų, dėl silpnaprotystės, dėl senatvinės ligos) jo vienašalį sandorį (testamentą) po jo mirties gali ginčyti suinteresuoti asmenys: įpėdiniai pagal įstatymą arba pagal testamentą, kurie paveldėtų, jeigu testamentas ar jo atskiros dalys būtų pripažintos negaliojančiomis.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 117. Marius

  sveiki. turiu jum klausyma. 2011-04-04 diena padariau eismo ivyki ir pasisalinau,teismas man skyre buada 3000lt ir teises ateme 3iem metam. db yra praeje 2metai po viso to, bet bauda yra pas atstolius jau perduota. kokios butu mano galimybes atsiimti teises anksciau laiko? ir ar imanoma mokantis bauda antstoliam anksciau laiko atgauti teises, jei nesu issimokejes visos man paskirtos baudos. aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Mariau,

   Įstatymas nenumato apribojimo, kad asmuo, nesumokėjęs baudos, negali kreiptis dėl teisės vairuoti transporto priemonės atėmimo termino sutrumpinimo.
   Remiantis LR ATPK 329 str. galima išskirti tokias teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino sutrumpinimo sąlygas:
   1. Turi būti praėję ne mažiau kaip pusė paskirtojo teisės atėmimo laiko;
   2. Kai teisė vairuoti transporto priemones atimta už tai, kad asmuo padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, turi būti pateikta Vyriausybės įgaliotų atlikti medicininę ir švietėjišką atestaciją institucijų pažyma.
   Jei atitinkate šias aukščiau išvardintas sąlygas, sekantis veiksmas – rašyti prašymą teismui, kurio nutarimu Jums buvo atimta teisė vairuoti automobilį.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 118. jurate

  laba diena.norejau paklausti .mes priziurime jau daug metu siuo metu jau 89m seneli.mes esame jam negimines.jis nei vaiku nei zmonos niekada neturejo.mes kaip ir svetimi zmones jam,bet visa gyvenima padedame jam.visas miestelis zino kad mano mama eina pas gyditojus daro valgyti,vienu zodziu padeda labai.jis nori parasyti jei nama o nebegali.nes jis 89m nors dar tikrai pagal metus protingai galvoja.buvome pas psichiatra atliko testus nu aisku ne 100 procentu ,bet tikrai dar neblogai,pas parase prasyma savo ranka tenai. notarui pazima netiko nors psichiatre pasake kad dar protingas senolis. ka mum daryti kad niekas nenori padeti ,visi kratosi,net seniunas galedamas rasyti tastamentus sake kad negaliu rasyti meluoja.o notare sake kad jis visas teises turi rasyti.as nesuprantu ka toliau mums daryti.lauksiu atsakymo

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Jūrate,

   Jūs padrikai aprašėte situaciją, tad sunku konkrečiau atsakyti. Tai tegu testatorius ( kad ir kartu su Jumis) nueina pas notarą ir parašo oficialųjį testamentą. Oficialieji testamentai – tai testamentai, kurie sudaryti raštu dviem egzemplioriais ir patvirtinti notaro. Testamente nurodoma testamento sudarymo vieta ir laikas. Surašytas testamentas perskaitomas vienam testatoriui arba dalyvaujant liudytojams. Testamentą pasirašo pats testatorius. Jo akivaizdoje testamentas tvirtinamas ir registruojamas notariniame registre. Vienas testamento egzempliorius duodamas testatoriui, o kitas lieka jį patvirtinusioje įstaigoje. Vadovaujantis LR CK 5.29 str. Jeigu testatorius dėl fizinių trūkumų, ligos ar kitokių priežasčių negali pats pasirašyti testamento, jo prašymu testamentą gali už jį pasirašyti notaro ar kito turinčio teisę patvirtinti testamentą pareigūno ir ne mažiau kaip dviejų liudytojų akivaizdoje kitas veiksnus fizinis asmuo, kuris nėra įpėdinis pagal testamentą, kartu nurodydamas priežastį, dėl kurios testatorius negalėjo pats pasirašyti testamento. Liudytojai taip pat turi pasirašyti testamente.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 119. Erika

  Sveiki, vyras turi nesantuokini vaika, kuriam kas menesi sutare moketi 300lt (vede jie nebuvo). Taciau tada jis neturejo kitos seimos, siuo metu jis yra vedes ir turi 2 vaikus kitoje seimoje. Neteko darbo. Ir nebegali tiek moketi kas menesi. Jo buvusi sugyventine nesutinka draugiskai nuleisti kaina,sake minimumas kyla,kels kaina ir uz alimentus. Ka mums daryt? Aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena. gerb. Erika,

   Tėvai privalo materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Išlaikymo tvarka ir forma nustatoma bendru tėvų susitarimu. Išlaikymo dydis turi būti proporcingas nepilnamečių vaikų poreikiams bei jų tėvų turtinei padėčiai ir užtikrinti būtinas vaikui vystytis sąlygas. Materialinį išlaikymą savo nepilnamečiams vaikams privalo teikti abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai.
   Mokėti tuos 300 lt. kas mėnesį tėvai sutarė bendru sutarimu ar teismo sprendimu? Jeigu mokėti buvo sutarę bendru sutarimu, tuomet Jums reikia vėl tartis su mama dėl mokėjimo. Kaip supratome tartis nepavyksta. Gali ir Jūsų vyras pateikti ieškinį teismui dėl išlaikymo dydžio nustatymo.
   Jeigu ši 300 Lt. suma buvo nustatyta teismo sprendimu, tuomet pagal LR CK 3.201 str. 1 d. Teismas gali pagal vaiko, jo tėvo (motinos) sumažinti arba padidinti priteisto išlaikymo dydį, jeigu po teismo sprendimo, kuriuo buvo priteistas išlaikymas, priėmimo iš esmės pasikeitė šalių turtinė padėtis. Taigi Jūsų turtinė padėtis ( vyras tapo bedarbis) po teismo sprendimo pasikeitė.
   Na jeigu Jūs neišlaikysite vaiko, arba mamos netenkins Jūsų mokama suma, tuomet mama turi teisę pateikti ieškinį. Išlaikymo dydį nustato teismas, atsižvelgdamas į vaikų ir tėvų šeiminę bei turtinę padėtį, taip pat kitas bylai svarbias aplinkybes.Teismų praktikoje yra nusistovėjusi taisyklė, kad minimalus išlaikymo dydis yra 1000 Lt. išlaikymas. Kadangi vaiką išlaiko abu tėvai, optimaliausiu atveju kiekvienam vaikui turėtų būti priteistas 500 Lt išlaikymas, tačiau atsižvelgiant į sunkią vaiko tėvo materialinę padėtį gali būti priteistas ir mažesnio dydžio.Tačiau jis galėtų būti mažesnis nei 1MGL. Išlaikymo dydžio nustatymui įtakos neturi ar išlaikomi vaikai yra iš vienos arba skirtingų santuokų, ar jie yra nesantuokiniai.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 120. Donatas

  Mirė mano mama, aš jau daug metu kaip negyvenu Lietuvoje, brolis paskambino ir pasakė, kad aš turiu parašyti atsisakymą į mamos dalį, kad galėtų perrašyti visą turtą tevui. Kam tai reikia daryti, juk jis vis tiek ten gyvena, parduoti nesiruošia, o po jo mirties taip ar taip turtas liks man su broliu. Tai kam tas perrašymas?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Donatai,

   LR CK 5.11 ir 5.13 str., po Jūsų mamos mirties įpėdiniais esate Jūs su broliu ir Jūsų tėvu. Norint, jog visą palikimą paveldėtų Jūsų tėvas, reikalingi visų kitų įpėdinių pareiškimai apie atsisakymą nuo palikimo.
   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
  • Danielius

   Paveldimo klausimas. Kaip sužinoti ar per 3 men. kreditoriai kreipėsi i teismą dėl skolos, po mano senelio mirties. Paveldima noriu priimti pagal turto apyrasa, taciau anstolius tokiu duomenu neturi , kaip ir aš. Kas teikia informacija apie mirusio senelio kretitorius ir ju pretenzijas i palikimo dali. Paveldetis senelio skolu nenoriu.

    
   • Emerita
    Emerita

    Laba diena gerb. Danieliau,

    Turint įtarimų, kad yra skolų, geriausia būtų priimti palikimą sudarant turto apyrašą, kadangi tada palikimą priėmęs asmuo už palikėjo skolas atsako ne visu savo turtu, o tik paveldėtu.
    Dėl palikimo priėmimo pagal turto apyrašą įpėdinis pareiškimu kreipiasi į palikimo atsiradimo vietos notarą.
    Gavęs šį pareiškimą, notaras nedelsdamas išduoda įpėdiniui vykdomąjį pavedimą dėl turto apyrašo sudarymo. Šis pavedimas vykdomas Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka. Notaro išduotą vykdomąjį pavedimą dėl turto apyrašo sudarymo įpėdinis ne vėliau kaip per dvi savaites pateikia bet kuriam palikimo atsiradimo vietos apylinkės teismo veiklos teritorijoje veikiančiam antstoliui. Per dvi savaites nuo išdavimo antstoliui nepateiktas vykdomasis pavedimas dėl turto apyrašo sudarymo negalioja ir bet kuris įpėdinis turi teisę kreiptis į notarą dėl naujo vykdomojo pavedimo išdavimo.
    Jeigu bent vienas įpėdinis priėmė palikimą pagal turto apyrašą, tai ir visi kiti įpėdiniai laikomi priėmusiais palikimą pagal turto apyrašą.
    Įpėdinis privalo pateikti visus duomenis, reikalingus palikėjo turto apyrašui sudaryti. LR.CK 5.53 str. 4 d. 2p – įvardijamos visos žinomos skolinės palikėjo teisės ir pareigos, nurodant palikėjo kreditorius ir skolininkus. Na tai jeigu Jūs nežinote tai ir neįvardinate.
    Nėra nė vienos institucijos, kuri turėtų visą informaciją apie skolas. Na jeigu vis vien norite sužinoti apie senelio skolas belieka užklausti visų įstaigų, kurios valdo arba gali valdyti tokius duomenis.

    Pagarbiai
    “Emerita” komanda

     
 121. Laura

  Sveiki. Tikia situacija. Paskolinua buvusiai draugej pinigu pralaukiau gal 6 menesius ir ji man pareishke kad nebegrazins. Skola 900 litu ka patartumete daryti ?? Skolos ashtelio neturiu. Turiu kelios sms zinutes kur ji prisipazysta skolinga.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Laura,

   Dar kartą pabandykite skolą išsireikalauti geruoju. Pasiūlykite pasirašyti vekselį, suėjus terminui ir skolos negrąžinus, vekselį galėsite užprotestuoti ir iš karto perduoti antstoliui dėl priverstinio skolos išieškojimo. Jei vekselio nepasirašys , tuomet teks kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo, jei teismas skolą priteis, tada galėsite teismo sprendimą perduoti antstoliams vykdyti.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 122. Jolanta

  Laba diena, noreciau paklausti ar atsakovui reikia pateikti teismui atsiliepima i ieskini, jeigu ieskinys yra sumoketas, jei ne tai gal tada pateikti irodymus, kad sumokejai. Pagarbiai,Jolanta

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Jolanta,

   Atrodo paprastas klausimais, tačiau vis vien vienareikšmiškai sunku atsakyti, nežinant tiksliai Jūsų situacijos.
   Neprivaloma pateikti atsiliepimo į ieškinį, čia jau Jūsų valia, tačiau nepateikusi atsiliepimo į ieškinį galimas sprendimas už akių, negalėsit vėliau teikti įrodymų ir kt. jei kiltų kokių neaiškumų.
   Siekiant pašalinti netikėtumo faktoriaus galimybę teisminio bylos nagrinėjimo metu, tuo pažeidžiant priešingos šalies teisę tinkamai pasirengti gynybai, įtvirtintos nuostatos, skirtos užtikrinti, kad visi šalių reikalavimai abiem šalims būtų žinomi iki teisminio nagrinėjimo pradžios. Iki šiol iš atsakovo nebuvo reikalaujama pateikti atsiliepimą į ieškininį pareiškimą. Tokiu būdu šalys atsidurdavo nevienodoje padėtyje – ieškovo argumentai, suformuluoti ieškininiame pareiškime, atsakovui buvo žinomi, tuo tarpu atsakovo poziciją ieškovas sužinodavo jau teisminio bylos nagrinėjimo metu. Siekiant išvengti tokios situacijos, Kodekse įtvirtinta nuostata, kad jeigu atsakovas be pateisinamos priežasties nepateikia nustatytu terminu atsiliepimo į ieškinį, teismas turi teisę esant ieškovo prašymui priimti sprendimą už akių. Be to, teismas turi teisę atsisakyti priimti atsakovo įrodymus bei motyvus, kurie galėjo būti pateikti atsiliepime į ieškinį, jeigu mano, kad vėlesnis jų pateikimas užvilkins sprendimo priėmimą byloje.
   Dar kartą norėtume pažymėti, kad atsakymas negali būti tikslus, nežinant visų aplinkybių. Siūlome betarpiškai pasikonsultuoti su teisininkais.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 123. Ona

  Kokius veiksmus reikia atlikti, norint atsisakyti turto dalies palikto pagal testamentą?
  Koks turto likimas, jeigu neatsisakoma ir dėl paveldėjimo nesikreipiama į notarą? Ar gali kiti turto paveldėtojai pretenduoti į tą turto dalį?
  Ačiū už pagalbą.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ona,

   Reikšmingi yra šie LR CK straipsniai:
   CK 5.60 straipsnis. Palikimo atsisakymas
   1. Įpėdinis pagal įstatymą ar įpėdinis pagal testamentą turi teisę per tris mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos atsisakyti palikimo. Neleidžiama atsisakyti su sąlygomis ir išlygomis arba dalies palikimo.
   2. Palikimo atsisakymas turi tas pačias pasekmes kaip ir palikimo nepriėmimas.
   3. Įpėdinis atsisako palikimo, paduodamas pareiškimą palikimo atsiradimo vietos notarui.
   4. Neleidžiama atsisakyti palikimo, jeigu įpėdinis padavė palikimo atsiradimo vietos notarui pareiškimą, kad jis priima palikimą arba prašo išduoti jam paveldėjimo teisės liudijimą.
   CK 5.61 straipsnis. Paveldėjimo dalių padidėjimas
   1. Jeigu įpėdinis pagal įstatymą ar įpėdinis pagal testamentą nepriėmė palikimo arba jeigu testatorius atėmė iš įpėdinio paveldėjimo teisę, tai palikimo dalis, priklausiusi tam įpėdiniui, atitenka įpėdiniams pagal įstatymą ir padalijama jiems lygiomis dalimis.
   2. Jeigu palikėjas visą savo turtą paliko testamentu savo paskirtiems įpėdiniams, tai palikimo dalis, priklausiusi atsisakiusiam ar nepriėmusiam palikimo įpėdiniui, atitenka kitiems įpėdiniams pagal testamentą ir padalijama jiems lygiomis dalimis.
   3. Šiame straipsnyje nustatytos taisyklės netaikomos tais atvejais, kai atsisakiusiam ar nepriėmusiam palikimo įpėdiniui yra paskirtas antrinis įpėdinis.

   Asmenys, kuriems paveldėjimo teisė atsiranda tik tuo atveju, kai kiti įpėdiniai palikimo nepriima, gali pareikšti sutikimą priimti palikimą per tris mėnesius nuo teisės priimti palikimą atsiradimo dienos.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 124. Audronė

  Laba diena, mano vyras jau 10 ar 15 metų nedirba,girtuokliauja juodai,už butą visai nemoka. Vaikai suaugę, gyvena atskirai. Noriu skirtis bendru sutarimu, o jei nepavyktų tai del vyro kaltės. Turto neturime (išskyrus 44 kv.m. butuką 2 kambarių),kreditų, paskolų iš banko nepaėmę, mašinos nėra. Ar galiu aš viena paduoti prašymą bendru sutarimu jei vyras pasirašytų? Kiek kainuotų Jūsų paslauga surašant prašymą? Ačiū

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Audrone,

   Jei nusprendėte santuoką nutraukti abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, apylinkės teismui turėsite pateikti pareiškimą nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu ir sutartį dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių. Skyrybų sutartis ir prašymas nutraukti sutartį bendru sutarimu yra nemokamai pateikti mūsų internetinėje svetainėje. Žinoma jei kiltų sunkumų galite kreiptis pas mus pagalbos.
   Taip Jūs abu pasirašote ir galite Jūs nunešti į teismą.

   Na o jeigu nepavyktų skirtis bendru sutarimu, tai galima santuoką nutraukti ir dėl sutuoktinio kaltės. Norėdama skirtis Jūs turėtumėte teismui pateikti ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės. Skyrybų atveju, turtas, kuris yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, vadovaujantis CK 3.116 straipsnio nuostatomis, gali būti padalintas sutuoktiniams jų susitarimu arba teismo sprendimu.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 125. Ona

  5 eiles paveldėtojų naudai buvo sudarytas testamentas.Po kurio laiko testatorius dalinai pakeitė ankstesnį testamentą jį surašydamas visiškai svetimam žmogui. Ar privalėjo notaras informuoti ankstesnius testamento turėtojus apie pakeitimą. Testatoriaus amžius 90 metų.Ačiū už konsultaciją.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ona,
   Informacija apie testamento sudarymą ir jo turinį yra konfidenciali. Notaras negali pranešti apie pasikeitusią testatoriaus valią. Testatorius turi teisę savo surašytą testamentą bet kada pakeisti, papildyti ar panaikinti, surašyti naują testamentą arba jo nesurašyti.
   Testamentą gali sudaryti tik veiksnus asmuo, kuris suvokia savo veiksmų reikšmę ir pasekmes. Notaras, tvirtindamas testamentą, įsitikina testatoriaus veiksnumu.
   Kiekvienas asmuo, manantis kad jo teisės yra pažeistos turi teisę kreiptis į teismą. Testamentą nuginčyti galima bendrais sandorių negaliojimo pagrindais.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 126. Samanta

  Laba diena, ar ar internete galėčiau rasti duomenų kiek maždaug pranešimų gauna policija dėl nepilnamečių nusikalstamumo? Kiek dažnai pranešama ir pnš..ačiū:)

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Samanta,

   Žinoma galėtumėte rasti, juk internetas visagalis. Bandykite ieškoti. Ieškokite statistikos departamento, Europos Sąjungos tarnybos (EUROSTAT) duomenų bazėje. Žiūrėkite policijos departamento prie VRM statistiką.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 127. viktoras

  Už vairavimą neblaiviam man paskirta 1000 Lt bauda ir atimta teisė vairuoti transporto priemonę 1 metus. Kokia yra procedūra, kad man būtų sutrumpintas teisių atėmimo laikas?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Viktorai,

   Atsakome į klausimą kokia procedūra ir kokių dokumentų reikia norint sutrumpinti specialiosios teisės atėmimo terminą.

   Remiantis LR ATPK 329 str. galima išskirti tokias teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino sutrumpinimo sąlygas:
   1. Jeigu asmuo, kuriam atimta teisė vairuoti transporto priemonę, teisės atėmimo laikotarpiu nepadarė teisės pažeidimo;
   2. Turi būti praėję ne mažiau kaip pusė paskirtojo teisės atėmimo laiko;
   3. Kai teisė vairuoti transporto priemones atimta už tai, kad asmuo padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, turi būti pateikta Vyriausybės įgaliotų atlikti medicininę ir švietėjišką atestaciją institucijų pažyma.
   Taigi, jei atitinkate visas šias aukščiau išvardintas sąlygas, sekantis veiksmas – rašyti prašymą teismui, kurio nutarimu Jums buvo atimta teisė vairuoti automobilį.

   Toks prašymas žyminiu mokesčiu yra neapmokestinamas. Jei Jus netenkintų teismo priimtas sprendimas, Jūs per 20 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos galite skųsti apygardos teismui per nutarimą priėmusį apylinkės teismą.
   Jūsų atveju privalomi dokumentai būtų:
   1. Motyvuotas prašymas;
   2. Kadangi Jums teisės atimta dėl to, kad vairavote neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų –būtina pateikti pažymėjimą apie išklausytus 4 akademinių valandų privalomus mokymus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai;
   Kreiptis reiktų su motyvuotu, kruopščiai savo parašytu arba teisininko parengtu prašymu. Rašant prašymą, reikėtų stengtis įtikinti teismą, kad Jums labai jos reikalingos.
   Nuobaudą paskyręs policijos pareigūnas, spręsdamas ar grąžinti pažymėjimą anksčiau laiko, atsižvelgia ir į bendrą vairuotojo charakteristiką. Taigi papildomi dokumentai, kurie pažymėtų Jūsų norą, būtinumą greičiau atsiimti teisę, galėtų būti:
   1. Kadangi teises Jūs praradote metams tai jums reikės laikyti egzaminus. Kada laikyti egzaminus teiraukitės regitroje.
   2. Baigti papildomus vairuotojų mokymo kursus– mokymas, nustatyta tvarka organizuojamas ir vykdomas motorinių transporto priemonių vairuotojams, nuolat pažeidžiantiems Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir už tai nubaustiems administracine tvarka,įskaitant teisės vairuoti atėmimą. Apie vedamų kursų vietas teiraukitės savo vietos kelių policijoje. Kreipiantis į teismą ar kitą instituciją, kursų baigimo pažymėjimas nėra būtinas. Atsiimant teises, reikalingas, todėl bet kokiu atveju reikalinga tokius kursus baigti. Kad teisėjas suprastų, kad įprašymą žiūrima rimtai, tikslinga kartu su prašymu pridėti tokio pažymėjimo kopiją;
   3. Labai svarbias asmenines priežastis. Darbas, vaikų ir senų tėvų priežiūra ir t.t.
   4. Apie baudos sumokėjimą patvirtinantį kvitą.
   5. Darbdavio išduotą jūsų charakteristiką, kuria taip pat galėtų būti patvirtinama, kad jums atliekant darbines funkcijas yra reikalinga teisė vairuoti;
   6. Jūsų gyvenamosios vietos seniūnijos arba visuomeninės organizacijos (jeigu jai priklausote) išduotą teigiamą jūsų charakteristiką.
   7. Kitus dokumentus, patvirtinančius būtinumą anksčiau atgauti prarastą teisę vairuoti automobilį.
   Norėtume pažymėti, kad teismo yra teise, bet ne pareiga sutrumpinti atimta teise vairuoti transporto priemonę.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 128. jolanta

  Noreciau paklausti,mire vyras, mes su juo buvome issituoke, turime nekilnojamo turto kuri buvome pasidalyne dar iki skirybu, dabar liko du nepilnameciai vaikai, ar turiu prasyti teismo leidimo, kad leistu priimti turta vaiku vardu, ar reikia tik pas notara. dar noreciau suzinoti kokie mokesciai.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Jolanta,

   LR CK 3.188 str. 1d. 2 punktas skelbia, kad be išankstinio teismo leidimo tėvai neturi teisės savo nepilnamečių vaikų vardu priimti ar atsisakyti priimti palikimą. Prašymo forma dėl teismo leidimo priimti palikimą nepilnamečio vaiko vardu yra mūsų internetinėje svetainėje.
   Mokestį reglamentuoja Paveldėjimo mokesčio įstatymas.
   Mokestis yra skaičiuojamas kaip paveldėto turto apmokestinamos vertės procentas, taikant šiuos tarifus:
   •jei paveldėto turto apmokestinama vertė neviršija 0,5 mln. litų – 5 proc.,
   •jei paveldėto turto apmokestinama vertė viršija 0,5 mln. litų – 10 proc.
   Šiuo mokesčiu nėra apmokestinamas šis turtas:
   •sutuoktinio paveldėtas turtas mirus kitam sutuoktiniui,
   vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), globėjų (rūpintojų), globotinių (įvaikių), senelių, vaikaičių, brolių ir seserų paveldėtas turtas,
   •paveldėto turto apmokestinama vertė, kuri neviršija 10 tūkst. litų.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 129. sata

  sveiki, kokie yra turto konfiskavimo ystatymai uz cigareciu kontrabanda?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb Sata,

   Atsakomybė už kontrabandą numatyta LR BK 199 str. ir LR ATPK 210 str. Atsakomybės dydis priklauso nuo kontrabandos objekto ir jo vertės.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 130. Andrius

  Labas vakaras.
  Norėčiau sužinoti ar turiu teise ji tėvu namą ir žeme,kuri buvo padalinta ant manęs ir brolio.Brolis nesenėji mirė,liko tik jo žmona,vaiku jie neturėjo.Ar turiu paveldėjimo teise į jo dali?

  Pagarbiai
  Andrius

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Andriau,

   Sunku tiksliai atsakyti į Jūsų klausimą, kai yra neaiškumų. Ar Jūsų tėvai jau mirę? Ar jie tik sudarė testamentą, bet dar yra gyvi? Įpėdiniais gali būti paveldinti pagal įstatymą ir paveldint pagal testamentą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
   • Andrius

    Labas vakaras.
    Tėvai jau mirė,namą paveldėtojom pagal testamentą.Dabar kyla klausimas ar turiu kokia paveldėjimo teise?

    Pagarbiai
    Andrius
    Ačiū

     
    • Emerita
     Emerita

     Gerb. Andriau,

     Jūs nepaminėjote ar brolis prieš mirtį sudarė testamentą? Ar brolis numirė priėmęs palikimą ar ne. Taigi darome teisinę prielaidą, kad Jūsų brolis numirė priėmęs palikimą ir prieš mirtį nesudarė testamento. Tuomet LR CK5.13 straipsnis. Sutuoktinių paveldėjimo teisė
     Palikėją pergyvenęs sutuoktinis paveldi pagal įstatymą arba su pirmos ar antros eilės įpėdiniais (jeigu jų yra). Su pirmos eilės įpėdiniais jis paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, jeigu įpėdinių ne daugiau kaip trys, neįskaitant sutuoktinio. Jeigu įpėdinių daugiau kaip trys, sutuoktinis paveldi lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais. Jeigu sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais, jam priklauso pusė palikimo. Nesant pirmos ir antros eilės įpėdinių, sutuoktinis paveldi visą palikimą.
     LR CK 5.11 straipsnis. Įpėdinių pagal įstatymą eilės
     1. Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra:
     1) pirmos eilės – palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
     2) antros eilės – palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai;
     3) trečios eilės – palikėjo seneliai tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės, palikėjo provaikaičiai;
     4) ketvirtos eilės – palikėjo broliai ir seserys, proseneliai ir prosenelės tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės;
     5) penktos eilės – palikėjo brolio ir sesers vaikai (sūnėnai ir dukterėčios), taip pat palikėjo tėvo ir motinos broliai ir seserys (dėdės ir tetos);
     6) šeštos eilės – palikėjo tėvo ir motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai ir pusseserės).

     Reziumuojant, kad jei Jūsų brolis numirė priėmęs tėvų palikimą, Jūs jokios teisės neturite į tą dalį. Visas Jūsų brolio paveldėtas turtas atitenka žmonai, nes vaikų jie kaip minėjote neturėjo.

     Jeigu Jūsų brolis numirė po palikimo atsiradimo, nespėjęs jo priimti per nustatytą terminą (per tris mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos), teisė priimti jam priklausančią dalį pereina jo įpėdiniams. Šią mirusio įpėdinio teisę jo įpėdiniai gali įgyvendinti bendrais pagrindais per tris mėnesius nuo palikimo jiems atsiradimo dienos. Taigi trečios, ketvirtos( šiuo atveju Jūs esate ketvirtos eilės įpėdinis) , penktos ir šeštos eilės įpėdiniai paveldi, jeigu nėra pirmesnės eilės įpėdinių, jeigu šie įpėdiniai atsisakė palikimo arba iš jų atimta paveldėjimo teisė.

     Pagarbiai
     “Emerita” komanda

      
 131. Vidas

  Laba diena, norėčiau sužinoti, kokius dokumentus reikia pateikti teismui, dėl vairuotojo pažymėjimo atgavimo suėjus pusei termino. Vairuotojo pažymėjimą buvau praradęs 3 metams ir gavęs 3000 lt baudą, už pasišalinimą iš įvykio vietos. Baudą sumokėjau. Prašau informacijos, kokių reikia dokumentų teismui?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena gerb. Vidai,

   LR ATPK 329str. yra parašyta kokių dokumentų reikia. Pagal šį kodeksą Jūsų atveju ( už pasitraukimą iš eismo įvykio vietos) reiktų parašyti prašymą nuobaudą paskyrusiam pareigūnui (organui) dėl specialiosios teisės atėmimo termino sutrumpinimo. Kreiptis reiktų su kruopščiai savo parašytu arba teisininko parengtu prašymu. Rašant prašymą, reikėtų stengtis įtikinti teismą, kad Jums labai jos reikalingos.
   Nuobaudą paskyręs policijos pareigūnas, spręsdamas ar grąžinti pažymėjimą anksčiau laiko, atsižvelgia ir į bendrą vairuotojo charakteristiką. Taigi papildomi dokumentai galėtų būti:
   1. Kreipiantis į teismą ar kitą instituciją, kursų baigimo pažymėjimas nėra būtinas. Atsiimant teises, reikalingas, todėl bet kokiu atveju reikalinga tokius kursus baigti. Kad teisėjas suprastų, kad į prašymą žiūrima rimtai, tikslinga kartu su prašymu pridėti tokio pažymėjimo kopiją;
   2. Labai svarbias asmenines priežastis. Darbas, vaikų ir senų tėvų priežiūra ir t.t.
   3. Baudos sumokėjimą patvirtinančio kvito originalą arba patvirtintą jo kopiją (jei turite);
   4. Darbdavio išduotą jūsų charakteristiką, kuria taip pat galėtų būti patvirtinama, kad jums atliekant darbines funkcijas yra reikalinga teisė vairuoti;
   5. Jūsų gyvenamosios vietos seniūnijos arba visuomeninės organizacijos (jeigu jai priklausote) išduotą teigiamą jūsų charakteristiką;
   6. Kitus dokumentus, patvirtinančius būtinumą anksčiau atgauti prarastą teisę vairuoti automobilį.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 132. Renata

  Laba diena,su vyru turto neturime tik saskaita banke jo vardu.Ar skyrybu atveju galiu pretenduoti i dali pinigu,jei taip tai kokia?Santuokoje gyvename 8 metus,turime 2 metu dukra.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Renata,

   LR CK 3.88 straipsnis. Bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė

   1. Bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe pripažįstama:
   1) turtas, įgytas po santuokos sudarymo abiejų sutuoktinių ar vieno jų vardu;
   2) pajamos ir vaisiai, gauti iš sutuoktinio asmenine nuosavybe esančio turto;
   3) pajamos, gautos iš abiejų sutuoktinių bendros veiklos, ir pajamos, gautos iš vieno sutuoktinio veiklos, išskyrus lėšas, būtinas sutuoktinio profesinei veiklai;
   4) įmonė ir iš jos veiklos arba kitokio verslo gaunamos pajamos, jeigu verslu abu sutuoktiniai pradėjo verstis po santuokos sudarymo. Jeigu iki santuokos sudarymo įmonė nuosavybės teise priklausė vienam sutuoktiniui, tai bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė po santuokos sudarymo yra iš įmonės veiklos ar kitokio verslo gautos pajamos ir įmonės (verslo) vertės padidėjimas;
   5) pajamos, gautos po santuokos sudarymo iš sutuoktinių ar vieno jų darbinės ar intelektinės veiklos, dividendai, taip pat pensijos, pašalpos bei kitokios išmokos, išskyrus tikslinės paskirties išmokas (žalos, padarytos dėl sveikatos sužalojimo, taip pat neturtinės žalos atlyginimas, gauta tikslinė materialinė parama, skirta tik vienam sutuoktiniui, ir kita).
   2. Preziumuojama, kad turtas yra sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė, kol nėra įrodyta, kad turtas yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė.
   3. Turto, kuris yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, savininkai viešame registre turi būti nurodyti abu sutuoktiniai. Kai turtas įregistruotas tik vieno sutuoktinio vardu, jis pripažįstamas kaip bendroji jungtinė nuosavybė, jeigu registre jis nurodytas kaip bendroji jungtinė nuosavybė.
   4. Jeigu privatus pensijų fondas yra sukauptas iš bendrų sutuoktinių lėšų, ištuokos atveju kitas sutuoktinis turi teisę reikalauti, kad jam būtų pripažinta teisė į pusę šio pensijos fondo.

   Turtas, kuris yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, vadovaujantis LR CK 3.116 straipsnio nuostatomis, gali būti padalintas sutuoktiniams jų susitarimu arba teismo sprendimu tiek susituokusiems, tiek ir santuoką nutraukusiems ar pradėjusiems gyventi skyrium. Bendruoju principu preziumuojama, kad sutuoktinių bendro turto dalys yra lygios, vadinasi ir visas turtas dalinamas į dvi lygias dalis.

   Įstatymas numato išimtis, kada teismas dalindamas sutuoktinių turtą gali nukrypti nuo sutuoktinių lygių turto dalių principo. LR CK 3.123 straipsnio nuostatose teigiama, kad atsižvelgdamas į nepilnamečių vaikų interesus, vieno sutuoktinio sveikatos būklę ar jo turtinę padėtį arba kitas svarbias aplinkybes, teismas gali nukrypti nuo sutuoktinių bendro turto lygių dalių principo ir priteisti vienam sutuoktiniui didesnę turto dalį. Į šiuos kriterijus teismas taip pat privalo atsižvelgti, spręsdamas klausimą dėl bendro turto padalijimo būdo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 133. Rasa

  Rasa kovo 27, 2013 laba diena,

  Baigėsi varžytinės žemės sklypo paveldėto iš senelių, kuris buvo paskirstytas po 1/2 dalį dviem bendrasavininkams. Per varžytines 1/2 dalį žėmės sklypo kažkas nupirko ir tapo bendrasavininku. Kas jis ?????, nes niekas neįpareigotas pranešti kas darosi su 1/2 žemės sklypu, kurio ribos nėra išmatuotos ir atskirtos. Ką daryti? Kur tokią informaciją rasti? Kur kreiptis, nes su tavo žeme kas ką nori tą daro, o tu nieko nežinai ir niekas už nieką neatsako.

  Pagarbiai,
  Rasa

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Rasa,

   4.88 straipsnis. Bendraturčio teisė perleisti ar suvaržyti teisę į bendrosios jungtinės nuosavybės teise turimą savo dalį

   1. Daiktas (turtas), esantis bendrosios jungtinės nuosavybės teisės objektu, valdomas, naudojamas bei juo disponuojama tik esant bendraturčių sutikimui.
   2. Bendraturčių sutikimas būtinas nekilnojamajam daiktui perleisti kito asmens nuosavybėn, išnuomoti ar perduoti naudotis kitokiu būdu, įkeisti ar kitaip suvaržyti teisę į daiktą. Jeigu bendraturtis yra nepilnametis, sutikimą už jį gali duoti tėvai, globėjai ar rūpintojai.
   3. Bendraturtis neturi teisės perleisti kito asmens nuosavybėn bendrosios jungtinės nuosavybės teise turimos savo dalies, kol ši dalis nebus nustatyta konkrečiame bendrame daikte (turte), išskyrus atvejus, kai daiktas (turtas) paveldimas, ir kitus įstatymų numatytus atvejus.

   Bendraturčio kreditorius turi teisę pareikšti ieškinį dėl skolininko atidalijimo ir išieškojimo jo dalies.

   Areštavus turtą, kuris bendrosios nuosavybės teise priklauso skolininkui kartu su kitais asmenimis, realizuoti jo negalima, kol nebus nustatyta skolininko turto dalis. Toks nustatymas privalomas prieš parduodant skolininko turtą iš varžytynių, nes negalima parduoti nenustatytos ir neapibrėžtos daikto dalies, kitaip būtų pažeistos bendraturčio ar kitų asmenų teisės ir teisėti interesai.

   CPK 667 straipsnis. Skolininko fizinio asmens turto, kuris yra jo bendra su kitais asmenimis nuosavybė, dalies nustatymas
   1. Jeigu skolininkui priklausanti turto, kuris yra bendras su kitais asmenimis, dalis nenustatyta, antstolis aprašo ir areštuoja bendrąjį turtą ir pasiūlo išieškotojui, o reikiamais atvejais ir bendrosios nuosavybės dalyviams, kreiptis su prašymu į teismą dėl skolininko turto dalies, esančios bendra su kitais asmenimis nuosavybe, nustatymo. Jei per antstolio nustatytą terminą toks prašymas nepateikiamas, antstolis išieškojimą iš to turto nutraukia. Pakartotinai nukreipti išieškojimą į šį turtą pagal tuos pačius vykdomuosius dokumentus galima ne anksčiau kaip praėjus vieneriems metams po išieškojimo iš to turto nutraukimo dienos.
   2. Skolininko dalis bendrojoje nuosavybėje nustatoma teismo nutartimi. Nustatydamas nekilnojamojo daikto skolininko dalį, teismas kartu turi nustatyti naudojimosi skolininkui priklausančia nekilnojamojo daikto dalimi tvarką.
   3. Įsiteisėjus teismo nutarčiai, kuria nustatyta bendrąja nuosavybe esančio turto skolininko turto dalis, išieškojimas nukreipiamas į skolininko turto dalį.
   4. Išieškotojas turi teisę reikalauti nustatyti skolininko dalį taip, kad būtų galima iš jos išieškoti.

   Taigi prieš parduodant turtą iš varžytinių turėjo būti nustatytos Jūsų ir skolininko turto dalys Jūsų bendrojoje jungtinėje nuosavybėje. Tai kaip supratome iš Jūsų klausimo, parduodant turtą iš varžytinių, turto
   ( šiuo atveju žemės) dalys nebuvo nustatytos?

   Jūs galite paduoti skundą dėl antstolio veiksmų.

   Pagarbiai
   „Emerita“ komanda

    
 134. Danguole

  Sveiki,
  Ar antstolis turi pranesti apie arestuojama turta? Aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Danguole,

   Antstolis turi informuoti vykdymo proceso šalis apie turto areštą ir kitus procesinius veiksmus. Tačiau apie areštą nėra įspėjama iš anksto, kad turtas ar lėšos nebūtų slepiamos.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 135. Marius

  Labas vakaras
  Norėčiau paklausti ar perleidžiant butą, įsigytą vieno sutuoktinio iki santuokos sudarymo, reikalingas kito sutuoktinio sutikimas?
  Ačiū

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Mariau,

   Pagal CK 3.84 str. 2 dalies 1 punktą šeimos gyvenamoji patalpa yra priskiriama prie šeimos turto nežiūrint jo teisinės priklausomybės (asmeninė ar bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė).
   Sutuoktinis, kuriam šeimos gyvenamoji patalpa nuosavybės teise priklauso vienam, neturi teisės be kito sutuoktinio rašytinio sutikimo šios gyvenamosios patalpos perleisti, įkeisti ar išnuomoti. Sutuoktinis, nedavęs sutikimo sudaryti tokį sandorį ar vėliau jo nepatvirtinęs, turi teisę reikalauti pripažinti sandorį negaliojančiu, jeigu viešame registre ginčijama gyvenamoji patalpa buvo nurodyta kaip šeimos turtas (CK 3.36 str. 2 d.).
   Tokiu atveju, jei sutuoktiniai turėtų nepilnamečių vaikų, reikėtų gauti ir teismo leidimą (CK 3.85 str. 2 d.).

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 136. Ina

  Laba diena,prašau Jūsų patarimo.Metus laiko ieškau tiesos po valstybines institucijas ir jos nerandu…Mano šešiabučio namo pusrūsyje, įsigijęs negyvenamas patalpas,pil N. ėmėsi kapitalinio remonto darbų.Lango vietoje jis pasidarė duris išėjimui į kiemą(jis, kaip ir kiti gyventojai turi išėjimą į gatvę per pagrindines duris).Statybos inspekcija jam surašė savavališkos statybos aktą.Pasinaudodamas tuo,kad keturių butų savininkai yra jo šeimos nariai ir todėl sprendžiant visus klausimus balsavimu turi dauguma,bei turėdamas glaudžius ryšius savivaldybėje pil N. Urbanistikos sk.dėka įformina nelegalią statybą.
  Tačiau svarbiausia yra tai , kad pil N. pasidarė išėjimą ne į savo žemę.Žemės nuosavybės jis neturi.Aš ir pažeidėjo uošvienė esame žemės bendrasavininkės. Mudvi esame Bendroje jungtinėje nuosavybėje ,žemės nuosavybės teisės dalys nėra nustatytos. Po ilgų atsirašinėjimų,savivaldybė mane informavo ,kad pil.N. su mano žemės bendrasavininke sudarė žemės panaudos sutartį,todėl turintis teisę naudotis žeme…
  Prašau paaiškinti:
  1.Ar, sudarant panaudos sutartį,nereikėjo mano sutikimo?Kas tą sutartį tvirtina?
  2.Ar ta panaudos sutartis leidžia pil.N. įsiforminti išėjimą į panaudos žemę be mano sutikimo?
  Pagarbiai . Ina

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Ina.

   Jeigu tikrai Jūs su pažeidėjo uošvėne esate bendrojoje jungtinėje nuosavybėje, tuomet:
   CK 4.88 straipsnis. Bendraturčio teisė perleisti ar suvaržyti teisę į bendrosios jungtinės nuosavybės teise turimą savo dalį
   1. Daiktas (turtas), esantis bendrosios jungtinės nuosavybės teisės objektu, valdomas, naudojamas bei juo disponuojama tik esant bendraturčių sutikimui.
   2. Bendraturčių sutikimas būtinas nekilnojamajam daiktui perleisti kito asmens nuosavybėn, išnuomoti ar perduoti naudotis kitokiu būdu, įkeisti ar kitaip suvaržyti teisę į daiktą. Jeigu bendraturtis yra nepilnametis, sutikimą už jį gali duoti tėvai, globėjai ar rūpintojai.
   3. Bendraturtis neturi teisės perleisti kito asmens nuosavybėn bendrosios jungtinės nuosavybės teise turimos savo dalies, kol ši dalis nebus nustatyta konkrečiame bendrame daikte (turte), išskyrus atvejus, kai daiktas (turtas) paveldimas, ir kitus įstatymų numatytus atvejus.
   4.89 straipsnis. Bendraturčio dalies nustatymas bendrojoje jungtinėje nuosavybėje
   1. Bendraturčio dalis bendrojoje jungtinėje nuosavybėje nustatoma paties bendraturčio reikalavimu arba pasibaigus bendrosios jungtinės nuosavybės teisiniams santykiams, arba kai išieškoma iš bendraturčio turto pagal asmenines jo prievoles, jeigu kito jo turimo turto, išskyrus daiktus, turimus bendrąja jungtine nuosavybe, neužtenka, kad būtų patenkinti kreditorių reikalavimai.
   2. Bendraturčio dalies bendrojoje jungtinėje nuosavybėje dydis nustatomas bendraturčių susitarimu. Jeigu jie nesusitaria, sprendžia teismas.
   4.90 straipsnis. Atidalijimas iš bendrosios jungtinės nuosavybės
   1. Kiekvienas bendraturtis turi teisę reikalauti atidalyti jo dalį iš bendrosios jungtinės nuosavybės.
   2. Jeigu nesusitariama dėl atidalijimo būdo, tai pagal atsidalijančio bendraturčio ieškinį daiktas padalijamas natūra, kiek galima be neproporcingos žalos jo paskirčiai; priešingu atveju atsidalijantis bendraturtis gauna kompensaciją pinigais.
   3. Bendraturčio kreditorius turi teisę pareikšti ieškinį dėl skolininko atidalijimo ir išieškojimo jo dalies.
   Notariškai tvirtinti neprivaloma tiek kilnojamojo, tiek nekilnojamojo daikto panaudos sutarties.
   Sudarant panaudos sutartį, reikia apibūdinti perduodamą daiktą, jo naudojimo tvarką, numatyti abiejų šalių pareigas, teises, aptarti sutarties nutraukimo ir kitas sąlygas. Visais atvejais šalių nustatytos sąlygos neturi prieštarauti imperatyvioms įstatymų normoms, t. y. toms normoms, kurių šalys negali pakeisti savo susitarimu.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 137. jolanta

  Laba diena norejau pasiteirauti paskolinau pries metus laiko pazystamam 300lt skolos rastelio nera kadangi zmogum pasitikejau bet iki dabar neatgaunu kelis kartus bandziau tartis graziuoju bet veltui.ar yra galimybe man juos atgauti?pagarbiai jolanta ir linksmu sv velyku.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Jolanta,

   Skolą išieškoti galima dviem keliais.
   1. Skolą išsiieškoti ikiteismine tvarka.
   2. Skolą išsiieškoti teismine tvarka.
   Ikiteisminis skolų išieškojimas vykdomas, kai skola nėra priteista teismo sprendimu. Pirmiausia Jūs turėtumėte bandyti susitarti su skolininku geruoju bei rasti abiems pusėms priimtiną problemos sprendimo būdą. Šiuo atveju kartais užtenka skolininkui išsiųsti keletą priminimų bei raginimų sumokėti skolą ar sudaryti skolos mokėjimo grafiką.
   Teisminis kelias. Jums reikia kreiptis į teismą dėl teismo įsakymo išdavimo. Pareiškimas dėl teismo įsakymo išdavimo paprastai pateikiamas apylinkės teismui pagal skolininko gyvenamąją vietą. Pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo teismui taip pat galima pateikti ir elektroniniu būdu. Pareiškimas dėl teismo įsakymo išdavimo yra pats paprasčiausias skolos išieškojimo teisminiu keliu instrumentas. Kreipiantis į teismą su pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo reikia mokėti tik ketvirtadalį įprasto žyminio mokesčio (LR CPK 80 str. 1 d. 6 p.).
   Kita problema, tai, kad Jūs neturite skolos raštelio. Nesant galimybių pateikti rašytinio paskolos sutarties sudarymo įrodymo, galima remtis kitais duomenimis, pvz. banko sąskaitos išrašais, elektroniniais susirašinėjimais, patvirtintais antstolio faktinių aplinkybių konstatavimo protokolu, liudytojų parodymais ir pan. Tačiau šiaip ar taip, bet kokios ginčui išspręsti reikšmingos informacijos įrodomąją vertę nustatys teismas pagal vidinį savo įsitikinimą, pagrįstą visapusišku ir objektyviu aplinkybių, kurios buvo įrodinėjamos proceso metu, išnagrinėjimu, vadovaudamasis įstatymais. Taigi, atsakyti į klausimą, kokios yra galimybės susigrąžinti skolą, tiksliai nėra įmanoma dėl duomenų nepakankamumo, nes nagrinėjamu atveju bylos baigtį nulemtų papildomos aplinkybės, įrodymai bei argumentai. Kadangi situacija yra gan sudėtinga, patartina kreipiantis į teismą pasitelkti profesionalią teisininkų pagalbą.
   Teisminis skolos išieškojimas dažnai tai yra ne tik ilgas, bet ir gana brangus skolos atgavimo būdas. Tačiau toks skolos atgavimo būdas turi ir privalumų. Teismo priimti ir įsigalioję sprendimai turi būti besąlygiškai vykdomi.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 138. Aida

  laba diena. mano mama apgavo sukciai isviliojo 4000litu. buvo taip paskambino prisistate kad is policijos pasake kad plaunami pinigai per jos saskaita ir paprase prisijungimu prie saskaitos,nezinau kas jai buvo uzeje ji juos susake,bet paskui greit atsitokejo,tik deja buvo per velu. pinigai buvo pervesti i kita saskaita kurios savininko varda pavarde jau zinome. policija dar aiskinasi del skambintojo,bet noriu paklausti kiek sansu atgauti pinigus? policija sako kad jei tai kokie narkomanai tai pinigu neatgausi,bet o tos saskaitos savininke i kurios buvo pervesti pinigai,juk ji bendrininkavo ir ji tiek pat kalta.. lauksiu labai atsakymo. aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Aida,

   Ikiteisminio tyrimo metu bus nustatyti ši nusikaltimą padarę kaltieji asmenys. Kai bus nustatyti kaltieji asmenys, Jūsų žinosite kam konkrečiai pareikšti (galima būtų pareikšti) civilinį ieškinį dėl Jūsų (Jūsų mamos) apturėtos žalos atlyginimo. Deja, problemos esmė, kaip teisingai pasakė pareigūnai, jei kaltieji asmenys neturės turto, tai nors ir būsite prisiteisę iš Jų Jums padarytą žalą- pinigus gali būti sunku atgauti.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 139. romas

  laba diena
  Mane sustabde policija ir apkaltino kad vaziavau pries eisma ir nesilaikiau desines puses,as su tuo nesutikau ir parasiau kad man buvo kliutis tai yra duobe ir apvaziavau is kaires puses ,visdelto paskyre administracine nuobauda 200lt ar imanoma kaip nors laimeti byla kad nereiktu moketi baudos ir irodyt savo tiesa. aciu uz atsakyma

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas rytas, gerb. Romai,

   Žinoma, Romai, Jeigu Jūs jaučiatės, kad Jums nepagrįstai paskirta administracinė nuobauda, Jūs galite šį sprendimą apskųsti.
   Pagal LR ABTĮ žyminiu mokesčiu skundai dėl administracinių nuobaudų paskyrimo (nepaskyrimo) neapmokestinami. Na o ar pavyks laimėti mes nesiimtume prognozuoti, nes tai juk priklauso nuo daugelio dalykų.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 140. Ledina

  Laba,turiu didele beda,kuria pati pasidariau,buvau paemusi kredita viena po to emiau kita kad padenkciau ir taip susidare nemaza skola,ka tokiu atveju daryti? skola susidare kai buvau netekus darbo.Dabar nebezinau kur kreiptis ir kaip elgtis.Ar yra toks kreditu konsiulidavimas kai visi kreditai perkeliami i viena vieta?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ledina,

   Siūlome bendrauti su kreditoriais dėl skolos grąžinimo (galima prašyti kreditoriaus atidėti skolos grąžinimą mėnesiui, pusmečiui ar išdėstyti skolos mokėjimą, sudarant skolos grąžinimo grafiką).
   Kai neįmanoma susisiekti su skolininku, kreditoriams tai tampa pirmu signalu veikti. Tuomet kreditoriai kreipsis į teismą ir reikalaus laikinųjų apsaugos priemonių, greičiausiai turto arešto.
   Apie skolų konsolidavimą. Šiaip skolų konsolidavimas būdingas įmonėms, kurios turi daug įsiskolinimų. Jeigu Jūs jau pasimetėte tarp savo kreditorių, nebežinote kam ir kiek reikia grąžinti, tuomet Jūs visus skolinius reikalus, taip pat ir bendravimą su kreditoriais, perleidžiate kitai įstaigai. Jūs kas mėnesį pervedate tam tikrą pinigų sumą skolų konsolidatoriui. Gavęs mokėjimą skolų konsolidatorius išskirsto Jūsų pinigus kreditoriams pagal sutartą planą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 141. Kristina

  Laba diena
  noriu paklausti kaip vyksta paveldejimas jei nera sutvarkyti paveldimo turto dokumentai.
  situacija tokia. Pries 4,5 metu mire mano tevas. Jis gyveno is savo tevu paveldetoje sodyboje. Po jo mirties, tevo brolis pasake kad kol kas nei jis nei as su broliu kreiptis del paveldejimo negalime, nes nera sutvarkyti tos sodybos ir zemes dokumentai. Tai yra po seneles mirties senelis pilnai nesusitvarke zmonos dalies paveldejimo, o po senelio mirties mano tevas taip pat iki galo nesusitvarke visu paveldejimo dokumentu. Taip pat buvo sakoma, kad pirmiausia atgaline data reikia sutvarkyti dokumentus ir tik poto galesime tvarkyti paveldejimo dokumentus. Neseniai dede vel susisieke ir pranese, kad dokumentai baigiami tvarkyti ir kad jam reikalingi musu parasai, kad galetu parduoti ta turta. Tad iskilo keli klausimai. Jei dabar reikalingi musu parasai ar tai reiskia kad mes esame paveldetojai?
  ar galeciau kreiptis i notara del informacijos apie paveldejimo bylos eiga, jei neturiu tevo mirties liudijimo, turiu tik savo gimimo liudijima?
  jei vistik mes buvom apgauti, ir mums reikejo kreiptis per 3 menesius po mirties, ar dabar praejus 4,5 metu yra kokia galimybe kreiptis del paveldejimo teises atstatymo?

   
 142. GINTARAS

  SVEIKI NORIEJAU PAKLAUSTI AR GALIMA UZ SAVO TVOROS GALIMA SUKALTI STULPUS AR PASTATYTI KELMUS ,,NUOSAVAM NAME..

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas rytas, gerb. Gintarai,

   Patikslinkite savo klausimą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 143. Jurgita

  Laba vakara
  situacija tokia
  turejau paemus kreditine kortele,mokejau imokas,griuvant SNORUI mokejau ne i surenkama sakaita o i paprasta,teko skambintis ir aiskintis 3 men (tuo metu konsultantai nieko patys nezinojo,tiesiog sake pasizymes,bet kita syk skambinus suzininojau,kad niekas nezymejo,per pavedimus issireikalavau,kad perkeltu ta suma,bet kaupesi delspinigiai,bankas nutrauke sutarty ir perdave skolininkam gavau pasirasyti veksely(iki 2013.09men turiu grazint nurodyta suma)po to skambino is skolos issieskojimo kontoros ir liepe/moket beveik po 500lt i men
  as sakiau,kad tai yra labai didele suma(suma jau buvo nurodyta su skola,delspinigiais ir administravimo mokesciu)
  tad tokios sumos kaip ir negaledavau sumoket ,imokos sieke po 300lt ar 400lt
  po sausio men buvau susisiekus ir pasakiau,kad iki vekselio pabaigos skola sumokesiu ,bet sausi ir vasary turiu labia dideliu bedu ir negalesiu moket.pasizymejo
  o siandien gaunu laiska,kad per pora men. man vel yra delspinigiu priskaiciuota apie 1200lt
  buvo likusi skola 1580lt o dabar vel beveik kaip pradzioj
  kai rasiau vekseli ,tai jie tuo ir motyvavo,kad neaugs skola/delspinigiai
  o dabar net nezinau kaip elgtis
  ar gali jie vel delspinigius skaiciuot,jai pasirasytas vekselis,dabar jau grasina laiske anstoleis ir teismais
  Aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Jurgita,
   Jūsų išdėstytoje situacijoje labai daug neaiškumų, tad nematydami dokumentų negalėtume atsakyti. „< ...> per pavedimus išsireikalavau, kad perkeltų tą sumą, bet kaupėsi delspinigiai, bankas nutraukė sutartį ir perdavė skolininkams gavau pasirašyti vekselį“. Deja, turėdami tokį padriką situacijos aprašymą, negalime Jums atsakyti.
   Pagarbiai
   „Emerita“ komanda

    
 144. vardas neskelbiamas

  ATPK 270 straipsnis skelbia:
  “Vairuojantys transporto priemones, vidaus vandenų transporto priemones vairuotojai, civilinės aviacijos specialistai, geležinkelių riedmenis valdantys (atsakingi už valdymą) arba kitokie asmenys, jeigu yra pakankamas pagrindas manyti, kad jie neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų turi būti nušalinami nuo transporto priemonių, vidaus vandenų transporto priemonių vairavimo, geležinkelio riedmenų valdymo arba kitų pareigų ir nustatyta tvarka turi būti patikrinama jų neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų būsena.
  Nurodyti asmenys siunčiami neblaivumo ar apsvaigimo nuo narkotinių priemonių būsenai nustatyti ir jie tikrinami Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Teisingumo ministerijos nustatyta tvarka.”.
  AR TAI REIŠKIA, KAD PRIEŠ TIKRINDAMI SUSTABDYTOS T/P VAIRUOTOJO BLAIVUMĄ, POLICIJOS PAREIGŪNAI VISAIS ATVEJAIS PIRMIAUSIAI PRIVALO OFICIALIAI NUŠALINTI VAIRUOTOJĄ NUO T/P VAIRAVIMO (SURAŠYDAMI IR PATEIKDAMI JAM ATITINKAMĄ NUŠALINIMO PRANEŠIMĄ) IR TIK PO TO JO BLAIVUMĄ PATIKRINTI ALKOTESTERIU, AR BLAIVUMO TIKRINIMO T/P SUSTABDYMO VIETOJE ATVEJU (KAI TUO TIKSLU NEVYKSTAMA Į MED. ĮSTAIGĄ) TOKIO PRANEŠIMAS ĮFORMINIMAS NĖRA BŪTINAS?

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas rytas, gerb. Žmogau,

   KET 18 p. Policijos pareigūno reikalavimu vairuotojas privalo Vyriausybės nustatyta tvarka leistis patikrinamas, ar nėra neblaivus, apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų.
   LR Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 13 str. 6d. Policijos pareigūno reikalavimu vairuotojas privalo leistis Vyriausybės nustatyta tvarka patikrinamas, ar nėra neblaivus, apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų.
   Apsvaigimo nustatymo taiskykles reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. gegužės 12 d. Nutarimas Nr. 452 „Dėl Transporto priemones vairuojančių ir kitų asmenų neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nustatymo taisyklių patvirtinimo“.
   4. Policijos pareigūnai gali tikrinti transporto priemonės vairuotoją, įtariamą esant neblaivų (girtą), arba pristatyti jį į asmens sveikatos priežiūros įstaigą atlikti medicininės apžiūros.
   6. Policijos pareigūnai, siekdami nustatyti, ar transporto priemonės vairuotojas yra blaivus (negirtas):
   6.1. įvertina bendrą asmens būklę pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą metodiką, suderintą su vidaus reikalų ministru;
   6.2. transporto priemonės vairuotojui prieš tikrinimą ar pristatymą į asmens sveikatos priežiūros įstaigą žodžiu paaiškina atsisakymo tikrintis arba atlikti medicininę apžiūrą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje teisinius padarinius;
   6.3. nedelsdami tikrina transporto priemonės vairuotoją (jo sutikimu) arba pristato jį į asmens sveikatos priežiūros įstaigą atlikti medicininės apžiūros.
   7. Policijos pareigūnai, tikrinimo metu nustatę, kad transporto priemonės vairuotojas yra neblaivus (girtas), ar jam nesutikus tikrintis, teisės aktų nustatyta tvarka surašę administracinio teisės pažeidimo protokolą, priima nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje ir informuoja transporto priemonės vairuotoją apie jo teisę apskųsti nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje.
   KET administracinių teisės pažeidimų bylų nagrinėjimo instrukcijoje nurodyta, kad jeigu vairuotojas vengia neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo patikrinimo, surašomas protokolas, o tarnybiniame (-iuose) pranešime (-uose) būtinai nurodomi neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo požymiai ir kokiu būdu vengta patikrinimo. Jeigu vairuotojas atsisakė atlikti medicininę apžiūrą neblaivumui (girtumui) ar apsvaigimui nustatyti asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, prie protokolo taip pat pridedamas medicininės apžiūros aktas apie patikrinimo vengimą ir siuntimas, pasirašytas vairuotoją pristačiusio pareigūno ir gydytojo.
   Policijos patrulių veiklos instrukcijos 69 str. Policijos patrulis privalo nušalinti transporto priemonės vairuotoją nuo transporto priemonės vairavimo, kai:
   69.1. yra pakankamas pagrindas manyti, kad vairuotojas yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Nušalinus nuo vairavimo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka turi būti patikrinama jų neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų būsena;
   70. Nušalinęs asmenį nuo transporto priemonės vairavimo, policijos patrulis tarnybiniame pranešime nurodo nušalinimo nuo vairavimo priežastį (-is), kur transporto priemonė yra, ar ji buvo pristatyta į policijos įstaigą, saugojimo aikštelę arba į kitą vietą ir kokiu būdu. Jei ją vairuos kitas vairuotojas, nurodo jo duomenis.
   71. Vairuojančiam transporto priemonę asmeniui apie nušalinimą nuo transporto priemonės vairavimo surašomas pranešimas , kurio vienas egzempliorius įteikiamas jam pasirašytinai. Jei asmuo atsisako pasirašyti, tai pažymima pranešime. Antras pranešimo egzempliorius (nuorašas) pridedamas prie administracinio teisės pažeidimo bylos ar kitos medžiagos.
   72. Asmenį nušalinus nuo transporto priemonės vairavimo, jo transporto priemonė gali būti priverstinai nuvežama į saugojimo aikštelę teisės aktų nustatyta tvarka.
   LR ATPK 126 straipsnis. Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems arba apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų
   ATPK 126str. 4d. Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo (girtumo) laipsnis, neblaivumo patikrinimo vengimas, taip pat alkoholio vartojimas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo –
   užtraukia baudą vairuotojams nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų arba administracinį areštą nuo dešimties iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 145. Olivija

  Labas vakaras. Noriu paklausti,ką turėčiau daryti,kur kreiptys. Gyvenu su vyru santuokoj 15 metu,2 bendri nepilnamečiai vaikai. Noriu skirtis, bet vyras šantažuoja ir tyčiojasi kaip tik gali. Prieš metus, būdamas girtas užpuolė mane su peiliu,iškviečiau policija,gavo 1 metus lygtinai.Iš pykčio padare testamentą svetimam žmogui. Turtas buvo dovanotas jo tėvais prieš 10 metu, po to darėm renovacija bendrom jėgom, čia pat ir gyvename iki šiol,čia pat esame registruoti. Namuose pastate slapto klausimo įranga. Dažnai išgeria,tuomet darosi agresyvus. Pinigu ant išlaikimo,vaiku tai pat duoda pagal nuotaika, didžiausia suma 600 lt. Neoficialiai dirbu ant 2 darbu kad galėčiau išlaikyti vaikus. Jei paduosiu skyrybom, grasina išmesti į gatve,kadangi gyvenu čia pakol esu jo žmona. Kokias teises aš turiu į namą, tegu ne man vaikams. Vaikai bijo jo,aš tai pat,labai norime ramybės.
  su Pagarba Jums ir Jūsų komandai…

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas rytas, gerb. Olivija,
   Pirmiausia apgailestaujame, kad Jums tai tenka išgyventi.
   Asmenine sutuoktinių nuosavybe pripažįstamas sutuoktiniui dovanotas ar jo paveldėtas po santuokos sudarymo turtas, jeigu dovanojimo sutartyje ar testamente nėra nurodyta, kad turtas perduodamas bendrojon jungtinėn sutuoktinių nuosavybėn. Iš Jūsų pateikto klausimo darome prielaidą, kad turtas yra Jūsų vyro asmenine nuosavybė.
   Tačiau turtas, kuris yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė, gali būti teismo pripažintas sutuoktinių bendrąja jungtine nuosavybe, jeigu nustatoma, kad santuokos metu šis turtas buvo iš esmės pagerintas sutuoktinių bendromis lėšomis arba kito sutuoktinio lėšomis ar darbu.
   Norėdama skirtis Jūs turėtumėte teismui pateikti ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės. Preziumuojama, kad santuoka iširo dėl kito sutuoktinio kaltės, jeigu jis yra nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą arba yra neištikimas, arba žiauriai elgiasi su kitu sutuoktiniu ar šeimos nariais, arba paliko šeimą ir daugiau kaip vienerius metus visiškai ja nesirūpina.
   Teismas priimdamas sprendimą dėl santuokos nutraukimo privalo išspręsti reikalavimus dėl vaikų išlaikymo ir jų gyvenamosios vietos nustatymo, vieno sutuoktinio išlaikymo, taip pat turto padalijimo klausimą (CPK 385 str. 1 d.),
   Kiek supratome Jūs patiriate ne tik fizinį, bet ir psichologinį smurtą. Kiekvieną kartą patiriant fizinį smurtą- kvieskite policiją. Gavę pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje, policijos pareigūnai, atvykę į įvykio vietą arba patys būdami to įvykio liudininkai, užrašo duomenis apie smurto artimoje aplinkoje faktą ir pradeda ikiteisminį tyrimą. Smurtą patyręs asmuo skundo neteikia. Šiuo įstatymu siekiama ginti asmenis nuo smurto artimoje aplinkoje, kuris dėl jo žalos visuomenei priskiriamas prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų, taigi skundai teikiami ne privataus kaltinimo tvarka, o policija dėl įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą. Kaip žinote smurtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.
   Teismų praktikoje ne kartą yra konstatuota, kad psichologinis smurtas yra toks pat smurtas kaip ir fizinis, beje būna dar ir kitų smurto rūšių ir juos taip pat teismai pripažįsta (pvz. finansinis ). Įrodinėti psichologinį smurtą galima visomis LR CPK įvardintomis įrodinėjimo priemonėmis. Pasaulio patirtis rodo, jog teisminiuose ginčuose moters dienoraštis, užrašai, nuotraukos, liudininkų parodymai padėdavo teismui priimti teisingą sprendimą. Taigi Jūs viską rašykite, jei gąsdina, žemina- įrašinėkite, fotografuokite. Rinkite VISUS faktus, kurie padėtų įrodyti tą patiriamą psichologinį smurtą.
   Jei santuoka nutraukiama dėl sutuoktinio kaltės, moteris gali prisiteisti neturtinės žalos atlyginimą. Teismai dažniausia priteisia apie 8000 Lt dydžio neturtinės žalos atlyginimą. Būna, kad teismai priteisia žymiai didesnį neturtinės žalos atlyginimą. Vilniaus apygardos teismas 2009-06-09 nutartimi moteriai priteisė iš sutuoktinio 19 000 Lt neturtinės žalos atlyginimą, nes vyras buvo neištikimas savo žmonai, žmonos atžvilgiu naudojo fizinį bei psichologinį smurtą, šeimą rėmė tik minimaliai, pažemino, nuvertino moterį kaip asmenybę.
   Skyrybų atveju, turtas, kuris yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, vadovaujantis CK 3.116 straipsnio nuostatomis, gali būti padalintas sutuoktiniams jų susitarimu( kaip supratome Jūsų atveju tai nepavyktų) arba teismo sprendimu. Bendruoju principu preziumuojama, kad sutuoktinių bendro turto dalys yra lygios, vadinasi ir visas turtas dalinamas į dvi lygias dalis.
   Įstatymas numato išimtis, kada teismas dalindamas sutuoktinių turtą gali nukrypti nuo sutuoktinių lygių turto dalių principo. CK 3.123 straipsnio nuostatose teigiama, kad atsižvelgdamas į nepilnamečių vaikų interesus, vieno sutuoktinio sveikatos būklę ar jo turtinę padėtį arba kitas svarbias aplinkybes, teismas gali nukrypti nuo sutuoktinių bendro turto lygių dalių principo ir priteisti vienam sutuoktiniui didesnę turto dalį.
   Jei skyrybų metu sutuoktiniai turi nepilnamečių vaikų, teismas visuomet atsižvelgia į to sutuoktinio tinkamą interesų užtikrinimą, su kuriuo lieka gyventi nepilnamečiai vaikai.
   Jeigu gyvenamoji patalpa yra vieno sutuoktinio nuosavybė, teismas savo sprendimu gali nustatyti uzufruktą ir palikti joje gyventi kitą sutuoktinį, jeigu su juo po santuokos nutraukimo lieka gyventi nepilnamečiai vaikai. Uzufruktas nustatomas, kol vaikas (vaikai) sulaukia pilnametystės.
   Taigi, jeigu nuspręsite keisti savo gyvenimą, susiekite su mumis.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 146. Ausra

  Sveiki, patarkite ka daryti jei kaimyne uzsipuola del nebutu dalyku, nors nieko panasaus nera, nemate , jai sake kita kaimyne… Kaip uzkirsti kelia tam smeiztui nes mano zodziais netiki, pasiteisinti ir irodyti neturiu kaip. Ir jau ne pirma karta susitikus laiptineje uzsipuola su kaltinimais ir smeiztu, pasakoja visiems kaimynams apie mane nebutus dalykus.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas rytas, gerb. Aušra,

   Pirmiausia apgailestaujame, kad Jums tenka gyventi šalia tokios kaimynės.
   Žmogaus garbė ir orumas yra neturtinės vertybės, kurias gina tarptautiniai teisės aktai, Lietuvos Respublikos Konstitucija ir kiti nacionaliniai įstatymai.
   Konstitucija garantuoja kiekvieno asmens teisę kreiptis į teismą, kai yra pažeidžiamos jo konstitucinės teisės ir laisvės (30 str. 1 d.). Todėl jeigu apie asmenį yra paskleisti tikrovės neatitinkantys ir jo garbę bei orumą žeminantys duomenys, jis turi teisę civilinio proceso tvarka kreiptis į teismą su ieškiniu, prašydamas paneigti šiuos duomenis, o taip pat atlyginti dėl tokių duomenų paskleidimo jam padarytą turtinę ir neturtinę žalą. Tokią asmens teisę nustato ir Civilinis kodeksas (2.24 str.) ir Baudžiamasis kodeksas (154str.).
   Įstatymu preziumuojama, kad paskleisti duomenys neatitinka tikrovės, kol asmuo, paskleidęs duomenis, teisme neįrodo priešingai, o į teismą kreipęsis asmuo privalo įrodyti, kad paskleidus tikrovės neatitinkančius duomenis buvo pažeminti jo garbė ir orumas. Ar paskleisti duomenys tikrai žemina asmens garbę ir orumą vertina teismas.

   BK 154 straipsnis. Šmeižimas
   1. Tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo,
   baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
   2. Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje,
   baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
   3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas.
   CK 2.24 straipsnis. Asmens garbės ir orumo gynimas
   1. Asmuo turi teisę reikalauti teismo tvarka paneigti paskleistus duomenis, žeminančius jo garbę ir orumą ir neatitinkančius tikrovės, taip pat atlyginti tokių duomenų paskleidimu jam padarytą turtinę ir neturtinę žalą. Po asmens mirties tokią teisę turi jo sutuoktinis, tėvai ir vaikai, jeigu tikrovės neatitinkančių duomenų apie mirusįjį paskleidimas kartu žemina ir jų garbę bei orumą. Preziumuojama, jog paskleisti duomenys neatitinka tikrovės, kol juos paskleidęs asmuo neįrodo priešingai.
   2. Jeigu tikrovės neatitinkantys duomenys buvo paskleisti per visuomenės informavimo priemonę (spaudoje, televizijoje, radijuje ir pan.), asmuo, apie kurį šie duomenys buvo paskleisti, turi teisę surašyti paneigimą ir pareikalauti, kad ta visuomenės informavimo priemonė šį paneigimą nemokamai išspausdintų ar kitaip paskelbtų. Visuomenės informavimo priemonė šį paneigimą privalo išspausdinti ar kitaip paskelbti per dvi savaites nuo jo gavimo dienos. Visuomenės informavimo priemonė turi teisę atsisakyti spausdinti ar paskelbti paneigimą tik tuo atveju, jeigu paneigimo turinys prieštarauja gerai moralei.
   3. Reikalavimą atlyginti turtinę ir neturtinę žalą nagrinėja teismas, nepaisydamas to, ar tokius duomenis paskleidęs asmuo juos paneigė, ar ne.
   4. Jeigu visuomenės informavimo priemonė atsisako spausdinti ar kitaip paskelbti paneigimą arba to nepadaro per šio straipsnio 2 dalyje nustatytą terminą, asmuo įgyja teisę kreiptis į teismą šio straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka. Duomenų, neatitinkančių tikrovės ir žeminančių kito asmens reputaciją, paneigimo tvarką ir terminus tokiu atveju nustato teismas.
   5. Visuomenės informavimo priemonė, paskleidusi asmens reputaciją žeminančius ir tikrovės neatitinkančius duomenis, privalo atlyginti asmeniui padarytą turtinę ir neturtinę žalą tik tais atvejais, kai ji žinojo ar turėjo žinoti, jog paskleisti duomenys neatitinka tikrovės, taip pat kai tuos duomenis paskelbė jos darbuotojai ar duomenys paskleisti anonimiškai, o visuomenės informavimo priemonė atsisako nurodyti tuos duomenis pateikusį asmenį. Visais kitais atvejais turtinę ir neturtinę žalą privalo atlyginti duomenis paskleidęs asmuo ir jo veikla.
   6. Paskleidęs tikrovės neatitinkančius duomenis asmuo atleidžiamas nuo civilinės atsakomybės, jeigu tie duomenys yra paskelbti apie viešą asmenį bei jo valstybinę ar visuomeninę veiklą, o juos paskelbęs asmuo įrodo, kad jis veikė sąžiningai siekdamas supažindinti visuomenę su tuo asmeniu ir jo veikla.
   7. Jeigu nevykdomas teismo sprendimas, įpareigojantis paneigti tikrovės neatitinkančius duomenis, žeminančius asmens garbę ir orumą, teismas nutartimi gali išieškoti iš atsakovo baudą už kiekvieną teismo sprendimo nevykdymo dieną. Baudos dydį nustato teismas. Ji yra išieškoma ieškovo naudai, nepaisant neturtinės žalos atlyginimo.
   8. Šio straipsnio taisyklės taip pat yra taikomos ginant pažeistą juridinio asmens dalykinę reputaciją.
   9. Šio straipsnio taisyklės netaikomos teismo proceso dalyviams, kurie už teismo posėdžio metu pasakytas kalbas bei teismo dokumentuose paskelbtus duomenis neatsako.
   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 147. Tessa

  Sveiki,

  mūsų laiptinės durys yra rakinamos kodu, įrengtos visų kaimynų bedromis lėšomis. Kaip žinia, tokios durys skirtos tam, kad į laiptinę neitų pašaliniai nepageidaujami asmenys, tačiau tokie asmenys(pvz. prekiautojai, Jehovos liudytojai ir kt.) vis dėlto patenka į laiptinę ir gyventojų yra nepageidaujami (ypač Jehovos liudytojai). Kaip tokie asmenys patenka į mūsų laiptinę pasakyti sunku, nes kiekvienas butas turi savo atskirą laiptinės durų kodą.
  Norėjau paklausti, ar yra kokie nors aktai, apsaugantys gyventojus nuo tokių nepageidaujamų svečių? Ar galima rakinamą laiptinę laikyti visų kaimynų nuosava valda?
  Ar religinės sektos turi teisę laisvai vaikščioti po butus ir drumsti žmonių ramybę pokalbiais religine tematika ir siūlyti savo laidinius?

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas rytas. gerb. Tessa,

   Reklamos įstatymo 13 str. 2 dalyje nustatyta, kad draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas asmens nesutikimas.
   13 straipsnis. Reikalavimai reklamai, skleidžiamai kitomis reklamos perteikimo priemonėmis
   1. Reklama telefonu, telefaksu, teleksu, elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu ar jo prašymu.
   2. Draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas.
   Užkabinkite pranešimą ant įėjimo durų, savo butų durų kad prekių agentai, Jehovos ir kitų religijų liudytojai nepageidaujami. Parašykite. kad pagal ATPK gresia už jo nevykdymą bauda. Juridiniams asmenims gresia bauda nuo 1000 iki 30000lt.,fiziniam asmeniui padarius tokį pažeidimą administracinė bauda nuo 500 iki 1000lt.
   Nuo sausio 1d. įsigaliojo naujos redakcijos pašto įstatymas, išleistas atsižvelgiant į vartotojų skundus dėl neadresuotos reklamos mėtymo į pašto dėžutes. Užklijuokite ant pašto dėžutės užrašą “prašau reklamos nemesti” ar panašiai. Už jų nesilaikymą,skundus galima pateikti Valstybinės maisto ir veterinarinei tarnybai,o ji jau(jeigu atvejis pasitvirtins,įrodymai,liudininkų parodymai ir visa kita) perduos Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.Turite smulkiai ir aiškiai su visais įrodymais išdėstyti skunde,esamą pažeidimą,kas jį padarė,liudininkų parodymai.Kitaip skundas bus atmestas.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 148. Tadis

  Sveiki, asmuo yra skolingas 2000lt ir yra parases skolos lapeli, taciau jau 2 metai negrazina, ar yra kokie budai isieskoti? dekui

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Tadis,
   Taip, Jūs turite du būdus atgauti savo pinigus.
   Pirmas – tai kreiptis į teismą dėl teismo įsakymo išdavimo.
   Antras- tai kreiptis į teismą su ieškiniu dėl skolos priteisimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 149. Eduardas

  Laba diena,

  reikėjo teismui pateikti papildomus dokumentus iki tam tikros datos, pateikiau ne visus, trukstamus gavau tik pasibaigus terminui pateikti dokumentus teismui. Ar galiu tuos dokumentus pateikti pasibaigus terminui? Ir kokį tada reikia rašytį raštą ar prašymą?
  Iš anksto dėkui už atsakymą.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Eduardai,

   Teisė atlikti procesinius veiksmus išnyksta pasibaigus įstatymų nustatytam ar teismo paskirtam jiems atlikti terminui. Jums dabar reikia rašyti prašymą dėl praleisto termino atnaujinimo. Pareiškimas dėl praleisto termino atnaujinimo paduodamas teismui, kuriame reikėjo atlikti procesinį veiksmą, ir nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka. Paduodant pareiškimą dėl termino atnaujinimo, kartu turi būti atliekamas procesinis veiksmas (paduodamas skundas, dokumentai ar atliekami kiti veiksmai), kuriam atlikti praleistas terminas. Pareiškimas dėl termino atnaujinimo turi būti motyvuotas. Asmenims, praleidusiems įstatymų nustatytą ar teismo paskirtą terminą dėl priežasčių, kurias teismas pripažįsta svarbiomis, praleistas terminas gali būti atnaujinamas. Dėl teismo nutarties, kuria atmetamas pareiškimas dėl praleisto procesinio termino atnaujinimo, gali būti duodamas atskirasis skundas.
   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 150. Rasa

  Laba diena,

  Ar antstoliai turi teisę skelbti varžytines turto, kuris yra bedra nuosavybe dviejų savininkų raštu ir žodžiu neinformavę kito bendrasavininko. Koks teisės aktas suteikia jiems tokią teisę? Jeigu jie neturi tokios teisės, tai ar galima sustabdyti varžytines? Prašyčiau paaiškinti.

  Pagarbiai,
  Rasa

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Rasa,

   O Jūsų bendroji nuosavybė yra jungtinė (kai kiekvieno savininko, dalys nenustatytos) ar bendroji dalinė (kai kiekvieno bendraturčio dalys yra nustatytos)?
   Areštavus turtą, kuris bendrosios nuosavybės teise priklauso skolininkui kartu su kitais asmenimis, realizuoti jo negalima, kol nebus nustatyta skolininko turto dalis , nes kitas bendraturtis, nesvarbu, tai sutuoktinis ar kitas asmuo, neatsako už asmenines skolininko prievoles. Toks nustatymas privalomas prieš parduodant skolininko turtą iš varžytynių, nes negalima parduoti nenustatytos ir neapibrėžtos daikto dalies, kitaip būtų pažeistos bendraturčio ar kitų asmenų teisės ir teisėti interesai.
   CPK 667 straipsnis. Skolininko fizinio asmens turto, kuris yra jo bendra su kitais asmenimis nuosavybė, dalies nustatymas
   1. Jeigu skolininkui priklausanti turto, kuris yra bendras su kitais asmenimis, dalis nenustatyta, antstolis aprašo ir areštuoja bendrąjį turtą ir pasiūlo išieškotojui, o reikiamais atvejais ir bendrosios nuosavybės dalyviams, kreiptis su prašymu į teismą dėl skolininko turto dalies, esančios bendra su kitais asmenimis nuosavybe, nustatymo. Jei per antstolio nustatytą terminą toks prašymas nepateikiamas, antstolis išieškojimą iš to turto nutraukia. Pakartotinai nukreipti išieškojimą į šį turtą pagal tuos pačius vykdomuosius dokumentus galima ne anksčiau kaip praėjus vieneriems metams po išieškojimo iš to turto nutraukimo dienos.
   2. Skolininko dalis bendrojoje nuosavybėje nustatoma teismo nutartimi. Nustatydamas nekilnojamojo daikto skolininko dalį, teismas kartu turi nustatyti naudojimosi skolininkui priklausančia nekilnojamojo daikto dalimi tvarką.
   3. Įsiteisėjus teismo nutarčiai, kuria nustatyta bendrąja nuosavybe esančio turto skolininko turto dalis, išieškojimas nukreipiamas į skolininko turto dalį.
   4. Išieškotojas turi teisę reikalauti nustatyti skolininko dalį taip, kad būtų galima iš jos išieškoti.
   CK 4.79str. 1d. Bendraturčiai turi pirmenybės teisę pirkti bendrąja nuosavybe esančią parduodamą dalį ta kaina, kuria ji parduodama, ir kitomis tomis pačiomis sąlygomis, išskyrus atvejus, kai parduodama iš viešųjų varžytynių.
   CPK 706 straipsnis. Skelbimas apie varžytynes
   1. Apie varžytynes antstolis paskelbia:
   1) ne vėliau kaip likus vienam mėnesiui iki varžytynių pradžios – jeigu iš varžytynių parduodamas nekilnojamasis turtas ir kitas įstatymų nustatyta tvarka registruotas turtas, taip pat kitas kilnojamasis turtas, kurio vieneto vertė viršija šimtą tūkstančių litų;
   2) ne vėliau kaip likus dvidešimt dienų iki varžytynių pradžios – jeigu iš varžytynių parduodamo kilnojamojo turto vertė yra nuo dešimties tūkstančių iki šimto tūkstančių litų;
   3) ne vėliau kaip likus dešimt dienų iki varžytynių pradžios – jeigu iš varžytynių parduodamo kilnojamojo turto vertė yra mažesnė negu dešimt tūkstančių litų.
   2. Kai parduodamas nekilnojamasis turtas, jeigu yra galimybė, skelbimas taip pat iškabinamas ant paties nekilnojamojo turto.
   3. Skolininkas ir išieškotojas gali imtis priemonių, kad apie varžytynėse parduodamą turtą sužinotų kuo daugiau galimų pirkėjų.
   Kaip matote antstolis neprivalo pranešti apie varžytines. Iki 2013m sausio 1d. apie turto pardavimo iš varžytynių laiką ir vietą antstolis pasirašytinai privalėjo pranešti išieškotojui ir skolininkui asmeniškai arba registruotu laišku. O pagal naują 776str. redakciją jau nebeprivalo.

   Skundas dėl antstolio veiksmų ar atsisakymo juos atlikti pateikiamas antstoliui CPK 510 str. nustatyta tvarka. Skundas gali būti paduodamas ne vėliau kaip per 20 dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per 90 dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo. Skundą antstolis išnagrinėja per penkias darbo dienas nuo jo gavimo. Jeigu antstolis patenkina skundą, jis priima patvarkymą. Jeigu antstolis patvarkymu atsisako patenkinti skundą, skundas kartu su vykdomąja byla persiunčiamas apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė. Skundai dėl antstolių veiksmų žyminiu mokesčiu neapmokestinami.
   Kitus asmenų prašymus ir skundus dėl antstolių veiklos (išskyrus prašymus ir skundus, kurie nagrinėjami aukščiau nurodyta tvarka) nagrinėja Lietuvos antstolių rūmai (Konstitucijos pr. 15/5, LT-09319 Vilnius) ar Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija (Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius). Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija paprastai nenagrinėja asmenų prašymų ir skundų, kurie nebuvo nagrinėti Lietuvos antstolių rūmuose.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
  • Rasa

   laba diena,

   Baigėsi varžytinės žemės sklypo paveldėto iš senelių, kuris buvo paskirstytas po 1/2 dalį dviem bendrasavininkams. Per varžytines 1/2 dalį žėmės sklypo kažkas nupirko ir tapo bendrasavininku. Kas jis ?????, nes niekas neįpareigotas pranešti kas darosi su 1/2 žemės sklypu, kurio ribos nėra išmatuotos ir atskirtos. Ką daryti? Kur tokią informaciją rasti? Kur kreiptis, nes su tavo žeme kas ką nori tą daro, o tu nieko nežinai ir niekas už nieką neatsako.

   Pagarbiai,
   Rasa

   Pagarbiai,
   Rasa

    
 151. Ona

  Laba diena, esu ištekėjusi, turiu du vaikus, santuokoje gavau dovanu namus iš mamos, į dovanojimo sutartį šeima nebuvo įtraukta. Sakykite prašau kam priklausys turtas po mano (dovanos gavėjos) mirties?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ona,
   Paveldint pagal įstatymą- dovanos gavėjo įstatyminiams paveldėtojams: vyrui ir vaikams; paveldint pagal testamentą – testamente nurodytam paveldėtojui (paveldėtojams).
   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 152. Daumantas

  Sakykite, prašau, kaip sužinoti, ar skolos išieškojimas jau perduotas vykdyti antstoliams? Ačiū

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Daumantai,
   Norint sužinoti ar kokios nors skolos išieškojimą vykdo antstoliai, galima sužinoti atvykus į Lietuvos antstolių rūmus, taip pat paštu arba elektroniniu paštu atsiuntus pasirašytą prašymą dėl informacijos suteikimo apie besikreipiančio asmens atžvilgiu vykdomas vykdomąsias bylas. Prašyme būtina nurodyti vardą, pavadę, asmens kodą ir gyvenamosios vietos adresą. Taip pat galima sužinoti ir bet kurioje antstolių kontoroje. Pabrėžiame, kad infomrmacija apie vykdomąsias bylas teikiama tik tam asmeniui, kurio atžvilgiu jos vykdomos, arba jo įgaliotam atstovui.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 153. Dovilė

  Laba diena,
  Prieš tris metus įsigijome butą. Butas buvo pirktas ir paskola paimta būsimo vyro vardu. Susituokėme. Ar skiriantis man priklausytų kas nors ar ne? Paskolą mokame iš bendro šeimos biudžeto.
  Pagrbiai,
  Dovilė

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Dovile,

   Pagal LR civilinį kodeksą turtas sutuoktinio įgytas iki santuokos sudarymo yra laikomas jo asmenine nuosavybe, nebent vedybų sutartyje būtų numatyta kitaip. Skiriantis galėtumėte pretenduoti į buto dalį nebent tik tada, jei teismo prašytumėte butą pripažinti bendra jungtine nuosavybe ir tik tuo atveju, jei įrodytumėte, jog santuokos metu šis turtas buvo bendromis Jūsų lėšomis ar tik Jūsų lėšomis žymiai pagerintas. Protingiausia ir sąžiningiausia būtų, jei būtų sudaryta povedybinė sutartis ir joje nustatyta, jog butas po sutarties sudarymo tampa bendra jungtine nuosavybe. Taip pat sutartyje galėtumėte aptarti ir kito ateityje įsigyjamo turto teisinį režimą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 154. raminta

  Laba diena.Gal galite padeti. Zeme buvo isigyta uz investicinius cekius santuokoje, bet nebuvo iregistruota registre,skyrybu metu zeme nebuvo padalinta. Ar galejo vyras vienas uzregistruotiir parduoti zeme laukiu atsakymo.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Raminta,

   Nuosavybės teisė į daiktus (turtą) atsiranda ne nuo daiktų (turto) įregistravimo viešame registre momento, bet nuo jų perdavimo įgijėjui. Aplinkybė, kad daikto (turto) įgijėjas po daikto (turto) jam perdavimo neįregistruoja savo nuosavybės teisių į įgytą pagal sandorį daiktą (turtą) atitinkamame registre, įgijėjo nuosavybės teisių nepaneigia.
   Bendra jungtine nuosavybe (bendru Jūsų kaip sutuoktinių turtu) pripažįstamas turtas, kuris buvo įgytas po santuokos sudarymo. Taigi žemė buvo Jūsų bendra nuosavybė.
   Skyrybų metu turtas yra dalijamas. Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso (toliau – CK) 3.117 straipsnio 1-ojoje dalyje teigiama, kad sutuoktinių bendro turto dalys yra lygios. Kadangi Jūs minite, kad skyrybų metu turtas buvo nepadalintas, tai darome prielaidą, kad Jūs skyrėtės iki naujojo civilinio kodekso įsigaliojimo, t.y 2001.07.01.Jei sutuoktiniai išsiskyrė dar galiojant senajam Šeimos kodeksui tai pagal jį, galiojo ta pati bendrosios jungtinės nuosavybės turto teisinio rėžimo prezumpcija. Nors turtas ir buvo įformintas vieno iš jų vardu, tačiau skyrybų metu sutuoktinių bendras turtas nebuvo dalinamas, ir išsiskyrus turto teisinis rėžimas nepasikeitė- liko bendrąja jungtine nuosavybe. Dėl to, buvę sutuoktiniai jų vardu įregistruoto nekilnojamojo turto negali parduoti be kito buvusio sutuoktinio sutikimo. Tokiais atvejais reikėtų sudaryti sutartį, kurioje buvę sutuoktiniai pasidalina bendrosios nuosavybės teise priklausantį turtą.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 155. kestas

  labas po kolukiu issiardymu liko mamos pajai.mama jau senokai mirus.esu vienintelis sunus.kokiu reiketu paveldejimo ar kokiu yrodanciu pazymu kad esu vienitelis paveldetojas.dekui

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Kęstai,

   Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą per tris mėnesius po artimo mirties reikia kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą dėl palikimo priėmimo. Kiek supratome iš klausimo tai trijų mėnesių terminą Jūs jau praleidote. Dabar Jūs susidūrėte su teisine problema. Praleidus įstatymo numatytą terminą reikalinga kreiptis į teismą dėl termino palikimui priimti atnaujinimo. Kreipiantis į teismą dėl termino palikimui priimti atnaujinimo ar pratęsimo pareiškime reikia nurodyti svarbias priežastis ir pagrįsti, įrodyti, jog jos tikrai egzistavo.
   Na o jeigu terminas nepraleistas tai dokumentai, reikalingi paveldėjimo bylai vesti:
   1. Mirusiojo mirties liudijimas;
   2. Pažyma apie mirusiojo gyvenamąją vietą iš Migracijos tarnybos. Joje nurodoma mirusiojo paskutinioji nuolatinė gyvenamoji vieta.
   3. Giminystės ryšį su mirusiuoju įrodantys dokumentai (gimimo liudijimas, sutuoktuvių liudijimai);
   4. Jei mirusysis buvo surašęs testamentą, pateikiamas testamentas.
   Priklausomai nuo paveldimo turto rūšies papildomai pateikiami šie dokumentai:
   1. Paveldint nekilnojamąjį turtą (butas, pastatas, žemės sklypas):
   • Mirusiojo nuosavybės teises įrodantys dokumentai (pirkimo-pardavimo, mainų, dovanojimo sutartys, pardavimo varžytinėse aktas, statinio priėmimo naudotis aktas ir t.t.);
   • Žemės sklypo nuosavybės dokumentai (pirkimo-pardavimo, dovanojimo sutartys ir t.t., pažymėjimas apie nekilnojamojo turto registre įregistruotą žemės sklypą ir teises į jį);
   • Žemės sklypo planas;
   • Pažyma iš Valstybės įmonės registrų centras . Galioja tik 30 kalendorinių dienų. Ši pažyma pateikiama po to, kai pasirašomas pareiškimas dėl palikimo priėmimo.
   2. Paveldint piniginį indėlį – terminuoto indėlio sutartis arba pažyma iš banko apie mirusiojo pinigines lėšas esančias banke.
   3. Paveldint automobilį ar kitą transporto priemonę – transporto priemonės registracijos liudijimas.
   4. Jei mirusysis turėjo kito turto, pateikiami atitinkami nuosavybės teisę įrodantys dokumentai
   Šis dokumentų sąrašas negali būti suprantamas kaip galutinė teisinė išvada. Notaras atlikdamas dokumentų teisinį tyrimą ir atsižvelgdamas į konkrečias aplinkybes gali pareikalauti ir kitų šiame sąraše nenumatytų dokumentų.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 156. DAIVA

  Laba diena, norėčiau sužinoti, kiek priklauso iš darbo užmokesčio atskaityti alimentų(vaikui išlaikyti), jei žmogus dirba puse etato,o jo darbo užm. 0,5MMA. Teismo nutarimu reikalaujama 250,00Lt.

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Daiva,

   Darbo kodekso 225 str. Išskaitų iš darbo užmokesčio dydžio apribojimas

   1. Iš darbo užmokesčio, neviršijančio Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos, išskaitų dydis negali viršyti dvidešimties procentų, o išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą – iki penkiasdešimties procentų darbuotojui išmokėtino darbo užmokesčio.

   2. Darant išskaitas iš darbo užmokesčio, neviršijančio Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos, pagal kelis vykdomuosius dokumentus, darbuotojui turi būti paliekama penkiasdešimt procentų išmokėtino darbo užmokesčio.

   3. Iš darbo užmokesčio dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą minimalios mėnesinės algos dydį, išskaitoma septyniasdešimt procentų išmokėtino darbo užmokesčio, jeigu teismas nenustato mažesnio išskaitų dydžio.
   Nustatytas išlaikymo dydis yra nustatytas teismo sprendimu. O prieš teismo sprendimą dėl išlaikymo dydžio Jūsų pajamos buvo kitokios t.y didesnės? Jei taip tai CK 3.201 straipsnis reglamentuoja jog teismas gali pagal vaiko, jo tėvo (motinos) arba valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos ar prokuroro ieškinį sumažinti arba padidinti priteisto išlaikymo dydį, jeigu po teismo sprendimo, kuriuo buvo priteistas išlaikymas, priėmimo iš esmės pasikeitė šalių turtinė padėtis. Šis straipsnis suteikia Jums galimybę pateikti ieškinį dėl priteisto išlaikymo dydžio sumažinimo, kadangi po teismo sprendimo dėl išlaikymo dydžio nustatymo iš esmės pasikeitė Jūsų turtinė padėtis.
   Išlaikymo dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į vaikų poreikius. Tačiau Jūsų pajamos (darbo užmokestis ir visų kitų rūšių pajamos) ir turtinė padėtis turi įtakos naujai nustatomam išlaikymo dydžiui.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 157. dariusz

  labas,,gal galite kaip nors patarti…turiu antstoliu, vienai imonei 3 tukstancius, kitai 3tukstancius ir dart 3 kitai,, gaunu 1500lt, kazkiek girdejau ir kiek teko susidurti buhalterija antstoliams atiduoda 50 procentu atlyginimo,,bet gal galima kaip nors susitarti su antstole kad mokeciau jiems mazesne suma nes sunku pragyventi,, pavyzdziui kiekvienai antstoliei moketi kas menesi po 100lt, gal galite patart kaip daryti? ar imanoma kaip nors sumazinti ta mokejima antstoliam?

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, Gerb. Dariau,

   Jūs savo klausime minite antstolius, todėl darome prielaidą, kad visos ( 9 tūkstančiai litų) Jūsų skolos yra išieškotos teismo sprendimu, o antstoliai tik vykdo teismo sprendimus. Jei taip tai patartume su antstoliais susitarti dėl skolų padengimo grafiko.

   Atsakymas apie išskaitų iš skolininko darbo užmokesčio ir kitų jo pajamų dydį. Pagal LR Civilinio proceso kodekso 736 straipsnį iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos: 1) išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą, – iki penkiasdešimties procentų, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas; 2) visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, – dvidešimt procentų; 3) pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, išskaitoma septyniasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas. Jeigu skolininkas išlaiko nedarbingus šeimos narius, esant jo rašytiniam prašymui, antstolio patvarkymu šio straipsnio 2 dalyje nurodyta išskaitoma dalis gali būti mažinama po dešimt procentų kiekvienam išlaikytiniui, tačiau taip mažinant negali būti sumažinta įstatymų ar teismo nustatyta dalis. Mažinant išskaitų dydį, neatsižvelgiama į išlaikytinius, kuriems išlaikyti iš skolininko darbo užmokesčio daromos išskaitos.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 158. Asta

  Laba diena.
  Mirus mano vyro tėvams jų namai ir pastatai prie namų pasidalino lygiomis dalimis visiems vaikams.Tačiau į tuos namus įsikėlė gyventi vienas brolis,nesitardamas su niekuo iš artimujų.Likusieji vaikai sutiktų už atitinkamą sumą pinigų atsisakyti namo ir pastatų dalies,bet jis net nediskutuoja apie tai.Todėl mes svarstome atsisakyti to turto valstybės naudai.Turbūt dėl to,kad pastoviai visur yra mums rodomas turtas,kuriuo mes net nesinaudojame,tai yra kliūtis tvarkant kompensacijas dėl šildymo arba dėl maitinimo vaikams.Nes ir mano vyras ir dukra yra invalidai.Ir tiesiog bijau,jei jis nemoka mokesčių už pastatus,tai gali atsirasti atitinkamos kliūtys tolimesniame laikotarpyje mano šeimai.Aš labai būčiau dėkinga už bet kokia konsultaciją.

  Su pagarba,
  Asta

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba vakaras, gerb. Asta.

   Iš vienos pusės lyg ir aiški Jūsų situacija. Iš kitos norint suteikti Jums kompetentingą informaciją (patarimą), reikėtų plačiau susipažinti su Jūsų situacija.
   Ar Jūsų vyras kreipėsi į notarą dėl palikimo priėmimo, ar buvo išduotas Paveldėjimo teisės liudijimas, ar užregistruotas turtas Registrų centre, kiek buvo įpėdinių ir t.t., ir pan.
   Kaip supratau, paveldėta nuosavybė jau yra registruota registre, jei Jūs sakote „… pastoviai visur yra mums rodomas turtas, kuriuo mes net nesinaudojame“.
   Kitaip tariant, norint Jums atsakyti plačiau ir tiksliau, reikėtų tai peržiūrėjus Jūsų turimus dokumentus, susijusius su šiuo įvykiu.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 159. tadas

  sveiki kartu su dede paveldejome zeme 15.6300ha lygiomis dalimis siuo metu ji nepadalinta ar galiu savo daly padovanoti kitam zmogui

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Tadai,

   Kol nepriėmėte palikimo, dovanoti negalite.
   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 160. Rasa

  laba diena,

  Liko palikimas dviems sūnėnams. Vienas iš jų nemoka alimentų savo vaikams ir manytina, kad anstoliai areštuos jo dalį palikimo. Kur galima sužinoti ar areštuotas jo turtas ar ne? Gal neverta net priimti savo dalies palikimo, nes parduodant savo priimto palikimo dalį turėsime daug problemų. Jau turime tokios patirties.

  Pagarbiai,
  Rasa

   
  • Emerita
   Emerita

   labas vakaras, gerb. Rasa,

   Instituciją, kuri priėmė sprendimą areštuoti turtą, sprendimo duomenis, turto arešto būdus ir mastą galima gauti Centrinėje hipotekos įstaigoje ar hipotekos skyriuose prie apylinkių teismų per penkias darbo dienas pagal pateiktą prašymą. Turto arešto aktų registro duomenys perduodami už atlyginimą, kurio dydis nustatomas Vyriausybės nustatyta tvarka.
   Galimas ir toks variantas. Tas prasiskolinęs sūnėnas gali nepriimti palikimo ir tada visas palikimas atitektų kitam sūnėnui. Išvengtų arešto.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 161. Irma

  laba diena, noreciau suzinoti kaip gauti kreditoriu sutikima skyryboms.turime skolu greituju kreditu imonese,kai kurios perduotos anstoliams
  aciu

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras, gerb. Irma,

   Jums nereikia kreditorių sutikimo skyryboms. Galite skirtis. Tačiau turite informuoti kreditorius apie skyrybas. Kreditoriai greiciausiai reikalaus, kad skolos liktų solidaria atsakomybe ir po santuokos nutraukimo.
   Neįvykdytos solidariosios sutuoktinių prievolės, kurių įvykdymo terminas nėra suėjęs, nedalijamos ir nemodifikuojamos – buvę sutuoktiniai lieka bendraskoliai, išskyrus, kai kreditorius sutinka, kad liktų vienas skolininkas. Priešingu atveju tai traktuojama kaip kreditoriaus teisių pažeidimas ir prieštaravimas viešajai tvarkai. Kreditoriui, kuriam nebuvo tinkamai pranešta apie bylą, laiduojama teisė kreiptis su pareiškimu dėl proceso atnaujinimo arba reikšti ieškinį dėl pažeistų teisių gynimo.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 162. Violeta

  Laba diena.GaL GALITE PATARTI KAIP RASTI PAREIŠKIMO FORMĄ APIE PALIKIMO PRIĖMIMĄ NOTARUI? pAGARBIAI vIOLETA

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, p. Violeta,
   Atsakome Jums. Norėdama priimti palikimą turite per tris mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos, kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą (palikimo atsiradimo vieta laikoma paskutinė palikėjo nuolatinė gyvenamoji vieta.) ir paduoti pareiškimą apie palikimo priėmimą.
   Visą reikiamą informaciją Jums privalo suteikti vietos notaras arba kitas notaras į kurį kreipiasi įpėdinis.
   Pareiškimas dėl palikimo priėmimo paduodamas notarui raštu. Įpėdinis pateikdamas pareiškimą, kartu pateikia dokumentus, patvirtinančius palikėjo mirties faktą (mirties liudijimą), paveldint pagal įstatymą – giminystę su mirusiuoju įrodančius dokumentus (gimimo, santuokos liudijimai), dokumentą apie palikėjo paskutinę nuolatinę gyvenamąją vietą. Kai priklauso privalomoji palikimo dalis – pateikiami išlaikymo reikalingumo faktą patvirtinantys dokumentai.
   Notaras šiuo atveju, neturi teisės atsisakyti priimti tokio pareiškimo, net jeigu nėra pateikti visi reikiami, paveldėjimo teisę įrodantys dokumentai. Juk palikimui priimti LR CK numato trijų mėnesių terminą, per kurį reikia atlikti visus reikiamus veiksmus – t.y., pavyzdžiui, įrodyti giminystę, išlaikymo reikalingumą ar pan. Vėliau nepateikus visų reikiamų dokumentų ir suėjus palikimo priėmimo terminams, paduotas pareiškimas bus laikomas neturinčiu teisinės galios.

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 163. nata

  kur galima apskusti advokato veiksmus,del kurio kaltes byla buvo nagrineta neteisingaii teismas prieime neteisinga spreidima

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Ponia.

   Atsakome į Jūsų klausimą.
   Jei taip jau atsitiko, reikėtų surašyti teisiškai motyvuotą skundą Advokatų tarybai, kuri priimtų sprendimą dėl drausminės bylos iškėlimo advokatui. Kai ji įvertintų, reikėtų kreiptis su ieškiniu į teismą dėl Jums padarytos žalos atlyginimo.
   Galima butų ir tiesiai kreiptis į teismą, bet norint geriau Jums patarti, reikėtų plačiau susipažinti su Jūsų situacija (problema).

   Pagarbiai
   “Emerita” komanda

    
 164. mergaite

  “Jeigu žinote, kad seneliai ir (ar) broliai ir seserys(iš tėvo ar motinos pusės) yra pajėgūs skirti tam tikrą dalį išlaikymo, galima nukreipti išieškojimą į juos (bet pirma reiktų prisiteisti tokį išlaikymą).”

  Kuo grindziate toki teigini?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, Mergaite,
   Atsakome į Jūsų klausimą.
   Vadovaujantis CK 3.237 str. seneliai, turintys galimybę, privalo išlaikyti paramos reikalingus savo nepilnamečius vaikaičius, neturinčius tėvų arba negalinčius gauti jų išlaikymo. Vadovaujantis CK 3.236str. pilnametis brolis(sesuo), turintis galimybę, privalo išlaikyti paramos reikalingą nepilnametį brolį (seserį), neturintį tėvų arba negalintį gauti jų išlaikymo. Taigi vėl pasikartosiu jeigu esate tikra, kad seneliai ir (ar) broliai ir seserys(iš tėvo ar mamos pusės) yra pajėgūs skirti atitinkamą dalį išlaikymo, galima nukreipti išieškojimą į juos (bet pirma reiktų prisiteisti tokį išlaikymą).

   „Emerita“ komanda

    
 165. Jolita

  Sveiki, 2008 m. liepos men. mano mirusio tėvo vardu buvo atkurta nuosavybės teisė į žemę. Kokia tvarka galėčiau savo vardu perregistruoti nuosavybės teisę į mirusio tėvo žemę?

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, Jolita,
   Pirma reikia užregistruoti mirusio tėvo vardu žemę.
   Antra pateikti paveldėjimo liudijimą ir užregistruoti savo vardu žemę.
   Jeigu paveldėjimo liudijime yra baigtinis paveldėtų daiktų sąrašas, tuomet reikia kreiptis į teismą dėl pripažinimo, kad paveldėjote ir minėtąją žemę.
   Sėkmės
   “Emerita” komanda

    
 166. Emerita
  Emerita

  Laba diena.

  LR CPK 663 str. 1 d. numato, kad pinigų išieškojimas negali būti nukreipiamas į skolininko turtą, jeigu skolininkas pateikia antstoliui įrodymus, kad išieškomą pinigų sumą galima išieškoti per šešis mėnesius darant šio Kodekso 736 straipsnyje nurodyto dydžio išskaitymus iš skolininko darbo užmokesčio, pensijos, stipendijos ar kitų pajamų. Šiuo atveju išieškotojo prašymu antstolis gali areštuoti pradedamą realizuoti skolininko turtą, jei paaiškėja, jog darant išskaitas iš skolininko darbo užmokesčio, pensijos, stipendijos ar kitų pajamų sprendimas nebus įvykdytas.

  Šie nustatyti apribojimai netaikomi išieškant iš įkeisto turto.

  Reikėtų mėginti Jums tartis su kreditoriumi.
  Sėkmės Jums.

   
 167. Kristina

  Laba diena
  situacija tokia kad turime keleta skolu kurias isiesko antstoliai. Taciau vienas is antstoliu reikalauja skelbti varzytines motyvuojant kad skola nemaza tai yra 20 000 litu. Skola pilnai padengti galime iki 2013 rudens taciau antstole su tuo nesutinka. Ar yra kokia galimybe isspresti sia problema kad isvengti varzytiniu ir pilnai atsiskaityti per ilgesni laika.

   
 168. Aleksandras

  Sveiki man teises pries metus atimtos 2 metams. Buvau neblaivus, atsitrenkiau i medi. Ipuciau 2 promiles. Teises atimtos Klaipedos teisme. Kiek kainuotu, kad man padetumet gaut leidima is teismo persilaikyt teises aciu.

   
  • Emerita
   Emerita

   Laba diena, gerb. Aleksandrai,

   Nelabai supratau.
   Atleiskite uz korekciją, bet teismas neduoda leidimo persilaikyti teises. Jūs turbūt kalbate apie atimtos teisės vairuoti transporto priemones sutrumpinimą, praėjus pusei termino, kas ir yra teismo, kuris atėmė iš Jūsų teisę vairuoti transporto priemones, dispozicijoje?
   Pagarbiai “Emerita” komanda

    
 169. Juozas

  ar paveldi vienas is vaiku didesne dali namo jei jis jame gyvena daug daugiau metu nei kiti?

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras,
   asmuo, vien tik todėl, kad ten gyveno ilgesnį laiko tarpą, tikrai nepaveldi didesnės paveldimo turto dalies.
   Pagarbiai “Emerita” komanda

    
 170. Toma

  Labas vakaras
  Norejau pasiteirauti ar Jus rasote pareiskimus i teisma del neigalaus zmogaus globos? Kiek mazdaug kainuotu si paslauga?

   
  • Emerita
   Emerita

   Labas vakaras,
   Taip. Galėtume Jums paruošti teismui pareiškimą dėl globos. Kad nustatyti kainą reikėtų pasižiūrėti kokius dokumentus jau turite ir kokių dar reiktų.
   Pagarbiai
   “Emerita” komanda.

    
 171. Emerita
  Emerita

  Laba diena, gerb. Jolanta,

  Jūsų močiutė Jums ir pusseserei paliko butą sudarydama oficialųjį ar asmeninį testamentą?
  Testatorius turi teisę savo sudarytą testamentą bet kada pakeisti, papildyti ar panaikinti, sudarydamas naują testamentą arba jo nesudaryti.
  Vėliau sudarytas testamentas panaikina visą pirmesnį testamentą ar jo dalį, kuri prieštarauja vėliau sudarytam testamentui.
  Jeigu Jūsų močiutė sudarė oficialųjį testamentą, tai ji gali panaikinti jį, paduodama pareiškimą sudaryto testamento saugotojui arba testamentą patvirtinusiai įstaigai.
  Jeigu Jūsų močiutė sudarė asmeninį testamentą tai jos padaryti pataisymai, jo aptarti išbraukimai nedaro testamento negaliojančio.
  Informacija apie testamento sudarymą ir jo turinį yra konfidenciali. Taigi niekas Jūsų neprivalo informuoti apie pasikeitusią testatoriaus valią, išskyrus pats testatorius jeigu nori.
  Jeigu testatoriaus ar kito asmens turimas testamentas neatitinka pas notaro saugomo testamento, kilus ginčui pirmenybė teikiama pas notarą saugomam testamentui , jeigu jame nėra nustatyta tvarka nepatartų ištaisymų, išbraukimų ar ištrynimų.
  Kai yra keletas įpėdinių tai jų paveldėtas turtas yra visų šių įpėdinių bendroji dalinė nuosavybė, jeigu testamentu nenustatyta kitaip.
  LR CK 4.76 straipsnis. Bendraturčių teisės ir pareigos naudojantis bendrąja daline nuosavybe ir ją išlaikant
  Kiekvienas iš bendraturčių proporcingai savo daliai turi teisę į bendro daikto (turto) duodamas pajamas, atsako tretiesiems asmenims pagal prievoles, susijusias su bendru daiktu (turtu), taip pat privalo apmokėti išlaidas jam išlaikyti ir išsaugoti, mokesčiams, rinkliavoms ir kitoms įmokoms. Jeigu vienas iš bendraturčių nevykdo savo pareigos tvarkyti ir išlaikyti bendrą daiktą (turtą), tai kiti bendraturčiai turi teisę į nuostolių, kuriuos jie turėjo, atlyginimą.

  Pagarbiai
  “Emerita” komanda

   

Klauskite

Please note: JavaScript is required to post comments.

Spam protection by WP Captcha-Free