Itin svarbi informacija, ruošiantis kreiptis su prašymu grąžinti teisę vairuoti (vairuotojo pažymėjimą) anksčiau. 

 

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), kuris pakeitė galiojantį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK). Naujajame ANK, nebėra tokios galimybės kreiptis su prašymu grąžinti teisę vairuoti suėjus pusės teisės vairuoti atėmimo termino!

 

Tačiau, jeigu Jums teisė vairuoti atimta iki 2017 -01-01, tad galimybę pasinaudoti ATPK 329 str. nuostatomis ir kreiptis į teismą (policiją) su prašymu sutrumpinti teisės vairuoti atėmimo terminą, Jūs dar turite.  Visi kiti asmenys, padarę pažeidimus po 2017-01-01 ir netekę teisės vairuoti, nebeturės teisės (galimybės) kreiptis į teismą (policiją) dėl vairuotojo pažymėjimo grąžinimo anksčiau laiko. 

 

Prašymas sutrumpinti teisės vairuoti atėmimo laiką. Atgauti teisę vairuoti:

 • Parengti profesionalų prašymą (ne šabloninį) dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino sutrumpinimo. 
 • Apskųsti apeliaciniu (atskiruoju) skundu teismo nutarimą (nutartį), kuriuo (-ia) Jums atmestas prašymas dėl teisės vairuoti transporto priemonės atėmimo termino sutrumpinimo. 

 

Pažymėtina, kad tokia ATPK 329 str. esančia galimybe gali  pasinaudoti visi asmenys, kuriems buvo atimta teisė vairuoti. Tai ir  asmenys, kuriems buvo atimta teisė vairuoti už girtumą (sunkų, lengvą) ir tie, kuriems atimta teisė vairuoti už pasišalinimą iš eismo įvykio vietos, už greičio viršijimą, už chuliganiškai vairavimą ir pan. 

 

 

Itin išsamiai aprašytas teisės vairuoti (vairuotojo pažymėjimo) grąžinimo procesas ČIA.

 

Plačiau apie reikalingus dokumentus, ruošiant prašymą sutrumpinti teisių atėmimo laiką bei kitus niuansus, kreipiantis dėl teisės vairuoti grąžinimo suėjus pusei termino, būtinai paskaitykite ČIA.

 


Prašymas sutrumpinti teisės vairuoti atėmimo terminą 

Tai įstatymo suteikta galimybė kreiptis į teismą (policiją) dėl paskirtos papildomos nuobaudos - teisės vairuoti atėmimo - sutrumpinimo, praėjus pusei atėmimo laiko t.y. jeigu Jums atimta teisė vairuoti 12 mėn. vadinasi Jūs turite teisę kreiptis į teismą (policiją), paduodamas prašymą sutrumpinti teisės vairuoti atėmimo laiką, tada kai praėjo 6 mėn. nuo teisės vairuoti atėmimo. 

 

Mes pirmieji pradėjome teikti šią teisinę paslaugą – prašymų rengimą dėl teisės vairuoti grąžinimo anksčiau laiko.  

Mūsų patirtis šiuo atveju yra didžiausia.

 
Norėtume pažymėti, kad teismo yra teisė, bet ne pareiga sutrumpinti atimtą teisę vairuoti transporto priemones, tačiau  kokybiškai parengtas prašymas grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko turi didesnę tikimybę būti patenkintas.

428 - Tiek asmenų, parengę prašymą grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko, mes padėjome atgauti (susigrąžinti) teisę vairuoti

239 - Tiek asmenų mes padėjome neprarasti teisės vairuoti už Kelių eismo taisyklių pažeidimus

95% - Tiek patenkintų Klientų rekomenduotų mūsų teisines paslaugas savo draugams, pažįstamiems

 

Ar žinojote, jog jeigu Jums buvo atimta teisės vairuoti 1 metams ir teismas, išnagrinėjęs Jūsų pateiktą prašymą dėl specialiosios teisės vairuoti atėmimo termino sutrumpinimo, jį patenkino ir sutrumpino teisės vairuoti atėmimo terminą, vadinasi Jums nereikės iš naujo perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminų.

 

Ar žinojote, pasitaiko atvejų kuomet apylinkės teismai, priimdami nutartį dėl Jūsų prašymo, nurodo 7 dienų apskundimo terminą. Jeigu Jūs praleidote šį apskundimo terminą, nepergyvenkite, nes nurodytas  7 dienų apskundimo terminas yra klaidingas. Jūs turite ne 7 dienas, o 20 dienų apskundimo terminą. 

 

Mes subūrėme administracinių teisės pažeidimų specialistų komandą. Mūsų specialistai turi ilgą, įvairią ir svarbiausia itin sėkmingą patirtį bylose, susijusiose su kelių eismo taisyklių pažeidimais. Mes itin džiaugiamės bei didžiuojamės pasiektais laimėjimais.

 


Teisinės paslaugos, asmenims,  kuriems inkriminuoti kelių eismo taisyklių pažeidimai:

 • Konsultuojame asmenis pažeidusius Kelių eismo taisykles ir tokiu būdu padariusius administracinį teisės pažeidimą;
 • Konsultuojame asmenis snesutinkančius su jiems inkriminuojamais KET pažeidimais;
 • Konsultuojame asmenis siekiančius, jog būtų skirta švelnesnė nuobauda, nei imperatyviai numatyta atitinkamo straipsnio sankcijoje;
 • Sudarome gynybos planą, patariame;
 • Rengiame procesinius dokumentus bei kitus dokumentus;
 • Mūsų teisininkai atstovauja/gina Klientus sprendžiant administracinių teisės pažeidimų bylas tiek ikiteisminėse institucijose, tiek teismuose

 

Šiais laikais, gyvenimas be teisės vairuoti sunkiai įsivaizduojamas. Transporto priemonės yra padidinto pavojaus šaltiniai ir asmenys, valdantys padidinto pavojaus šaltinius, turi būti ypatingai atidūs. Valstybė, kovodama su kelių eismo taisyklių pažeidėjais nustatė ypač griežtas nuobaudas tiems, kas grubiai ir šiurkščiai pažeidžia kelių eismo taisykles.

 

Tačiau sutikime, kiekvienas pažeidimas įvykdomas skirtingomis aplinkybėmis, todėl įstatymo leidėjas ir numato diskreciją skiriant bausmes (nuo minimalios iki maksimalios arba mažesnės už minimalią). Teismas atsižvelgdamas į atsakomybę lengvinančias bei kitas įstatymų nenurodytas lengvinančias aplinkybes, vadovaudamasis teisingumo ir protingumo kriterijais, gali paskirti mažesnę nuobaudą nei sankcijoje numatyta minimali arba paskirti švelnesnę nuobaudą, nei numatyta sankcijoje, arba visai neskirti administracinės nuobaudos.

 Mūsų patirtis

 • Klientas buvo kaltinamas eismo įvykio sukėlimu, pasišalinimu iš sukeltos eismo įvykio ir alkoholio vartojimu po eismo įvykio iki jo aplinkybių išaiškinimo. Rezultatas – panaikinti visi inkriminuoti kaltinimai.
 • Asmuo buvo kaltinamas tuom, jog vairavo transporto priemonė neblaivus. Apeliacinėje instancijos pasiekta pergalė – bylos teisena pagal ATPK 126 str. 4 d. nutraukta nesant pakankamų administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens kaltės įrodymų, padarius inkriminuojamą teisės pažeidimą.
 • Daugybė rengtų prašymų ir apeliacinių skundų dėl specialiosios teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino sutrumpinimo.
 • Atstovaujamiems asmenims padariusiems ATPK 126 str. 1 d. buvo taikytos ATPK 301 straipsnio nuostatos ir skirta švelnesnė papildoma nuobauda – teisė vairuoti atimta ne 12 mėn., o 3 mėn. 
 • Asmuo pravažiavo geležinkelio pervažą nesustojęs prieš kelio ženklą STOP. Už šį pažeidimą numatytas teisės vairuoti atėmimas. Rezultatas -pažeidėjui palikta teisė vairuoti.
 • Asmuo buvo traukiamas administracinėn atsakomybėn už chuliganišką vairavimą. Rezultatas – bylos teisena panaikinta, neįrodžius administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens chuliganiškų paskatų vairuojant transporto priemonę.
 • Asmuo viršijo greitį ir jam grėsė teisės vairuoti praradimas. Tačiau mūsų pagalba, Klientui nebuvo atimta teisė vairuoti transporto priemones.
 • Asmuo buvo pripažintas kaltu, įvykdęs administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 127 str. 2 d. Tuomet jis kreipėsi į mus ir apeliacinėje instancijoje pasiekta pergalė – Kliento atžvilgiu byla buvo nutraukta, jam nepadarius administracinio teisės pažeidimo, ir dėl eismo įvykio kaltu buvo pripažintas kitas eismo įvykio dalyvis. 

 „Kai žinai, ką darai, visuomet pavyksta“

Richard David Bach

Reikalinga profesionali teisinė konsultacija?

SKAMBINKITE MUMS DABAR!

Publikacijos

Vogtą automobilį pirkusiai moteriai padėjo teismas

Automobilį pirkusiems ir į valstybinę įmonę „Regitra“ nevykusiems sutuoktiniams daugiau nei pusantrų metų teko ieškoti teisybės.

Plačiau

Pūsti ar nepūsti į alkotesterį?

Įstatymo spraga, kuri vairuojant girtam, leis išvengti milžiniškų materialinių nuostolių bei gėdingo įrašo biografijoje- TEISTAS.

Plačiau

Laidavimas už prasikaltusį: ar tai bausmės išvengimas?

Padarei nusikaltimą, bet gali išlipi iš balos sausas? Pagal Lietuvoje galiojantį Baudžiamąjį kodeksą tokia galimybė egzistuoja, jei teismas priima sprendimą prasižengusį asmenį atleisti nuo atsakomybės pasikliaudamas laiduotoju.

Plačiau