Kategorijos:

Vogtą automobilį pirkusiai moteriai padėjo teismas

Automobilį pirkusiems ir į valstybinę įmonę „Regitra“ nevykusiems sutuoktiniams daugiau nei pusantrų metų teko ieškoti teisybės.

Plačiau
Vairavimas neblaiviam
Kategorijos:

Pūsti ar nepūsti į alkotesterį?

Įstatymo spraga, kuri vairuojant girtam, leis išvengti milžiniškų materialinių nuostolių bei gėdingo įrašo biografijoje- TEISTAS.

Plačiau
Kategorijos:

Laidavimas už prasikaltusį: ar tai bausmės išvengimas?

Padarei nusikaltimą, bet gali išlipi iš balos sausas? Pagal Lietuvoje galiojantį Baudžiamąjį kodeksą tokia galimybė egzistuoja, jei teismas priima sprendimą prasižengusį asmenį atleisti nuo atsakomybės pasikliaudamas laiduotoju.

Plačiau
kontrabandos gabenimo
Kategorijos:

Kontrabandos gabenimo priemonės -automobilio- priklausančio pažeidėjui, konfiskavimas

Pagal ANK 208 straipsnį kontrabandos gabenimo priemonės konfiskavimas yra papildoma alternatyvi administracinio poveikio priemonė kuri gali, bet neprivalo būti skiriama. Todėl visais atvejais turi būti nustatytos aplinkybės, kurios padidintų šio pažeidimo pavojingumą tokiu mastu, kad neteisėto prekių gabenimo priemonės konfiskavimas taptų proporcingu padaryto pažeidimo pavojingumui

Plačiau
kontrabandos
Kategorijos:

Kontrabandos gabenimas. Ar konfiskuos svetimą automobilį?

Šioje publikacijoje pateiksime įvairios teismų praktikos kontrabandos bylose. Į ką atkreipia teismas konfiskuodamas svetimą automobilį.

Plačiau
transporto priemonės konfiskavimas
Kategorijos:

Transporto priemonės konfiskavimas už administracinį nusižengimą

Sprendžiant klausimą dėl pažeidime panaudotos transporto priemonės konfiskavimo, į pažeidėjo asmenybę ir į padaryto pažeidimo pavojingumą nėra atsižvelgiama, o vertinamas tik transporto priemonės savininko elgesys, aiškinamasi, ar yra savininko elgesio ryšys su transporto priemonės panaudojimu darant pažeidimą.

Plačiau
sutuoktinio prašymu
Kategorijos:

Sutuoktinio prašymu - santuokos nutraukimas (skyrybos)

sutuoktinis, norintis išsiskirti, nekaltina kito sutuoktinio, jog santuoka iširusi, t.y. nėra keliamas kito sutuoktinio kaltės klausimas. Tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių sutuoktiniams nėra galimybės susitarti dėl santuokos nutraukimo padarinių ir negalima nutraukti bendru jų sutarimu.

Plačiau
atgauti skolą
Kategorijos:

Atgauti skolą - kaip pradėti susigrąžinti pinigus

Skolos susigrąžinimas - raginimas grąžinti skolą, elektroninių laiškų, sms žinučių išsaugojimas, garso įrašo darymas - tinkami įrodymai pinigų davimo faktui pagrįsti?

Plačiau
skolos išieškojimas
Kategorijos:

Skolos išieškojimas iš skolininko turto

Skolos išieškojimas iš skolininkui priklausančio būsto, kuriame jis gyvena, galimas tik tuo atveju, jeigu išieškoma suma viršija du tūkstančius trisdešimt eurų (CPK 663 str. 3 d.).

Plačiau
skolos priteisimo
Kategorijos:

Skolos priteisimo būdas-ieškinys dokumentinio proceso tvarka

Ar žinojote, kad yra trys skolos priteisimo būdai teisminiu keliu? Skolos prieisimas dokumentinio proceso tvarka - būdas, kuomet į bylos nagrinėjimą nėra kviečiamas nei kreditorius, nei skolininkas

Plačiau