Skolų išieškojimas – tai mūsų teikiama paslauga, kuri leis jums atgauti paskolintus pinigus. Deja, skolininkai ne visada yra sukalbami ir tesintys savo pažadus, tad tuomet, kai siekiama, kad skolos atgavimas būtų efektyvesnis, palanku kreiptis į profesionalus, kurie gali pasirūpinti, kad pinigai būtų atgaunami kiek įmanoma greičiau. 

 

Skolų išieškojimas iš pirmo žvilgsnio dažniausiai atrodo sudėtingas ir painus procesas. Tačiau taip atrodo tiems, kurie neturi patirties. Dirbame tiek su privačiais asmenimis, tiek su įmonėmis visose skolų išieškojimo stadijose. Mūsų profesionalų komanda išspręs visas Jūsų su skolininkais kylančias bėdas ir susigrąžinkite tai, kas jums priklauso!

 

Mūsų teikiamos skolų išieškojimo paslaugos tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims:

 

  • Ikiteisminis skolų išieškojimas - derybos skolų išieškojimo procese iki teismo;
  • Teisminis skolų išieškojimas - pateikiant pareiškimą teismui dėl teismo įsakymo išdavimo;
  • Teisminis skolų išieškojimas - prisiteisti skolą iš skolininko galima ir dokumentinio proceso būdu, tai toks teisminis skolos išieškojimo būdas, kai kreiptis į teismą dėl teismo įsakymo išavimo nėra tikslinga, ar teismo įsakymas buvo panaikintas;
  • Teisminis skolų išieškojimas - prisiteisti skolą iš skolininko galima ginčo teisena;
  • Konsultacijos dėl vekselių ir vekselių parengimas;
  • Taikos sutarčių rengimas, teikimas teismui;
  • Atstovaujame Jūsų interesus visų instancijų teismuose;
  • Rengiame raginimus, pareiškimus, ieškinius, užsiimame tolimesnės bylos eigos stebėjimu, o prireikus ruošiame ir atsiliepimus į pateiktus prieštaravimus, dublikus, papildomus prašymus ir kitus procesinius dokumentus;
  • Poteisminis skolų išieškojimas. Sprendimui įsiteisėjus ir klientui pageidaujant, atstovaujame ir vykdymo procese – paruošiame reikalingus dokumentus, pateikiame vykdomuosius dokumentus antstoliams bei tarpininkaujame ir šio proceso metu;
  • Rekomenduojame antstolį vykdyti išieškojimą prisiteisus skolą.
Didžiuojamės, kad didžioji dalis mūsų bandymų išieškoti skolas tampa sėkmingi +370 659 50005

Siekiant susigrąžinti savo pinigus, pasikliauti mūsų paslaugomis verta, nes:

 

  • Daugiau nei 1 000 000 000 Eur - tiek esame išieškoję!
  • 3 dienos – tiek trumpiausiai užtruko ikiteisminis skolų išieškojimas!
  • 3 mėnesiai - toks vidutinis skolos išieškojimo terminas;
  • 12 – bendradarbiauta su tiek šalių, kuriose radome skolininkus ir išieškojome skolas iš jų!
  • 95% - skolininkų nelaimei, tokia skolų išieškojimo tikimybė, jei skolos išieškojimo procesą vykdome mes!
  • Daugumą skolų mes išieškome kompromisų keliu, kadangi mūsų prioritetas – taikus skolų išieškojimas!
  • Komanda sukaupusi 20 metų patirtį skolų išieškojimo bylose, o tai mūsų išskirtinumas, lemiantis Jūsų sėkmę!
  • Skolų išieškojimo procedūras vykdome ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienyje.
  • Randame labiausiai tinkančius skolų išieškojimo metodus ir būdus, siekiant užtikrinti kuo operatyvesnį skolų grąžinimą.
  • Ikiteisminio ir teisminio skolų išieškojimo paslaugos orientuotos į efektyvius, inovatyvius sprendimus, siekiant nebrangaus skolos išieškojimo.

Kol Jūs skaitote ir mąstote, skolininkas slepia savo turtą. Nedelskite ir kreipkitės, pas mus, kad apsisaugotumėte nuo skolos beviltiškumo. Mes profesionaliai konsultuojame savo klientus išieškojimo klausimais bei itin greitai išieškome kliento skolas.

Sužinokite, kokie yra Jūsų šansai susigrąžinti savo pinigusNoriu paklausti

 

DUK

 

Paskolinau pinigus giminaičiui (draugui, kaimynui) ir nesudariau jokios sutarties, niekaip neužfiksavau pinigų perdavimo fakto, nes nedrįsau prašyti pasirašyti kokį nors dukumentą (paskolos sutartį, skolos raštelį ar bent jau pinigų perdavimo aktą). Skolininkas delsia grąžinti ir jaučiu, kad dar greitai negrąžins mano pinigų ir dar labiau bijau, kad pradės neigti, jog apskritai jam skolinau pinigus. Kaip turėčiau elgtis?

 

Deja, bet skolinant pinigus giminaičiui, draugui, kaimynui vis dar nedrįstama paprašyti, kad būtų užfiksuotas pinigų skolinimo faktas. Nėra konkrečiai ir raštiškai aptariamas skolos grąžinimo terminas. Artimas ryšys sąlygoja, kad kreditorius nesiryžta pareikalauti jam priklausančių pinigų grąžinimo ir kantriai laukia kol skolininkas grąžins geranoriškai arba sutinka skolos grąžinimo laukti ilgiau nei žodiniu susitarimu sutarta.

 

Taip, neturint įrodymų apie paskolos faktą (paskolos sutarties, skolos raštelio, akivaizdžiai užfiksuoto pinigų perdavimo fakto), kreditoriui lieka tikėtis, kad skolininkas pinigus grąžins geranoriškai. 

 

Jeigu taip jau įvyko, kad neišdrįsote paprašyti ir niekaip nėra užfiksuotas pinigų skolinimo faktas, konkrečiai aptartas grąžinimo terminas, mes primygtinai rekomenduojame, kad ir koks būtumėte ramus dėl skolintų pinigų grąžinimo (tai būna iki tol, kol skolininkas negrąžina pinigų iki sutartos dienos), rinkti įrodymus, apie tai, kad buvo paskolinti pinigai nes nežinia, galbūt jų prireiks jei ateityje skolininkas vis dėtlo ims neigti pinigų gavimo faktą.

 

Įrodymų gausa padės atgauti savo pinigus, jeigu skolininkas pradės neigti pinigų gavimo faktą arba teigti jog pinigai jau grąžinti ir jis nesupranta apie ką jūs kalbate. O jeigu skolininkas grąžins pinigus, tai surinktus įrodymus galėsit sunaikinti ir tiek. Atsarga juk gėdos nedaro!   

 

Jau artėjant pinigų grąžinimo terminui, skolininko pasiteiraukite "ar pavyks grąžinti pinigus sutartu laiku?" ir pan. Atėjus pinigų grąžinimo terminui vėl teiraukitės apie skolos grąžinimą. Vėliau vėl nusiųskite priminimą apie skolos grąžinimą "kada galėčiau atgauti skolą?" ir pan.

 

Apie skolos grąžinimą klauskite ne telefoninio pokalbio metu ar susitikus betarpiškai, o parašykite sms žinutę, socialiniuose tinkluose parašykite žinutę, parašykite el. laišką.  Būtinai išsaugokite siųstus priminimus ar skolininko atsakymus. Jeigu atsitiks taip, kad skolininkas pradės neigti pinigų gavimo faktą, tokie išsaugoti priminimai bus vienas iš pinigų davimo įrodymų. 

 

Taip pat rekomenduotume ir įrašyti pokalbį su skolininku apie skolą, vaizdo įrašas. Ar tai bus leistina įrodinėjimo priemonė ginčui persikėlus į teismą? Civilinio proceso kodekso 177 straipsnio 3 dalyje įtvirtinta nuostata, pagal kurią įrodinėjimo priemonėmis gali būti nuotraukos, vaizdo bei garso įrašai, padaryti nepažeidžiant įstatymų.

 

Apie tai, ar garso įrašas yra leistina įrodinėjimo priemonė, turi būti sprendžiama individualiai kiekvienoje konkrečioje byloje, atsižvelgiant į įrašo padarymo aplinkybes, fiksavimo būdą, priemones ir pan.

 

Tačiau jau geriau turėti  garso įrašą ir pateikti teismui, nei neturėti nieko.

 

Kokie yra įrodymai apie tai, kad paskolinau pinigus?

 

Turimi dokumentai apie skolą – sąskaitos, sutartys, padarytas apmokėjimas, susirašinėjimo informacija, garso ir vaizdo įrašai, liudininkai ir kt.

 

Ar įrodymu apie skolą gali būti žinutės socialiniuose tinkluose (Facebook, Viber, Whatsapp, Instagram ir kitos bendravimo programėlės), SMS žinutėmis ir pan.?

 

Taip, įrodymai, kaip susirašinėjimas socialiniuose tinkluose, sms žinutės ir kitokie susirašinėjimai yra tinkami ir teismai juos vertina priteisdami skolas.

 

Civilinio proceso kodekso 177 straipsnyje nurodyta, kad įrodymai civilinėje byloje yra bet kokie faktiniai duomenys, kuriais remdamasis teismas įstatymų nustatyta tvarka konstatuoja, kad yra aplinkybių, pagrindžiančių šalių reikalavimus ir atsikirtimus, ir kitokių aplinkybių, turinčių reikšmės bylai teisingai išspręsti, arba kad jų nėra.

 

Faktiniai duomenys nustatomi šiomis priemonėmis: šalių ir trečiųjų asmenų (tiesiogiai ar per atstovus) paaiškinimais, liudytojų parodymais, rašytiniais įrodymais, daiktiniais įrodymais, apžiūrų protokolais, ekspertų išvadomis, nuotraukomis, vaizdo ir garso įrašais, padarytais nepažeidžiant įstatymų, ir kitomis įrodinėjimo priemonėmis.

 

Pagal civilinio proceso kodekso 197 straipsnio 1 dalį, rašytiniai įrodymai – tai, dokumentai, dalykinio ir asmeninio susirašinėjimo medžiaga, kitokie raštai, kuriuose yra duomenų apie aplinkybes, turinčias reikšmės bylai.

 

Pagal civilinio proceso kodekso 198 straipsnio 1 dalį, rašytiniai įrodymai gali būti pateikiami dalyvaujančių byloje asmenų arba CPK nustatyta tvarka išreikalaujami teismo.

 

Kaip suprasti "raginimas grąžinti skolą"? Ar tai veiksminga priemonė siekiant susigrąžinti pinigus ir kaip tai atlikti?

 

Jeigu skolininkas, suėjus skolos grąžinimo terminui, negrąžina skolos - siūlytume nusiųsti raginimą. Geriausia, jei raginimą grąžinti skolą nusiųstų teisininkas. Raginime būtų išdėstyti argumentai pagrindžiantys skolos atsiradimą bei nurodantys, kodėl skolininkas turėtų grąžinti skolą bei pateikiamas veiksmų planas, kurių bus imtasi skolininkui gražiuoju skolos negražinus.

 

Skolininkas matydamas, jog Jūs imatės konkrečių veiksmų dėl skolos susigrąžinimo, tikėtina, kad susimąstys apie greitesnį skolos grąžinimą.

 

Jei skolininkas nereaguoja į siųstą raginimą, tuomet jau reikia imti kitų įrankių siekiant atgauti skolą.

 

Kokie yra skolos išieškojimo būdai?

 

Egzistuojantys skolos išieškojimo būdai:

 

  1. Iki teisminis skolos išieškojimas
  2. Teisminis skolos išieškojimas

Kyla klausimas kuris iš šių būdų yra geresnis? Kiekviena situacija yra individuali, todėl vienareikšmio atsakymo nėra. Mes pirmiausia įvertiname aplinkybes, kreditoriaus lūkesčius, skolininko poziciją ir parenkame geriausią ir pigiausią skolos išieškojimo būdą. O jeigu pasirinktas būdas nėra veiksmingas, imamasi kitų. 

 

Kaip suprasti ikiteisminis skolų išieškojimas?

 

Ikiteisminis skolų išieškojimas - tai reiškia, kad siekiama išieškoti skolą  iš skolininko be kreipimosi į teismą ir bandoma susitarti dėl skolos gražinimo derybų keliu.

 

Šiuo  būdu siekiama užtikrinti  skolos  grąžinimą ne teismo tvarka. Tai pigiausias ir greičiausias būdas kreditoriui atgauti savo lėšas iš skolininko. Skolų išieškojimas ikiteismine tvarka leidžia kreditoriui išvengti bylinėjimosi išlaidų (išlaidų už atstovavimą teisme, bylinėjimosi išlaidų, žyminio mokesčio). 

 

Pateikus skolos faktą pagrindžiančius dokumentus, mes užtikrinsime tinkamą ir savalaikį skolos išieškojimą.

 

Kada pasirenkamas ikiteisminis skolos išieškojimo būdas?

 

Ikiteisminis skolų išieškojimas dažniausiai pasirenkamas kai:

 

  • Skola nėra labai didelė;
  • Skola nėra susidariusi labai seniai;
  • Žinoma skolininko gyvenamoji vieta;
  • Tarp skolininko ir kreditoriaus vyksta bendravimas;
  • Nėra pradėti jokie teisminiai procesai dėl skolos išieškojimo;
  • Yra neginčijami skolą įrodantys dokumentai.

Ikiteisminis skolų išieškojimas yra efektyvus, kai nėra svarbių skolos išieškojimą sunkinančių aplinkybių. Žinoma, skolos išieškojimas ikiteisminiu keliu gali duoti gerus rezultatus net ir esant sudėtingesnei situacijai.

 

Na, jei šis lengvesnis būdas neduoda rezultatų, parengti dokumentus teismui galima bet kada. Tad mes savo klientams dažniausiai rekomenduojame pirmiausia rinktis greitesnį ir paprastesnį ikiteisminį skolų išieškojimą.

 

Jeigu pasirinksiu jūsų paslaugas, kaip jūs vykdysite ikiteisminį skolos išieškojimą?

 

Pasirinkus mūsų teisines paslaugas, sekantys ikiteisminio skolų išieškojimo veiksmai:

 

  • Susisiekiame su jūsų skolininku;
  • Susisiekę išsiaiškiname nemokėjimo priežastis, vedame derybas dėl pradelsto įsiskolinimo sugrąžinimo, sudarome skolos grąžinimo grafiką;
  • Galimas skolininko vizitavimas bei informavimas apie galimas teisines pasekmes tuo atveju, jei skolininkas atsisakys padengti įsiskolinimą;
  • Siunčiami raginimai, įspėjimas apie pareigą grąžinti skolą, informavimas telefonu;
  • Veiksmų organizavimas, užtikrinančių skolininko finansinių įsipareigojimų įvykdymą (faktinių aplinkybių konstatavimą, vekselių pasirašymą bei jų vykdymo užtikrinimą, įkeisto turto realizavimą aukciono būdu ir kt.);
  • Kitos ikiteisminio skolos išieškojimo priemonės, kurios parenkamos kiekvienam skolininkui individualiai, įvertinus skolininko unikalumą, jo padėtį rinkoje, finansinius įsipareigojimus, veiklos pobūdį ir kt.;
  • Prižiūrėsime įsipareigojimų vykdymą iki pilno atsiskaitymo.

 

Kaip suprasti teisminis skolų išieškojimas?

 

Teisminis skolų išieškojimas - tai kuomet siekiant atgauti paskolintus pinigus, tenka kreiptis į teismą. Teisminį skolų išieškojimą jau reiktų rinktis, jei ikiteisminio išieškojimo būdai nedavė laukiamų rezultatų, skolininkas ilgą laiką vengia grąžinti skolą ir nėra nusiteikęs bendradarbiauti.

 

Teisminis skolų išieškojimas dažniausiai pasirenkamas kai:

 

  • Skola yra labai didelė;
  • Skola yra susidariusi seniai, jai galioja senaties terminas;
  • Nežinoma skolininko gyvenamoji vieta, nėra bendravimo tarp skolininko ir kreditoriaus, skolininkas nepripažįsta skolos fakto;
  • Yra pradėti teisminiai skolos išieškojimo procesai ar galiojantys teismo sprendimai
  • Yra neginčijami skolą įrodantys dokumentai.

 

Teisminis procesas visada bus brangesnis ir reikalaujantis daugiau laiko sąnaudų, todėl taikomas tik tuomet, kai išnaudotos visos kitos galimybės atgauti skolą. 

 

Kaip skola išieškoma teisminiu keliu?

Į teismą galima kreiptis keletu skirtingų būdų:

1) pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo;

2) ieškiniu, kuris gali būti nagrinėjamas: a) dokumentinio proceso; arba b) ginčo teisenos proceso būdu.

Kaip suprasti pirmąjį skolos išieškojimo būdą - pateikti pareiškimą teismui dėl teismo įsakymo išdavimo?

 

Kreiptis į teismą dėl teismo įsakymo išdavimo rekomenduojama tuomet, kuomet skolininkas pripažįsta skolą, tik skolos atidavimą vis atideda kitai dienai, t.y. "maitina pažadais". Teismo įsakymo proceso tikslas – teismo pagalba paraginti skolininką geruoju įvykdyti prievolę, o skolininkui liekant pasyviam, išduoti kreditoriui vykdomąjį dokumentą.  

 

Teismas, spręsdamas pareiškimo priėmimo ir teismo įsakymo išdavimo klausimus, netikrina kreditoriaus reikalavimo pagrįstumo. Pareiškime užtenka nurodyti tik reikalavimo pagrindą. Prie pareiškimo jokių įrodymų pridėti nereikia. Kreditorius ir skolininkas į teismą nekviečiami.

 

Kreditoriaus pareiškimo priėmimo klausimas išsprendžiamas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo jo padavimo teismui dienos. Tuomet teismas išsprendęs pareiškimo priėmimo klausimą nedelsdamas, ne vėliau kaip kitą darbo dieną, išduoda kreditoriui teismo įsakymą.

 

Kartu su kreditoriaus pareiškimo ir teismo įsakymo kopijomis teismas išsiunčia skolininkui pranešimą, kuriame siūloma per 20 dienų nuo pranešimo įteikimo dienos teismo įsakymą įvykdyti (t. y. sumokėti skolą) arba pateikti prieštaravimus dėl teismo įsakymo. Atkreiptinas dėmesys, kad skolininko prieštaravimai neprivalo būti išsamūs ar motyvuoti. Jis gali tiesiog nurodyti, jog nesutinka su skola, parašys ant lapo "jokių pinigų aš nesiskolinau" ir nusiųs teismui, tai ir reiškia, kad skolos išieškoti greitai, paprastai nepavyks, teks bylinėtis. Skolininkui pareiškus prieštaravimus teismo įsakymas netenka galios ir yra naikinamas, tačiau teismas kartu praneša kreditoriui, kad šis turi teisę pateikti teismui ieškinį, pagal kurį vyktų įprastas teismo procesas.

 

Jei skolininkas per nurodytą 20 dienų terminą prieštaravimų nepateikia ir skolos nesumoka, teismo įsakymas įsiteisėja ir jį galima vykdyti priverstinai. Tai reiškia, kad teismo įsakymas yra kartu ir vykdomasis dokumentas, todėl jį galima pateikti vykdyti antstoliui.

 

Žyminio mokesčio dydis kreipiantis dėl teismo įsakymo išdavimo yra tik ¼ sumos (25 proc.), kurią reikėtų mokėti už ieškinio nagrinėjimą teisme pagal bendrąsias ginčo teisenos taisykles (Civilinio proceso kodeksas 80 straipsnis). 

 

Plačiau apie pareikšimą dėl teismo įsakymo išdavimo skaitykite čia.

  

Kaip suprasti antrąjį skolos išieškojimo būdą - skolos išieškojimas dokumentinio proceso tvarka (bendrąja tvarka)?

 

Skolų išieškojimas, pateikiant ieškinį dokumentinio proceso tvarka yra vienas populiariausių skolų išieškojimo teisminiu keliu būdų.

Kreipiantis į teismą su ieškiniu dokumentinio proceso tvarka reikia mokėti pusę įprasto žyminio mokesčio – dvigubai mažiau nei teikiant teismui ieškinį dėl skolos išieškojimo (bet ne mažiau kaip dešimt eurų), išskyrus atvejus, kada pagal įstatymus ar teismo nutartimi asmuo nuo žyminio mokesčio yra visiškai ar iš dalies atleistas arba kada žyminio mokesčio sumokėjimo terminas atidėtas.

 

Įprastai turtiniuose ginčuose iki 30 000 eurų žyminis mokestis yra 3 proc. nuo ginčijamos sumos (bet ne mažiau 20 eurų). 

 

Skolų išieškojimas, pateikiant ieškinį dokumentinio proceso tvarka, nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka, kas reiškia, jog šalims proceso pradžioje nereikia vykti į teismo posėdį – jis rengiamas tik tada, kai yra gaunami skolininko prieštaravimai.

 

Panašiai kaip ir teismo įsakymo išdavimo atveju, teismas formaliai patikrina ieškinio pagrįstumą bei pateiktus įrodymus ir priima preliminarų sprendimą.

 

Plačiau apie skolų išieškojimą, pateikiant ieškinį dokumentinio proceso tvarka, skaitykite čia.

 

Kaip suprasti trečiąjį skolos išieškojimo būdą - skolos išieškojimas ginčo teisenos tvarka?

 

Šiuo keliu skola gali būti išieškoma nepaisant to, ar pavyksta surasti skolininką ir įteikti jam dokumentus, taip pat nepaisant skolininko prieštaravimų.

Šiuo atveju, teismas, tik nustatęs abiejų šalių (kreditoriaus ir skolininko) argumentų pagrįstumą, priims sprendimą. 

 

Skolininkui  vengiant priimti teismo siunčiamus dokumentus ar aktyviai ginantis teisme, procesas vien tik pirmosios instancijos teisme gali užtrukti daugiau nei metus. Tai ne tik ilgas kelias skolai atgauti, bet ir pakankamai brangus, kadangi reikia mokėti pilną žyminį mokestį, kuris, jeigu prašoma priteisti suma yra iki 30 000 eurų – 3 procentai, bet ne mažiau kaip dvidešimt eurų; nuo didesnės kaip 30 000 eurų sumos iki 100 000 eurų – 900 eurų plius 2 procentai nuo ieškinio sumos, viršijančios 30 000 eurų; nuo didesnės kaip 100 000 eurų sumos – 2300 eurų plius 1 procentas nuo ieškinio sumos, viršijančios 100 000 eurų. Bendras žyminio mokesčio dydis turtiniuose ginčuose negali viršyti 15 000 eurų;

 

Taigi pateikiamas ieškinys teismui, pateikiami visi įrodymai ir tuomet, teismo posėdžiuose kiekvienas įrodinėja savo tiesas. 

 

Kurį skolos išieškojimo būdą geriausia rinkti?

 

Vienareikšmio atsakymo nėra. 

 

Kurį skolos išieškojimo būdą reikia rinktis, svarbu įvertinti visas galimybes, turimus įrodymus, finansines ir laiko sąnaudas realiai skolą atgauti ir tik jas įvertinus pasirinkti skolos išieškojimo kelią (pvz.:, kokius turite įrodymus, kiek praėjo laiko, ar skolininkas neigia pinigų perdavimo faktą ar ne, galbūt skolininkas neturi deklaruotos gyvenamosios vietos (ji deklaruota prie savivaldybės) ir ieškinio pareiškimas dokumentinio proceso tvarka apskritai netikslingas ir net neįmanomas ir objektyviai lieka tik ginčo teisena).

 

Kokie jūsų veiksmai, jei pasirinksiu skolos išieškojimą teisminiu keliu?

 

Mūsų išieškotojų komanda, išanalizavusi jūsų situaciją parinks geriausią būdą (-us) ir pradėsime veikti - sutvarkysime visus dokumentus ir nuo pradžios iki pabaigos pasirūpinsime teisminiu skolos išieškojimo procesu, paruošime ir pateiksime dokumentus teismui, atstovausime Jus bei po teismo perduosime vykdomuosius dokumentus antstoliams.

Skolos priteisimo teisminiu keliu veiksmai ir eiga:

 

  • Dokumentų analizė;
  • Delspinigių, netesybų ir žyminio mokesčio apskaičiavimas;
  • Procesinių dokumentų teismui parengimas ir pateikimas;
  • Vykdomųjų dokumentų perdavimas antstoliams;
  • Pagal pageidavimą vykdysime ir poteisminį skolos išieškojimą.

 

Kas apmokės išlaidas, kurias patirsiu dėl skolos išieškojimo?

 

Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas  numato skolininkui pareigą padengti visas kreditoriaus turėtas išlaidas susijusias su netinkamu prievolės įvykdymu (Cvilinio kodekso 6.63 straipsnio 2 dalis)

Taip pat, numatyta pareiga atlyginti protingas išlaidas susijusias su skolos išieškojimu ne teismo tvarka (Civilinio kodekso 6.249 straipsnio 4 dalies 3 punktas).

 

Taip pat ir  Civilinio kodekso 6.57 straipsnio nuostatos nusako, kad su prievolės įvykdymu susijusias išlaidas turi apmokėti skolininkas.

 

Kodėl dėl skolos išieškojimo geriausia pasikliauti jūsų teikiamomis paslaugomis?

 

Todėl, kad mes daugiau nei 20 metų išieškome skolas. Taigi, mūsų žinios, profesionalumas ir patirtis leidžia pasiekti geriausių rezultatų. 


Reikalinga profesionali teisinė konsultacija?

SKAMBINKITE MUMS DABAR!

Publikacijos

Sandorio nuginčijimas

Sandorio pripažinimas negaliojančiu. Mūsų teikiamos paslaugos: Mūsų teisininkai yra sukaupę sėkmingą ilgametę patirtį konsultuojant ir atstovaujant asmenis teismuose, sandorių nuginčijimo bylose. Dažniausiai mūsų praktikoje pasitaiko Klientai, kurie siekia nuginčyti tokius sandorius kaip pirkimo–pardavimo sutarties pripažinimo negaliojančia; dėl vekselio pripažinimo negaliojančiu; dėl palikimo atsisakymo nuginčijimo; dėl dovanojimo sandorio pripažinimo negaliojančiu; dėl vienašališko sandorio nutraukimo pripažinimo negaliojančiu; […]

Plačiau

Nusižengimai, už kuriuos administracinių nusižengimų kodekse numatytas (ne)privalomas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas

Sužinokite, už kokius KET pažeidimus yra numatytas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas.

Plačiau

Baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis

Nepriklausomai nuo disponuojamų narkotinių ar psichotropinių medžiagų rūšies ir jų kiekio, baudžiamajame kodekse (toliau - BK) yra numatyta atsakomybė tiek už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, tiek ir turint tokį tikslą.

Plačiau