Laidavimas - pasinaudokite įstatyme numatyta galimybe išvengti teistumo bei bausmės.

 

Laidavimas - asmuo teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu jis
pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką.

 

Laidavimas gali būti taikomas nustačius, kad kaltininkas anksčiau yra neteistas ir padarė vieną  nusikalstamą veiką  (išskyrus tuos atvejus, kai padarytos idealiąją sutaptį sudarančios kelios nusikalstamos veikos).

 

 Stengsimės:

 • Kad būtumėte atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą
 • Patarsime dėl tinkamo Laiduotojo parinkimo
 • Kad nebūtų taikytas automobilio arba jo vertės konfiskavimas
 • Kad būtų taikytas trumpesnis vairuoti teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminas (įstatymas numato teisių atėmimo terminą nuo 1 iki 3 metų)

 

Mūsų Teisinės Paslaugos Jums:

 • Prašymų dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ruošimas pagal Laidavimą
 • Apeliacinių skundų dėl teisių atėmimo termino ir/ar transporto priemonių konfiskavimo rengimas
 • Prašymų į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą rengimas

 

SUSISIEKTI DĖL KONSULTACIJOS

 

Teismui, Jus atleidus nuo baudžiamosios atsakomybės pagal Laidavimą, nereiškia, kad teisių atėmimas Jums nebus taikytas. Teisės vairuoti transporto priemones atėmimas - yra baudžiamojo poveikio priemonė. 

 

Pagal BK 68 str. 2 d., naudojimasis specialia teise uždraudžiamas nuo vienerių iki trejų metų. Teismų praktikoje labai dažnai pasitaiko atvejų, kai asmeniui skiriama daugiau nei du metai teisių atėmimo. 

 

Dėl to, baudžiamojoje byloje galima paduoti apeliacinį skundą prašant, kad būtų paskirtas bent minimalus teisių atėmimo terminas.  BK yra numatyta galimybė paskirti ir švelnesnį teisių atėmimo terminą nei numatyta sankcijoje arba jo išvis neskirti.

 

Transporto priemonės arba jos vertės konfiskavimas - tai kita baudžiamojo poveikio priemonė, kuri gali būti skiriama kartu su kita, aukščiau minėta, baudžiamojo poveikio priemone - uždraudimu naudoti specialiąją teise. 

 

Galima skųsti procesinį sprendimą, kuriuo transporto priemonė yra konfiskuota.

 

SUSISIEKTI DĖL KONSULTACIJOS

 

Atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą yra teismo teisė, bet ne pareiga.

 

Asmuo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą (BK 40 straipsnis), jei nustatyta tokiam sprendimui priimti būtinų sąlygų visuma:

 

 • atitinkamo sunkumo nusikalstama veika kaltininko turi būti padaryta pirmą kartą;
 • asmuo turi visiškai pripažinti savo kaltę ir gailėtis padaręs nusikalstamą veiką;
 • bent iš dalies atlyginti (ar pašalinti) padarytą žalą arba įsipareigoti ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta;
 • yra pagrindas manyti, kad kaltininkas visiškai atlygins ar pašalins padarytą žalą, laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.

 

Kasacinio teismo praktikoje taip pat pripažįstama, kad, net ir nustatęs visas BK 40 straipsnyje nurodytas sąlygas, teismas gali apsispręsti tiek dėl asmens atleidimo, tiek ir dėl atsisakymo atleisti jį nuo Baudžiamosios atsakomybės, nes tai yra teismo teisė, o ne pareiga.

 

Pažymėtina, kad abiem atvejais – ir taikant atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, ir atsisakant jį taikyti – teismų sprendimai turi būti motyvuoti, pagrįsti byloje nustatytomis aplinkybėmis. 

 

 

[consultation_block first_text="Reikalinga profesionali teisinė konsultacija?" second_text="SKAMBINKITE MUMS DABAR!" third_text="+370 659 50005"]

[recent_blog_posts category_id="29"]